Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

След като бензина е станал толкова непопулярен за тези години , би трябвало цената му да падне , за да се стимулира потреблението му . Нали уж търсенето определя предлагането . И на фона на това ми звучи супер тъпо решение хората , които купуват бензин да плащат част от цената на дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

След като бензина е станал толкова непопулярен за тези години , би трябвало цената му да падне , за да се стимулира потреблението му .

 

Не е необходимо да пада цената на бензина, достатъчно е цената на дизела да изпревари тази на бенца. Така е по-изгодно за търговците с горива - от най-малките до най-големите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото на август и аз бях в Турция - в Истанбул и ми направи впечатление че горивата са доста скъпи, не знам, може така да ми се е сторило.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото на август и аз бях в Турция - в Истанбул и ми направи впечатление че горивата са доста скъпи, не знам, може така да ми се е сторило.

Поздрави!

Че са скъпи,скъпи са!Но колегата е написал,че дизела е по-евтин,което е така.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1242452

 

Лека светлинка в тунела :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Само дето не мога да се сетя при тези цени на петрола, тогава колко беше по бензиностанциите, но както се казва статистика - мистика :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледанато аз си чакам цената от 1.40лв/l за дизела,каквато беше 04.2005! smile111

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте си вие нафта по 1.4лв. ама ония правешки терикат Златев пак ще каже, че на марсианския пазар горивата се покачват и те затова вдигали цените. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте си вие нафта по 1.4лв. ама ония правешки терикат Златев пак ще каже, че на марсианския пазар горивата се покачват и те затова вдигали цените. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Не бре.Цената ще зависи от пазарната конюктура на пазара!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледанато аз си чакам цената от 1.40лв/l за дизела,каквато беше 04.2005! smile111

 

 

Тъй като днес цената на петрола е 70$ , а преди месец беше 145$ следва днес цената на нафтата да е 1,20 лв , тъй като тогава беше над 1,40 лв.

Но Лукойл навярно изчерпва старите запаси с петрол и затова няма рязък спад в цената. По мои изчисления малко преди Нова Година трябва да караме с нафта от по 1,20лв. Дано не се вдигне дотогава обаче цената на черното злато.

 

п.п. :mrgreen: Голям кеф , че не инвестирах в горива на склад , както почти бях решил да правя... smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои изчисления малко преди Нова Година трябва да караме с нафта от по 1,20лв.

 

Пфф ако стане така(съмнявам се нещо, но дай Боже ;) ) няма да слизам от колата :mrgreen: . Ех, мечтииии :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питали една циганка:

-Защо вдигаш цената? Нали долара падна?

-Долара падна, ама марката качи!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Та и с горивата май е така.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще падне дори още малко, днес чух по радиото че Лукоил намалявал пак цените....... :lol:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска вече е 1.93 в Пловдив вече почвам да се замислям на бензин или на газ да карам както е тръгнало ще вземат да се изравнят 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата (ноември-март) цената на газта достига до към 75-76% от тази на бензина. Това явление го наблюдавам от 5-6 години. Лятото пада до към 50%. Така, че ти си преценяваш. Аз бях направил сметка, че "печалбата" ми е към 15% зимата и си карах на газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dnes.bg/article.php?id=59463

 

И продължава да поевтинява - 66,75$ за барел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта чух по телевизията че ОПЕК щяли да се събират на конференция за да взимат мерки ПРОТИВ ПРОДЪЛЖАВАЩОТО СПАДАНЕ НА ПЕТРОЛА.... явно е почнала да намалява печалбата и са се притеснили..... :evil:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-v-,

 

ако някой ми резне заплатата наполовина, и аз ще се притесня :)

Твоите финансови проблеми се различават значително от тези на петролните шейхове , те просто нямат мярка...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време е и на бензиностанциите цената на горивата да пада аналогично на петрола!

 

П>С>PRR, ти TDI на газ ли го подкара?! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П>С>PRR, ти TDI на газ ли го подкара?! ;)

 

Не, от любопитство продължавам да следя цените. Иначе покарвах една бензинка на газ ... преди време :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти SDI-то може и да можеш да го караш с олио, ама аз CRDI-то няма как ... 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.