Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

В действителност според мен това е нормалната цена на петрола (около 40 USD). Такава съм свикнал да я виждам в нормална икономическа обстанивка.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Даааа, и бензина да стане 1,30лв за А98. Нафтата ще се търгува по 1,05лв на дребно ...

Айде стига бе, аз за какво си купих кола на метан. Голяма минавка май ! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В действителност прекалено ниските цени на горивата убиват инициативността на автопроизводителите при търсенето на алтернативни източници на горива и енергоспестяващи двигатели. ОПЕК от години прилагат тази тактика...до колкото може да се каже че това е целенасочено действие или саморегулиращ се процес....

А горивата едва лище падната по -ниско от 1.30 за най-масовия бензин и 1.35 за дизела, поради рентабилността която производителите ще начилят...а и заради данъците и акцизите

Поздрави...

ПС. Както се казва, прочутата поговорка "Много хубаво не е на хубаво" според мен важи и за цените на горивата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата Пропан-Бутанът е на цена 0.79 лв/л. Валдо казва, че петролът ще падне до 25$? smile113 Това значи газ под 70 ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес на бензиностацията ми направи впечатление, че дизелът е станал по- евтин от бензина :-k Чудя се защо? :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес на бензиностацията ми направи впечатление, че дизелът е станал по- евтин от бензина :-k Чудя се защо? :o

 

VALDO е виновен, щото беше фен на дизела, ма си купи бензинка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес на бензиностацията ми направи впечатление, че дизелът е станал по- евтин от бензина :-k Чудя се защо? :o

Без да съм абсолютно сигурен, но при каталитичния крекинг на петрола се отделят определени съставки, като газообразни (метан, етан, пропан, бутан, пентан, хептан, хексан, октан, нонанан, декан и някои ароматни въглеводороди в незначителни количества), керосин,бензин, дизелово гориво, мазут, парафини и т.н....В зависимост от процеса, определени съставки може да се намаляват или увеличават....но не може да се произвежда точно и само една съставка. Именно в това според мен се крие разковничето....в един момент, според сезона,температурите, търсенето и спекулативните покупки, някои производни има в изобилие...а други не достигат. Именно цената е начина на балансиране.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
A знаете ли защо газта е на такава цена?

Погледни предния ми пост по темата. Мисля че там има опит за обяснение, макар и да не съм 100 % сигурен. С две думи газта може да се разглежда, като отпаден продукт при производството на бензин, ако няма какво да се прави с нея. Складирането и е трудно и скъпо...а горенето, също свързано с разходи.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A знаете ли защо газта е на такава цена?

Погледни предния ми пост по темата. Мисля че там има опит за обяснение, макар и да не съм 100 % сигурен. С две думи газта може да се разглежда, като отпаден продукт при производството на бензин, ако няма какво да се прави с нея. Складирането и е трудно и скъпо...а горенето, също свързано с разходи.

Поздрави

Добре ще ви кажа каква е истината,че да не сте в заблуждение!

Понеже от няколко месеца не работи една инсталация в Лукойл Нефтохим и ППР-фракцията си се произвежда така или иначе,че като ходите да зареждате по бензиностанциите освен пропан-бутан горите и нещо друго което няма къде другаде да се складира.По този начин хем Лукойл се освобождава от ненужния за момента продукт,хем е на печалба.

Та затова газо е евтинджос.Евентуално след пускането на въпросната инсталация цената може отново да стане 0.90-0.95 ст/л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A знаете ли защо газта е на такава цена?

Погледни предния ми пост по темата. Мисля че там има опит за обяснение, макар и да не съм 100 % сигурен. С две думи газта може да се разглежда, като отпаден продукт при производството на бензин, ако няма какво да се прави с нея. Складирането и е трудно и скъпо...а горенето, също свързано с разходи.

Поздрави

Добре ще ви кажа каква е истината,че да не сте в заблуждение!

Понеже от няколко месеца не работи една инсталация в Лукойл Нефтохим и ППР-фракцията си се произвежда така или иначе,че като ходите да зареждате по бензиностанциите освен пропан-бутан горите и нещо друго което няма къде другаде да се складира.По този начин хем Лукойл се освобождава от ненужния за момента продукт,хем е на печалба.

Та затова газо е евтинджос.Евентуално след пускането на въпросната инсталация цената може отново да стане 0.90-0.95 ст/л

Имаш ли достоверна информация за това или...??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мисля,че сте разбрали че съм сериозен човек и не говоря врели-некипели!

 

Ами градски сте си с Лукойл Нефтохим - нормално е да има от някъде малко изтичане на информация smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.