Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Това е статистиката от предната седмица,така си мисля .

Точната цена на горивата в Германия и Холандия за днес може да каже колегата Flexos и Peshu.

Чакаме. smile021

Ама най-добре е колегите от Европата да снимат таблото с цените на горивата по различните бензиностанции и да постнат снимките тук. micyri и за теб важи същото. Минаваш от западна през централна, излизайки в Хърватска и Сърбия и отново в влизайки в Евросъюза в БГ. Снимай бре човек. Нека да видим към конкретна дата цени на горива и тогава да преценим дали да блокираме централния булевард в София, или пък в Кувейт и Иран, или пък във Вашингтон. Аз нямам против протестите, но нека са за нещо, за което има смисъл и да са подплатени с конкретни данни и факти. А по-добър факт от снимка на цените на дадена европейска бензиностанция мисля, че няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Това е статистиката от предната седмица,така си мисля .

Точната цена на горивата в Германия и Холандия за днес може да каже колегата Flexos и Peshu.

Чакаме. smile021

Ама най-добре е колегите от Европата да снимат таблото с цените на горивата по различните бензиностанции и да постнат снимките тук. micyri и за теб важи същото. Минаваш от западна през централна, излизайки в Хърватска и Сърбия и отново в влизайки в Евросъюза в БГ. Снимай бре човек. Нека да видим към конкретна дата цени на горива и тогава да преценим дали да блокираме централния булевард в София, или пък в Кувейт и Иран, или пък във Вашингтон. Аз нямам против протестите, но нека са за нещо, за което има смисъл и да са подплатени с конкретни данни и факти. А по-добър факт от снимка на цените на дадена европейска бензиностанция мисля, че няма.

Утре тръгвам,но маршрута ми е:Румъния-Унгария–Австрия-Германия–Холандия.

Бях го замислил това с снимките,в понеделник (живот и здраве),ще имате снимките от RO,H,A,D.

После ще "изчезна" за няколко дена ,поради липса на свободно WI-FI в Германия.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

022624397.jpg?r=0

 

022624395.jpg?r=0

 

 

Разполагам с още снимки но снимка.бг реши да бойкотира желанието ми за ъплоуд. Ако има доброволец да му ги пратя на пощата и да ги качи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последно бях в Мадрид по нова година и там цените бяха почти същите като тук и леко по-високи, изгледай филмчето и виж какви сравнения правят там.

 

Не знам какво е във филмчето, но това което FleXos е пуснал е плашещо! Бензините са над 3лв, а дизела гони 3лв :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, щото горивата в България са по-скъпи. Мерак ми е някой от Гърция и Румъния да направи снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още

 

На първата снимка станцията е ма магистралата и цените са :oops: дизела 1.41,9 (142)

 

022629438-big.jpg?r=0

 

022629435-big.jpg?r=0

 

022629432-big.jpg?r=0

 

022629427-big.jpg?r=0

 

022629564-big.jpg?r=0

 

Последният ШЕЛ се води без обслужване т.е. една идея по евтин ,плаща се с карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други думи бензина с левче по-скъп, дизела с 50ст. А петрола продължава да се качва ](*,)

 

Та на темата - при такива цени в "Европа" не ми се вижда реално протест и/или стачка да доведе до нещо положително smile049

 

BTW - В България безумно се спекулира, че цената на горивата вдига транспортните разходи. А те са мизерни на фона на печалбата която си слагат търговците! Друго е в производството ... ама то такова в България има ли :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето Ви снимки от вчера(5.03) в Румъния:

post-3740-138453288605_thumb.jpg

 

А ето Ви и от днес в Унгария:

post-3740-138453288634_thumb.jpg

използвайте валутен калкулатор,за да си ги сметнете.

 

Очаквайте утре снимки и цени от Австрия и Германия!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, вас да не ви арестуват с тез фотки пред всяка бензиностанция! :mrgreen:

А по темата, наистина за повечето българи тези цени са вече на границата на търпимоста. Но като се замисли човек до колко граници на търпимост са ни докарали, не знам кога ще почнем да ги прескачаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето Ви снимки от вчера(5.03) в Румъния:

Бензин - 1.25Е, 2.45лв

Дизел - 1.24Е, 2.43лв

 

А ето Ви и от днес в Унгария:

Дизел - 1.34Е, 2.62лв

Бензин - 1.36Е, 2.66лв

 

А днес заредих на 2.43 (2.36 с отстъпката) бензин 95 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,мноо сте ми интересни :evil:

Колко стрували горивата в холандия,франция германия и у целия ЕС.

Кво ма е@е мен това,пък и вас???

Цените на горивата в България са най-високите в света спряма стандарта ни.Ей затова тряя да протестираме!

 

Глупаво е да правите съпоставка с други страни при положение,че за онез маймуни 1евро е като 1лев.

Освен това заплатите им нямат нищо общо с нашите. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,мноо сте ми интересни :evil:

Колко стрували горивата в холандия,франция германия и у целия ЕС.

Кво ма е@е мен това,пък и вас???

Цените на горивата в България са най-високите в света спряма стандарта ни.Ей затова тряя да протестираме!

 

Глупаво е да правите съпоставка с други страни при положение,че за онез маймуни 1евро е като 1лев.

Освен това заплатите им нямат нищо общо с нашите. :smt0344

А

Абсолютмно правилно. и защо когато барела петрол беше стигнал 150 долара цените бяха същите, че и по-ниски, а сега е на 100 долара и са по-високи. Айде да не ми обясняват за фючърсни сделки и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на горивата в България са най-високите в света спряма стандарта ни.Ей затова тряя да протестираме!

Глупаво е да правите съпоставка с други страни при положение,че за онез маймуни 1евро е като 1лев.

Освен това заплатите им нямат нищо общо с нашите. :smt0344

Прав си Бисере, ама айде преди да стачкуваме за съпоставимостта на горивата спрямо БГ заплатите да се опитаме да си купим по-евтин петрол и да си произведем по-евтин бензин или дизел. Да де, ама не ставаааааа. Комунизъма си отиде. Сега ако искаш евтино гориво, бягай да ставаш руски гражданин. А понеже си Българин ше плащаш скъпо.

 

Абе то по тая логика аз ше зема да обявя протест за високата цена на доматите. България, от един от най-големите производители на домати се превърна във вносител на домати. И сега купувам аз от кварталния супер перфектните на външен вид домати на цена 3,49 лв./кг и кат го разрежа у нас в чинията ям th6189d1159476000-i-have-turd-smiley.gif Та и аз искам да обявя протест. НЕ НА СКЪПИТЕ ВНОСНИ ГАДНИ ДОМАТИ ПЪЛНИ С ХИМИЯ!!!

 

От една страна май май съм прав, или бъркам. А пък от друга страна е точно толкова смешно, колкото и протест срещу високата цена на горивата. То ако трябва да сме точни само TDI-тата трябва да протестират, че за разлика от Европата, в България бензина е по-евтин от дизела. И то с много. 2.43 към 2.52. Девет стотинки!!!. А на 10 л? А на 100 л?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Бисере,

 

проблема, както писах, не е във високата цена, а в ниската производителност, а от там и заплати на българина! А темата тръгна от това, че се организира протест заради високите цени на горивата. А аз се включих заради твърденията, че горивото в България било с цена по-висока от тази в Европа ...

 

Ама карай. Темата се изроди и аз се оттеглям от дискусията.

 

Лека на всички smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Бисере, ама айде преди да стачкуваме за съпоставимостта на горивата спрямо БГ заплатите да се опитаме да си купим по-евтин петрол и да си произведем по-евтин бензин или дизел. Да де, ама не ставаааааа. Комунизъма си отиде.

Стааа друже,ма требе да свалят лекичко акцизите у нас. :smt030

Ма тва няма как да стане,щото се губи лапаницата.

Освен това и онез мизерници от ЕС няма да го допуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акцизите не могат да се свалят, щото бюджета ще изгърми. Реално той се храни от ДДС и акцизи, защото БГ няма кой знае какво пройзводство, реципрочно имаме голям внос, т.е. пълнителите на бюджета са на база потребление на вносни стоки.

 

Та за правителството високите цени на горивата са възможност да вържат бюджета. В момента даже се молят за инфлация поне 5% , за да могат да платят пенсиите :):):)

 

Та не чакайте цените да паднат - само ще се вдигат от тука насетне. Единственото което ги ограничава е спада в потреблението. Т.е. единствения шанс да видите по ниски цени е да влезем пак в рецесия, ама тогава, горивата ще са най-малкия проблем.

 

Това важи експонирано за целия развит свят де! Инфлацията е неизбежна (всъщност е жизнено необходима) и тя ще се случи през горивата и храните.

 

Ако имате желание за хазартни печалби сега е момента да се огледате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големият протест ще бъде, ако 1 седмица се организираме по всички форуми, и ползваме градския транспорт. Всичко друго е бошлаф работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големият протест ще бъде, ако 1 седмица се организираме по всички форуми, и ползваме градския транспорт. Всичко друго е бошлаф работа.

 

Това е "капка в морето". Никой няма да ни обърне внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-производствена цена дизел: 0,78 лв/литър

- ДДС: 0,48 лв/литър

- акциз: 0,70 лв/литър

- надбавка на бензинджиите: 0,50 лв/литър

кой ни граби според вас ? аз мисля че не е Лукойл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.