Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет - според вас пукнат ли е блока?


Phiko

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

за мое съжаление вчера забелязах, че от едната страна на блока на двигателя има пукнатина.

(1.3 MPI, Мотора е 135, 54 конски сили)

Не е одрано, като пукнатина е - не знам дали е само повърxсностна и дали има само повърхностни пукнатини и

дали въобще е въпрос на време да изпуши двигателя.

 

Не знам дали е била там и преди - по-скоро не.

Двигателя работи перфектно засега - не се вижда изтичане на масло, антифриз или загуба на мощност.

 

Това го видях докато си проверявах нивото на маслото, което ме навежда на мисълта, че ако преди е имало такава пукнатина - да съм я видял - понеже проверявам маслото 1 път в седмицата.

 

Съвпадение, е че някоко дни преди това сменях гарнитура на предното капече на двигателя. (Не аз, майстора.)

Майстора ми е Мишо от Сименоново - на него му имам доверие 100% и си правя Шкодите при него от поне 7 години.

Не мога да кажа за него нищо освен добри думи.

Пиша го това, за да не се почне сега - как някой аматьор е прецакал нещата със смяната на гарнитурката.

(Въпреки и, че най-добрите грешат понякога, но им е простено)

 

Та моля погледнете снимките и дайте мнение.

 

А, аз през седмицата, ще я карам на оглед да я види Мишо и да каже тежката дума.

Добре, че засега върви.

 

Ако е най-лошото - пукнат блок - какво се прави:

а) сменям целия двигател?

б) изхвърлям колата?

в) сменям само блока - това ми се струва малко безмислено да извадиш всичко от блока и да го сложиш в нов.

 

Най-добре - може би, нов окомплектован блок, с мойта глава и нова гарнитура и така....

 

снимките може за се зумват за да се види по-добре.

IMG_2576r1

IMG_2577r1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е заводски дефект според мен и щом няма течове е добре иначе можеш и сам да си го направиш ако те притеснява.

зачистваш пукнатината и с белзона1111 китосваш мястото като гледам и не е отговарно там където е пукнато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мненията на колегите и в допълнение искам да кажа,че според мен пукнатината е повърхностна и не е опасна.Там блока е дебел около сантиметър,като от другата страна е кухината,през която са прокарани повдигателните пръти и има само масло.Ако пукнатината се разрастне и се отвори пробойна,ще започне да се омазнява и сълзи масло.Към момента не виждам нещо толкова притеснително,но е препоръчително да обработиш мястото както беше писал колегата по-горе. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Радвам се, че изглежда да е добра ситуацията.

 

Доколкото разбрах от Google, Belzona 1111 е някакъв вид течен метал, керамика - полимер, който се използва за поправка на метални повърхности. Не бях го чувал досега.

 

От къде може да се купи такова нещо - колко струва?

 

С какво да зачистя мястото? Бензин или специален обезмаслител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нужда да се дава повече газ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.