Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Цената от два дена върви уверено надолу!Предполагам,че поради промяна в пазарната конюктура ЛУКОЙЛ трябва да се сети да намали крайните заводски цени на бензина и дизела(най-вече)!Ама много се съмнявам!

 

http://business.actualno.com/news_171826.html" onclick="window.open(this.href);return false;

 

Цени на горивата в EU : http://www.energy.eu/#prices

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

До "ВСИЧКИ" - Какво?

За по-малко от седмица нефтът изгуби над 10% от стойността си
Няма как да падне цената на горивото, поне не в България.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заредих цял резервоар СуперДизел от бензиностанцията на Лукойл на първия километър на магистрала Тракия на тръгване към Поморие на 17.07 и съм супер доволен - 2,58 лв. за литър, среден раэход до морето - 4,4 л.\100 км, Буба хвърчи и мърка. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Да бре,да земе да стане 1.40 лв,колкото беше,когато взех Фабията!

 

Мечтииии, Ариана за всеки :lol: :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почнах да карам Шкодата (1996 г) тъкмо вдигнаха бензина от 690 на 750 лв отпреди деноминацията, значи горе-долу отговарящи на днешни 0.75 лв.

10 лв. - 13.33 литра, значи към 130 км съм изкарвал градско. Сега за същите км давам 30 лв. поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Преди няколко дни гледах по телевизията как един експерт обясняваше защо не пада цената на горивата по бензиностанцията. Най общо нещата се сведоха до две неща.

1 Били купували петрол по високите цени и сега трябвало да се продаде.

2. За съжаление не помня срока който той спомена, но общо взето каза че цената на петрола се е качила с 80%, но както сме забелязали по бензиностанциите цената на горивото не се е качила с 80% , тъй че да не очакваме голям спад.

 

Тъй че както пишеше малко по нагоре един колега .... Арианааааааааааа smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога процентната промяна на цената на една суровина не може да доведе до същата промяна в цената на крайния продукт. Производствените разходи не зависят от цената на суровината. В цената на бензина/нафтата има също и около 70/60 ст. акциз, който не зависи от борсовите котировки. Реално, при повишаване на цената на петрола с 80% не би следвало да скочи цената на бензина/нафтата с повече от 40%.

Точно така и се получава на практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 Били купували петрол по високите цени и сега трябвало да се продаде.

2. За съжаление не помня срока който той спомена, но общо взето каза че цената на петрола се е качила с 80%, но както сме забелязали по бензиностанциите цената на горивото не се е качила с 80% , тъй че да не очакваме голям спад.

 

Аман от измислени професори. По тази логика те и преди това са купували по евтин петрол а са го продавали доста по скъпо.

2. При всяко покачване дори леко на петрола цените скачаха... но сега намаляват веднъж на месец... така че да не се правят на луди!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колеги,

 

Но! Но когато нефта беше на цена 100$/барел, нафтата беше 1.80лв. При 150$/барел стана 2.60лв/л. Сега е обратно на 100$/барел, но нафтата е 2.30лв/л. С какво производството сега е по-скъпо от преди 12 мосеца?

 

 

 

За информация от днес:

http://money.ibox.bg/news/id_591407061

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и много други колеги, също като мен, не са доволни от политиката на формиране на цената на горивата в България и смея да твърдя че виновник за това е както Нефтохима, така и държавата, която според мен трябва много по сериозно и агресивно да се намесва при формиране на цената на горивата и да отговарят бързо за промяна на цените не само като скачат, ами и като се намаляват, както е в конкретния случай!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че в случая трябва да се сезира Комисията за защита на потребителя - по отношение на неясното ценообазуване в ущърб на всички нас и на икономиката като цяло, тъй като Лукойла си е монополист. От друга страна бензиностанциите също имат картелно споразумение за цените на горивата да са на едно ниво. Въпреки, че онзи ден се натъкнах и на изключение - на Еко Елда Севлиево 100-октановия бензин беше 2.44 лв, с 5 ст. по-ниска от другаде. нафтата беше 2.31 и 2.36 лв, цените не ги знам дали са по-ниски, не ги следя, но проверих в сайтовете на всички бензиностанции и на Нефтохим-Лукойл за спецификации на горивата и установих, че такива имат само Лукойл и Ромпетрол, като 95, 98 и нафтата по спецификации са еднакви. За 100-октановите бензини, които не се произвеждат в България само на Еко-то и на ОМВ има написано черно на бяло, че са внос и няма сяра в тях, предполагам и Шел В-пауър 100 октана също е внос. Та засега съм решил да сипвам предимно от тях, поне да не наливам пари в Лукойл за скапания им бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да налея масло в огъня: ЦЪК

 

Накратко - нефта пада главоломно, цената на горивата в България се качва! Да са ни живи и здрави комунягите ](*,) smile150 :smt034 :smt46 :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нафтата не пада, а си остава на същата цена ;)

И да наливаш и да не наливаш огън в ситуацията положението е ясно -безсилни сме явно за да спрем тия игрички на управляващите и картелните производители...... :( ](*,)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вече много силни насторения за бойкот на Лукойл.

 

От инвестор.бг

 

http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=11298&r=58

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че е крайно време да се направи нещо,особено след като изчетох на 1 дъх темата от другия форум.Все пак ние плащаме,и ние трябва да контролираме положението.То може и 3 лева да направят бензина,нищо че реално струва 1,50 примерно.Но докато ние си плащаме като попове,ще ни дерат кожите на лягане и на ставане.Аз лично от утре почвам да зареждам на Шел,иначе досега зареждах на Лукойл,че имам служебна карта за гориво.Не знам вие какво мислите,но наистина тия цени са доста нереални!!! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.investor.bg/?cat=5&id=68910

 

 

 

Петрола според средиземноморският пазар, газта според .... сибирският пазар, тока според курса на йената, храната според курса на песото... Винаги се намират някакви обяснения за цените нагоре.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.