Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

озвучаване фабия 1 комфорт


Recommended Posts

Привет на всички.

Потърсих 1во с търсачката, но не намерих нужната информация.

Искам да си сложа малко по-качествено озвучаване за количката. Отзад под кората има място за колони, но няма окабеляване.

Махнах корите на предните врати и се шокирах като видях, че говорителите са залепени в нещо като кожух, който пък е сложен с нитове....

Въпросите ми са:

ако някой е сменял предни говорители, как го е направил??

2ри въпрос, не ми се ще да се окабелява колата за отзад, понеже знам, че ако не ти го направят свястно, после цял живот ще тропа и хлопа. Колегите от Благоевград могат да се включат и да кажат кой майстор е читав и за каква сума г/д става въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменянето на предните говорители не е сложно. Дупчиш 4-те нита, махаш глупавия говорител, правиш фланец (мдф примерно) за новия и монтираш. Мериш разстоянието до стъклото назад за да видиш дали може да събереш новия говорител без да преправяш кората отпред ако си го купил без да знаеш ще го събереш ли.... Това е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е глупав говорителя бе Краси :)

Свири си прилично :)

 

Така ли съм писал... :D По инерция не съм искал чак да го обидя.... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

колко биха ми взели за смяна на 2 предни колони?

разчитах на 1 приятел, ама той вечно е зает.... процедурата отнемала цял ден :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко биха ми взели за смяна на 2 предни колони?

разчитах на 1 приятел, ама той вечно е зает.... процедурата отнемала цял ден :-k

 

Някой те е излъгал доста колега. Какъв 1 ден. За 1-2 часа и си готов! :) Свалят се корите само, махат се нитовете на старите говорители и си готов!. Повече от 30-на лева не трябва да ти вземат за тая работа. Но зависи при кого ще отидеш де. Ако беше от Русе бързо щяхме да ти решим проблема.... smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Здравейте,

 

видях доста коментери за озвучаване, става въпрос за фабия 2004 г., с какви фоворители могат да се подменят говорителите във предните врати? Опитахме се да подменим фабричните със пайнер - 13 см, но когато махнахме кората на вратата и стария говорител се оказа, че новия ще опира във метална шина, която се намира точно зад говорителя и буксата е различна (с 4 изхода, а новия е само с 2). Какви модификации използвате, къде поставяте новите говорители - на кората на вратата или модифицирате заводския кожух и поставяте новия в него?????

Благодаря предварително :)

 

Милена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си плитки говорители и отделно може с дървени рингове леко да се изнесат напред за да не опират отзад. Най-добре е да го направи някой който се занимава с това за да стане хубаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се изнесат повече от 4 мм, почват да опират в кората. При мен ги изнесох с 7мм повече спрямо фабричните и фланеца леко подпря кората, но няма проблеми с дрънчене или свирене.

С други думи, кофти работа е смяната на говорителите при гонене на оригиналната визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

 

докато чаках някой от знаещите да ми отвори очите се поразрових в нета и пиша по повод идеята за поставяне на дървени рингове - вижте това : - фланец за автоколони

 

http://www.tpetrov.com/search.php?mainc ... %D0%98&p=0

 

http://www.tpetrov.com/search.php?p=10& ... 98&s=&ord=

 

 

- надявам се да е от полза на незнаещите като мен :))))))

Моля, ако някой от Вас вече е ползвал да сподели пасва ли за фабия 2004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива.

Еднакво високи са с тези на фабричните говорители и са в пълен комплект винтове.

Важното е да измериш колко дълбоко влизат фабричните говорители, за да прецениш какви нефабрични да купиш.

 

Буксите ги режеш и си запояваш директно кабели, не се занимавай с преходници, само влошават сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Въпрос- може ли някой да измери на колко см са от пищялката до куплунга и на задните врати?

Въпроса ми е породен от притеснения да не опира в жилото за отваряне.

Смятам да я сложа на 20 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Фабричните говорители имат 4 пинови букси, от които два пина са плюс и минус от радиото, два пина са изход плюс и минус към пищялката. Като се сменят трябва ли задължително да се слага и кросовър или може плюса и минуса към пищялката да се запоят към плюса и минуса на проводника към колоната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да поиш директно, ако няма отделни филтри, 'филтрирането' става непосредствено преди пищялката- там е запоен кондензатор някакъв, ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.