Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Картелът е от друг характер, има договорка да няма ценова конкуренция по райони, между самите бензиностанции. Когато Едната верига определи цена, всички се равняват по нея без да извършват собствена ценова политика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Аз не знам какво е картел и каква е причинита един и същ продукт на една и съща верига да се продава с разлика от 30 стотинки за литър в 2 различни града, разстоянието м/у които е 200км.

Липса на конкуренция и продаваш на колкото си искаш. Дет се вика "ако искаш" ... Във Варна, защо дизела беше 1.50-1.60, а в повечето други градове по 2 лева?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко да вдигна темата. Днес цена на дизела в София 2.10 лв. Марешки до къде е стигнал с бензиностанцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да вдигна темата. Днес цена на дизела в София 2.10 лв. Марешки до къде е стигнал с бензиностанцията?

вчера минах покрай нея работи се усилено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Какво става с картела ... или изборите минаха ..."

 

Напротив, идат нови!

 

А, парламентарната комисия, официално обяви, че Картел за горивата..., нямало !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавам редовно покрай местото, което спрягаха за това с нова бензиностанция в София и нищо не се движи видимо там...! Явно няма да е и следващата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе, вдигнаха скелет, има голи винкели, не кипи особено бърза работа, да, но има работещи...

 

За справка, направиха една Avia след Владая в посока Перник, за около месец и половина - чакат само акта и я пускат, вероятно около нова година, като ги гледам така (вчера имаше коли по колонките и ръчкаха пистолетите, явно да тестват, защото беше затворена за влизане на случайни коли)...

 

Ще я пусне, чака нещо просто ;)

 

Отделно, не е особено видима от пътя, вероятно ще се пипне малко и това :) има още работа...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не гледам нещо друго аз... Предната неделя минавах и това коментирахме със спътниците ми! Венци, ориентирай ме, моля те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не гледам нещо друго аз... Предната неделя минавах и това коментирахме със спътниците ми! Венци, ориентирай ме, моля те.

 

Значи, зад гърба ти е магистрала Люлин, караш в посока към Нови Искър, Бау/ХоумМакс-а, и тръгваш надолу /отбиваш се вдясно към "локалното"/ към Хуй-дай, люлинския - циганята ти се падат отляво - точно срещу тях, където често се обръщаха тирове с портокали и домати, нали правиха някакво приличащо на МОЛ... абсолютно запелена за МОЛ-а отдолу му е бензиностанцийката... между моргата и мола, преди хуй-дай и т.н...

 

Обаче е супер гадно място, защото който си хвърчи по магистралата (то там не е магистрала изобщо, нали) така ще го отминава и после ще се връща - затова казвам, че вероятно ще направят преустройство на пътя, който направиха...

 

Минавах преди седмица и имаше доста направено - големи винкели за покрива, колонките (приличаше на покрива на арена армеец вътре), конструкцията беше направена - доста е голямо и имаше работници там :)

 

Ето го като снимки и локация (синята ограда пречи да се види ясно от пътя - вероятно ще има преработка точно там):

%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%

 

Е го тука и с дЕдо ти пръч (поп):

3a_6qx8fr.jpg

 

Мястото не е малко, а е почти плътно заето - вижда се леко от главния път - нещо доста голямо е :) Такова "бензиностанцище" не сме виждали... това му е идеята, затова става бавно :)

 

Ако джиткаш там - хвърли една снимка, иначе аз минавам когато ходим до Джъмбо, Бриколаж или Метро.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавам, и днес можех да мина, но влязох от Мировяне през бул Европа(аз си я знам като Сливница) иначе според трафика и през Царица Йоанна или през бай Мангал(факултетО) се прибирам към центъра. Иначе точно това е местото, познах го, от другата страна на пътя е Филиповци(другия бай Мангал)?!? Няколко седмици по-рано нищо не се случваше там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха... Точно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще има промени в организацията на движението. И какъв е точно смисълът от такъв мастодонт? Да беше пуснал 2-3 бензиностанции с по 8-10 колонки в София, щеше да има по-голям ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София по големите вериги литър ДГ е 2,10 лв. Днес бях в Плевен, там заредих на ЕКО на 2,01 лева. Качеството естествено е същото като на софийските - пълен бълвоч без добавката, която бях забравил да си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.