Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

А разликата бензин-дизел толкова ли е голяма в ЕС. Изключвам Германия и Франция, където нафтата си е по-евтина поради обективни причини. Например какво е положението в Румъния, Гърция, Унгария?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разликата бензин-дизел толкова ли е голяма в ЕС. Изключвам Германия и Франция, където нафтата си е по-евтина поради обективни причини. Например какво е положението в Румъния, Гърция, Унгария?

 

ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шит. Не са много страните в, които нафтата драстично задминава бензина. Що ли сега не протестират хората???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
дизела днес вече е 2.70 ](*,)

И 2.75,2,80 ще става.. файда даси блъскаме главите няма :) на 17 март бунт smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.energy.eu/

Днес на бензинови пари се добрах до бензиностанция, 95 догоре с малко обезвъздушаване, 41 литра, 103,70 лв. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния път на 150 лв му казах на бензанджията да спре да зарежда (аудито), че минавам психологическата си граница. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой друг колега е писал тук във форума или на някой може да са му минавали такива мисли относно повишаване на цените на горивата, но когато има увеличение от 00 часа на еди коя си дата, то вече на сутринта гледаме по колонките увеличението. Когато има намаление от 00 часа, то на другия ден по колонките цените са си същите каквито са били преди намалението.

Ако запитаме някой шеф на бензиностанция, що бе човек не са намалени - веднага има оправдание - ами цените са такива, защото не съм заредил от новите по-ниски цени, ами съм още със скъпата цена в резорвоарите. Хубаво, ами като имаше увеличение, защо веднага ги дигнахте бе Бай Ганьовци, да не би да заредихте веднага от увеличеното гориво, нямаше ли в резорвоарите на бензиностанцията още от преди от по-ниските цени.

Та мисълта ми беше, че ние българите все се правим на тарикати, все искаме максимална ама ако може и отгоре цена, а не мислим че това намаля покупателната способност на клиента.

Затова тука е Абсурдистан, както стана и с цени на въглища и на дърва в последно време. Явно в кръвта ни е да си мислим за бързо забогатяване и прецакване на всички около нас.

С такъв манталитет и такива политици какво може да очакваме???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, защото усещам, че въпроса ми не е изцяло свързан с темата, но все пак става въпрос за горивата, които ползваме и последствията от тях.

Разказаха ми следната случка. В големите студове - преди 5-6 дни, на бензиностанция на Лукойл, няколко нови, лизингови автомобили заредили нафта. На другата сутрин няма палене. Даже се говори, че един от тези автомобили дори бил съсипал пиезо дюзи smile150.

Ако това е вярно как трябва да процедираме? От сервиза веднага ще кажат, че не поемат гаранцията и са ПРАВИ. Как да си търсим правата? Възможно ли е бензиностанцията да плати щетите по автомобила? Може ли да се докаже, че причината е от тяхното гориво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се има предвид как на Лукойл нерядко заедно с нафта ти наливат и чиста вода, щото бързат и не чакат след зареждане от цистерните да мине технологичния минимум - на тия температури как няма да замръзнат филтрите. И аз го ядох същия миналата година, добре че не беше баш у студа. Едно 100 и кусур грама вода излезе от филтъра. Никога повече Лукойл, мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам темата да се превръща в реклама/антиреклама на дадена верига бензиностанции. Всеки си има виждане от къде да зарежда. Интересува ме има ли възможност да се докаже, че повредата е от лошо гориво от дадена бензиностанция и дали виновните ще поемат разходите по ремонта. А ако автомобила е лизингов не трябва ли лизинговата компания да си търси правата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я старата бензинджийка да се включи пак по темата.

 

Цените не ги вдига дадения собственик на бензиностанцията а голямата верига бензиностанции. Има си картелно споразумение. Съответно за да хвърлят прах в очите на хората Петрол и ЕКО ги вдигат в полунощ, ОМВ - в 12 на обяд, Ромпетрол - сутринта по някое време и т.н. Съответно малките бензиностанции не остават по-назад и те вдигат цените.

 

Що се отнася до това с какви горива си караме колите..... Имам чувството, че в България няма нормален дизел. Като си помисля какво са ни докарвали направо се плаша. Ако трябва да сме точни бях препоръчал на колегата Админ - Юли да не зарежда на нашата верига, а също така да внимава и къде въобще зарежда. Имало е случаи да разтоварваме нафта и района на бензиностанцията да смърди на помийна яма. Аз напоследък карам с газ от ЕКО. Да ви кажа спокоен съм. LPGто кат гориво не се произвежда в България и за тва съм спокоен. Не че и аз не съм попадал на разни шитни, но в общи линии сега за сега газта от Съветския Съюз е читава. Имаше един период в едни други теми хвалебствах по Блу Форс Газ и бях убеден, че това е най-доброто. Оказа се обаче, че колата ми харчи 1/2 до 1л по-малко с газ от ЕКО. Оставяме настрана петте ст. отстъпка. А след като видях и цистерна на Петрол да разтоварва газ на ОМВ....вече ми е 100% ясно, че всички горива в общи линии са едни и същи (за дизела и бензина го знаех, щото при нас не веднъж са разтоварвали ОМВ цистерни). Лошото е, че и вносните са почти толкова ужасни.

 

Та внимавайте къде и какво наливате, за да няма после - оле мале пиезо дюзите. Няма кой да ви обърне внимание от бензиностанциите, ако ще не на КЗП, на арменския поп да се оплачете. Хаха, бяха ни напълнили веднъж в дизела около 1/2 тон бензин. Нафтата бъздеше на бензин направо. Един дойде да се оплаква, че му се повредила колата. Писа и до Господари на ефира даже. Резултат в негова полза - никакъв. Честно, стана ми много криво за човека, защото знаех, че ще води война с вятърните мелници, както и стана в действителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я старата бензинджийка да се включи пак по темата.

Един дойде да се оплаква, че му се повредила колата. Писа и до Господари на ефира даже. Резултат в негова полза - никакъв. Честно, стана ми много криво за човека, защото знаех, че ще води война с вятърните мелници, както и стана в действителност.

 

Значи останалото качествено "гориво" от резервоара ще бъде направено на коктейли "Молотов" и ще се върне в бензиностанцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LPGто кат гориво не се произвежда в България и за тва съм спокоен. Не че и аз не съм попадал на разни шитни, но в общи линии сега за сега газта от Съветския Съюз е читава.

Я сега и аз да се изкажа по въпроса.

LPGто кат гориво се произвежда в Бургас. И ще се произвежда. На нефтения терминал има потготвени емкости за внос на газ от около 5 години и до момента в тях не е влязъл и 1 кг. гориво.

Може да сте спокойни за цените - ще се вдигат, качеството ще пада!

Рафинерията е спряна за ремонт, натъпкана е с горива, ама що да не си намерят повод да повдигнат цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи в 23:50ч. съм чакал на Shell Правец 10мин. да си сменят цените.И накрая с 3ст. отгоре smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам, нафта 2.70.....

 

Ама интересно не виждам стикери по стъклата, по телевизията не говорят за протести... И що така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам, нафта 2.70.....

 

Ама интересно не виждам стикери по стъклата, по телевизията не говорят за протести... И що така?

 

Точно това се чудех и аз онзи ден :) Явно сега е студено, защо да се протестира... Та... май си беше "чудо за три дни"...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип бях скептично настроен към предишния протест де... Аз протестирам като сипвам по - малко. :) За щастие мога да си го позволя, защото колата не ми вади

хляба.

 

Това се майтапихме с един приятел. Ако нафтата мине 3лв. ще си продам всичките коли и ще си взема една бензинова 250 + коня. Ще я карам само събота и неделя и поне да знам, че колата ми е само за кеф. Ясно, че с тия цени за всекидневен уред ще става все по непригодна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нафтата мине 3лв. ще си продам всичките коли и ще си взема една бензинова 250 + коня. Ще я карам само събота и неделя и поне да знам, че колата ми е само за кеф.

 

Ще си правим съботно-неделни срещи на по чаша бензин 100Н. Той ще е по-евтин от нафтата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.