Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой къде зарежда?


esto

Recommended Posts

Обезмислихте темата с постоянното и редактиране! Досага лично съм гласувал 3 пъти и ако се наложи 4ти просто ще я отсвиря

 

много се извинявам на всички за редакцията и за създаденото неудобство,не обърнах внимание,че всичко се започва от начало,само исках да добавя някой неща. smile126 smile126

 

 

smile159

 

п.п.еййййййй VALDO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • C2H5OH

    12

  • evin

    7

  • coverdale

    5

  • shaft

    5

Най-много писали в темата

Ами отначало започнах на ОМВ да зареждам,уж че по-добър бензина от на лукойл,но на тази нова кола неможеш да разбереш дали има разлика между лукойл и омв, та избрах лукойл заради картата с намаление и съм решил на тях да зареждам вече.НО никога на еко ,петрол , шел... и такива измислени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че в по-голямата си част,горивата в България са от Нефтохима в Бургас и по-малко от Румъния!В последните две години съм клиент на ОМВ,преди това на ШЕЛ,разлика не съм усетил в съответните горива!

По-скъпите са по-добри и затова зареждам премиум/алпин дизел или преди това Шел-В Пауър!Фирмата ни е клиент на ОМВ,защото има много близка бензиностанция до офиса ни и са сравнително добре представени в цяла България в сравнение с останалите! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам главно от Еко и Лукойл /имам и карти за отстъпка/, от Ромпетрол също имам добри впечатления, макар и рядко да съм зареждал там, а Шел и ОМВ определено ги избягвам, освен ако нямам избор след като преди време имах проблеми с горивата им - запушени карбуратори, висок разход /или пък лъжат с брояча на помпата/... това важи за бензин 95 и газ, за нафтата няма впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около месец започнах да зареждам бензин от Ромпетрол, преди това бях само от ОМВ и разликата е осезателна. Дано не е нещо кампанийно, докато спечелят кленти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукоил - върви и пита за още! smile117

От време на време - добавчица Лики Моли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече само в Lukoil и само А98Н. Осезаемо се понижава разхода сравнено с А95Н.

Пробвал съм няколко пъти с OMV 100 и Carrera 100, но двигателя нещо работеше нервно с тях. Оказа се позапушен горивен филтър, но със същия филтър с Лукойл нямаше проблеми.

Със запушения филтър не можех да схвана проблема на 100 бензина - слагам 100 октана от ОМВ - колата работи нервно и ускорението се "накъсва" - придърпва. Дори на 5-та с постоянна скорост по магистралата пак работеше нервно с бензона от ОМВ .Слагам 95 или 98 от Лукойл - няма проблеми. :-k

 

Забелязах миналата година различно поведение на колата като мощност и разход на гориво с А98 бензин от 2 различни бензоностанции на Лукойл в София.

Сега зареждам от тази на бул.Бъкстон малко под Околовръстния път, и там май е О.К. бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мнооого пъти съм го казвал - навсякъде другаде, освен Шел......няма по-лош бензин от техния.....Иначе най-често ОМВ, Лукойл и Еко, като съм доволен колкото може.....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
жалко,че във Варна нямаме.

 

Има :-k - http://www.rompetrol.bg/online/index.ph ... age_id=743 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак,до нас в "Младост " има Rompetrol,аз преди зареждах газ там и бях много доволен от разхода.После се появи една промоциика в SHELL -10ст. на литър ,но не съм доволен.

Иначе преди 20 дена ходих до В.Търново на бензин,на отиване с А-98Н от Лукоил,а на връщане с А-95Н от OMV.

Бяхме аз, жена ми и 3 деца с пълен багажник,с А-95Н колата вървеше по-добре.За разхода не мога да кажа с точност ,защото на отиване карах бързо, а на връщане нормално. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зареждаме на OMV или Еко, но постоянно съм в движение и забелязвам, че веригата може да е една и съща, но горивата понякога не са.. ... франчайз... :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ЛукОйл. Откъде ли не съм зареждал и не съм доволен. Ето и един свеж пример. Бях пълен догоре с дизел от ЕКО-то, докато не го изгорих колата се държеше странно и пуши ма са къса. Днес сутрента заредих пак в ЛукОйл и си добавих Diesel Cleaner шофирането ми достави удоволствие. Пак се убедих, защо зареждам от ЛукОйл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сипвам нафта от Лукойл с 5 стотинки отстъпка, но само от една конкретна бензиностанция и точно от една конкретна колонка. Явно на тази колонка зареждат малко, защото нафтата винаги е добре утаена и колата върви много добре с нея.

 

За съжаление обаче не бих казал, че е чиста нафта, защото от ауспуха смърди на КАМАЗ, а не на катализатор, както мирише от нафтата зад граница. Кога ще почнем да наливаме истински некръстени горива - нямам идея и съм отчаян smile011

 

Преди Лукойл наливах нафта само от ЕКО, но при тях няма 2 бензиностанции с еднакво качество на горивото, а абсурдното е, че качеството варира и при зареждането на една и съща станция. Един път наливаш хубава нафта, следващият път от същата колонка - боза. Не знам какъв им е проблема на тия... :smt018

 

Най-гадните горива съм наливал инцидентно на Шел. Уникален мошенически франчайз :smt018

 

Много похвали чувам за Ромпетрол, но за съжаление в София станциите им са на невероятно забити места, но ако имам път някой ден, ще им пробвам нафтата със сигурност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на бензиностанции на Лукойл. Преди съм пробвал Шел, Еко, ОМВ, но колата си работи най-добре с газ от Лукойл. Ползвам и някаква клиентска карта с 2 % отстъпка от цената на горивото в Лукойл. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип където ми се наложи. Не обичам да обикалям за да търся по-специални бензиностанции насам натам. Гласувах за Петрол и Лукойл, защото най-често на тях зареждам. Доволен съм и от V-Power на Шел. Имах сериозни проблеми с кални утайки в карбуратора, заради което се е случвало да го чистя 4 пъти. Като сипах веднъж този V-Power и от тогава не съм имал проблеми със карба. Пробвал съм 96ЕкстраФорс на Петрол и също съм доволен от него. Но като цяло сипвам обикновен А95. Между другото не съм сигурен, но в началото като подкарах моя шкодак го пълних само с ОМВ и ЕКО и от там нататък ми тръгнаха проблемите с карба. Незнам какъв бензин е сипвал предишния собственик, но в резервоара има доста от тази кал - вижда се от отвора за поплавъка. Не съм сигурен отново, но съм усетил, че като мина от Петрол на Шел и колата дръпва. Или пък от Петрол на Лукойл. Същото съм забелязал и от Петрол на ОМВ. Обаче имаше един случай дето от забравих какъв, минах на Петрол и колата дръпна доста. :lol: Тъй, че всичко ми се вижда относително. Все пак за 27 години баба Шкода е утвърден пияч и не отбира алкохола много, много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както е казал колегата evin от където и да съм заредил,колкото и скъпа и "луксозна" да е нафтата винаги от ауспуха мирише на камаз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както е казал колегата evin от където и да съм заредил,колкото и скъпа и "луксозна" да е нафтата винаги от ауспуха мирише на камаз

А мойта нафта наистина е от Камаз :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа аз в последните няколко години все от ОМВ сипвам и съм доволен. Първо беше бензин а сега преминах на дизел и съм доволен. А и след като бензиностанцията е пред блока ми.... Пък и цените са с 1 или 2 ст. по евтини. Правя един обратен завой на светофара пред нас и съм на колонката дЕт се вика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.