Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Цената на горивата пада,но долара се качва.Очаквайте в най-скоро време да ни забият нож в гърба.Т.е цената ще отиде рязко нагоре.Просто в момента е затишие пред буря ;) Аз лично не се радвам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Днес заредих нафта на 2.00. Преди 2 месеца беше 2.40

 

Накратко - двойно падане на петрола, 20% на цената на горивата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да продължава това падане на цената така безнаказано, днес в Бургас долях на 1.92 лв за литър А95.... Направо взех да се плаша!!! август 2007 като взех фабийката си пазя първата бележка сипал съм на 1.81 лв. А в колекцията имам и една бележка с 2.36 лв за А95, Ясно е, че това са икономически ходове, и май ще вадя тубите от мазето докато е евтино, че после ще скочи рязко, ама много рязко. Не че запасяването променя кой знае колко нещата но все пак един Фабиен резервоар (на 1.2 НТР 54 коня) са си към 900 - 1000 километра, и с тубите още 80- 100 литра и ще карам на старите цени почти до февруари месец 2009 та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да продължава това падане на цената така безнаказано, днес в Бургас долях на 1.92 лв за литър А95.... Направо взех да се плаша!!! август 2007 като взех фабийката си пазя първата бележка сипал съм на 1.81 лв. А в колекцията имам и една бележка с 2.36 лв за А95, Ясно е, че това са икономически ходове, и май ще вадя тубите от мазето докато е евтино, че после ще скочи рязко, ама много рязко. Не че запасяването променя кой знае колко нещата но все пак един Фабиен резервоар (на 1.2 НТР 54 коня) са си към 900 - 1000 километра, и с тубите още 80- 100 литра и ще карам на старите цени почти до февруари месец 2009 та.
Ейййй , ти си истински счетоводител ! Евала за прецизността , аз съм такъв мърляч с шибаните пари ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко като изляза ще разбера дали и бензиностанциите са реагирали с още 2-3 стотинки надолу... smile163

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера прочетох в сайта на БНТ, че от Лукойл пак (гузен негонен бяга) обяснили за пореден път, че бензина нямало да пада повече, щото въпреки че нефта поевтинявал, акцизите се били дигнали с 30%, печалбата била 1-4 ст на литър и т.н. Торбата с лъжи на Лукойл няма изпразване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера прочетох в сайта на БНТ, че от Лукойл пак (гузен негонен бяга) обяснили за пореден път, че бензина нямало да пада повече, щото въпреки че нефта поевтинявал, акцизите се били дигнали с 30%, печалбата била 1-4 ст на литър и т.н. Торбата с лъжи на Лукойл няма изпразване.
Тя ако е толкова печелбата,значи с картата за отстъпка от 5 ст. се набутват с 1 ст. на литър! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента 1.79 лв. е на едро, на бензиностанциите е със 16 ст. отгоре - 1.95 лв. Може би Лукойл имат предвид собствената си печалба, но ... аз се занимавам с работа в областта на фирмената сигурност и знам, че няма фирма, която да позволи на клиенти, доставчици и пр да разберат каква й е печалбата, или надценката да го кажем по-просто.

Ако е истина, те направо работят на загуба :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе има бензиностанция на края на града където бензина е винаги с 5-10ст по евтин. Вчера заредих на 1.88 лв за литър 95. Бензиностанцията е малка и зареждат много камиони и тирове там съм забелязал но пък защо да е толкова по евтино идея нямам... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера прочетох в сайта на БНТ, че от Лукойл пак (гузен негонен бяга) обяснили за пореден път, че бензина нямало да пада повече, щото въпреки че нефта поевтинявал, акцизите се били дигнали с 30%, печалбата била 1-4 ст на литър и т.н. Торбата с лъжи на Лукойл няма изпразване.

 

Това категорично не е вярно. Не знам кой и как може да измисли такава простотия дали некоя празна кофа от Лукойл или некой журналист.

 

П.С. Та днес четох в актуално.цом Станишев - че и догодина нямало да се вдигат акцизите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя ако е толкова печелбата,значи с картата за отстъпка от 5 ст. се набутват с 1 ст. на литър! :mrgreen:

 

Каква е тази карта за отстъпка от 5(!) ст.? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://news.bnt.bg/content/view/full/270476

 

Днес цената на петрола на международните пазари се понижи под 60 долара за барел и достигна най-ниското си равнище от март 2007 година.

 

За да спрат понижението на цените, в края на миналата седмица на извънредно заседание министрите на петрола на страните от ОПЕК решиха да намалят производството на “черното злато“ от първи ноември.

 

Цените на горивата на българския пазар засега не бележат спад. Ето какво е обяснението на специалистите от Лукойл - България.

 

Данните сочат, че преди 2 години цената на барел суров петрол е била приблизително колкото и днес. Сега обаче в България купуваме литър бензин А-95 с около 30 стотинки по- скъпо. От Лукойл–България обясниха, че, цените на горивата на дребно у нас се формират от:

-цена на суровината;

-производствени разходи;

-данъци, такси и акцизи;

-разходи на дистрибутора;

-печалба.

 

В сравнение с преди 2 години суровият петрол е поскъпнал със 7%, но акцизите върху горивата са се увеличили с цели 30 на сто. Това е и основната причина за по-високата крайна цена на бензина, обясняват от Лукойл. Освен това през септември тази година, в сравнение със същия период на2006–та, по данни на НСИ, натрупаната инфлация е 24%, а това пряко влияе върху производствените и дистрибуторските разходи.

 

Като резултат за изминалия 2 годишен период цените на дребно на бензин А95 са се увеличили с 22 на сто.

 

Въпреки че печалбата по принцип е търговска тайна, от Лукойл България съобщават, че в момента на българския пазар всички компании, работещи в „светлия сектор” на горивния отрасъл, получават печалба не по-висока от 1 до 4 стотинки на литър за различните видове горива.

 

Ето го, от сайта на БНТ. Едва ли журналистите го измислят.

Що се отнася до отстъпките, аз в момента сипвам с 10 ст по-малко от Шел - промоция до 2 ноември. Имам отстъпка по 2 ст. на ЕКО и на Ромпетрол. Също знам евтина бензиностанция с 10 ст по-ниско е всичко, ама там и разхода ми е с 3-4 л повече, което обезсмисля нещата. В най-добрия случай им е по-ниска печалбата, в лошия - скапан бензин и поспестяват от плащането на данъци, не знам, и на мен ми е чудно. Но касова бележка от там вече от 6-7 години я знам поне, не съм видял досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива. В някои съм зареждал разредено гориво, което обяснява цената. Предпочитам си ОМВ.

 

Как разбра че е разредено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукане, неравномерна работа при фелата (бензин). При Фабията (дизел) имаш забележимо и от самия мене припушване при смяна на предавки, което изчезва, като се върна на ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"натрупаната инфлация е 24%, а това пряко влияе върху производствените и дистрибуторските разходи" - голямо оправдание няма що!Да не би заплатите на работниците в Лукоил Нефтохим са вдигнати с 24 %?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, каквото и да си говорим (а ние наистина много сладко си приказваме тук), в петролният бизнес Е*аният е винаги потребителят. Особено в България. Защото не умеем да протестираме, и си траем. КАкво става когато се вдигнат цените на горивата. Действията ни протичат през следните няколко етапа:

1. Влизаш в бензиностанцията, все още нищо не знаеш защото слушаш диск а не радио, бързаш защото обекта или клиента чакат и разчитат на теб, а и ти си на правил сметката на сделката по цените на горивата, които са ти известни.

2. Казваш "До горе" , поглеждаш бегло към колонката и изстиваш, докато си спял сладко, некъф *** пак е вдигнал горивата. После приближаваш бензинаджията и му казваш за 80 лева защото преценяш че твоите 80 лева преди седмица са стигали за "До горе" но днес стигат за "ДО някъде".

3. Отиваш плащаш, хвърляш една мазна храчка, теглиш една дълга българска и се качваш и заминаваш защото бизнеса те чака и конкуренцията също.

 

 

А хората в чужбина Протестират и то протестират организирано, това поне имах щаститето да го видя докато следвах навън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, много често вдигат цената малко със "задна дата", т.е. пускат информацията н сайта си към 8.30, а цената е в сила от 7.30 - отпреди 1 час. Ама бензиностанциите научават отнякъде, щото съм виждал рано сутрин да сменят цената - естествено ако е по-висока. По-ниските цени идват след 2-3 дни. Днес минах по Т. Александров пред офиса на Лукойл - няма такъв лукс, отпреде само коли с еднакви номера, между които и едно Ауди А8 6.0 куатро. Личи си, че на някои бензина им е без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A аз съм имал случай да уцеля момента в който цената е зададена в компютъра, съответно в електронните броячи на колонките, само че примерно е студено и още не се е наканил някой от служителите да изрови дървената стълба и да се качи на рекламната табела за да промени оферираната цена, така че четеш една цена, и влизаш да заредиш главно заради нея, защото аз сипвам почти винаги Фул, и дребните разлики ги усещам, и изненадата е после като седнеш да си прочетеш касовия бон с печата (сиреч фактурата). Затова никога на Бензиностанция с точни пари!

А относно служебните коли на Лукойл, Да видиш тук в Бургас понякога какви коли влизат и излизат от самата рафинерия.

Имам чувството че карат само концептуални модели които предстои да бъдат произвеждани след година 2 например.

А моят двигател 1.2 НТР м в техните модели сигурно го ползват за задвижване на чистачките или за стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, много често вдигат цената малко със "задна дата", т.е. пускат информацията н сайта си към 8.30, а цената е в сила от 7.30 - отпреди 1 час. Ама бензиностанциите научават отнякъде, щото съм виждал рано сутрин да сменят цената - естествено ако е по-висока. По-ниските цени идват след 2-3 дни. Днес минах по Т. Александров пред офиса на Лукойл - няма такъв лукс, отпреде само коли с еднакви номера, между които и едно Ауди А8 6.0 куатро. Личи си, че на някои бензина им е без пари.
Единния фирмен стил на Лукойл гласи : AUDI и то бензин!А за номерата 1155,1166,1177 и т.н.Биг боса е 1155
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новинарските агенции съобщщиха че цените на петрола временно се стабилизират, от къде я видяха тази стабилност аз не знам, но май че, вече е време да очакваме вдигането на цените. И на гаргите им стана ясно че между играчите в сектора има картелно соразумение и затова цените не паднаха съобразно движението на петрола. Но хайде да се захлади малко поне, че да има някакво що годе логическо оправдание за скока на цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.