Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Модул за VAG COM


Skoda_Octavia 1.8T

Recommended Posts

От няколко дена опитвам да си набавя кабел за VAG, но днес ми казаха, че за да се свържа с лаптопа и с колата ми трябва освем кабел и някъв модул, който да направи връзката между колата и моя комп. Това наистина ли е така, мислех, че само с кабел ще мина. Който знае нека пише!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ако беше толкова лесно... В кабела, където е уширението, имаш процесор, чипове, платка, глупости... Така, че :) Ако не си технически грамотен, не знаеш как се държи поялника и не знаеш в кой чип какво да сложиш - няма начин да си направиш сам кабела.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела искам да си го купя, а не да си го правя сам. Но днес говорих с човек, който е специалист и той така ми каза, че трябвало модул. Може би той си е правил сам като по компетентен, мойте възможности не са чак толко големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела искам да си го купя, а не да си го правя сам. Но днес говорих с човек, който е специалист и той така ми каза, че трябвало модул. Може би той си е правил сам като по компетентен, мойте възможности не са чак толко големи.

 

Модул е страшно обширно понятие. Питай го какво е искал да каже :) Модул може да каже и на целия кабел(от букса до букса, всичко - не самата "жица").

Към 80% съм сигурен, че е нещо, като това, което казах аз... - платка, за да подлъже компютъра да говори.

 

Поздрави

 

 

ПП: Обясни малко по-подробно какво точно искаш да направиш? Понеже, ако ще си купуваш кабела от линка по-горе, включваш кола-компютър и си свършваш работата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си правил кабел по тази схема и работи без грешка. за оптроните съм ползвал TLP 621 /поне така си спомням/. Направих го за да го изплозвам с един стар лаптоп с ком порт. Като себестойност излиза около 10 лв. Не съм го пробвал с преходник RS232 --> USB

ето и схемата:

f7c11335a07e07a6.jpg

А софтуер в нета - колокото искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от едно малко крайдунавско градче Лом. Значи колко струва кабела при този човек и има ли начин да му се обадя и да го питам. А версията на Ваг точно и аз тази имам-последната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прегледах в нета установих, че не ми трябва кабел от 140 лева за най-новата версия на VAG- VCDS, а мога да си купя кабел за 45 лева за старата версия 409.1, която е за автомобили до 2004 год. Моята шкода е 99.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прегледах в нета установих, че не ми трябва кабел от 140 лева за най-новата версия на VAG- VCDS, а мога да си купя кабел за 45 лева за старата версия 409.1, която е за автомобили до 2004 год. Моята шкода е 99.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако прегледаш и еБаи ще видиш че можеш да си го купиш и за по-малко от 15 лева...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/USB-OBD2-OBDII-Vag-KKL-Interface-Cable-Audi-VW-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3361d326f5QQitemZ220684560117QQptZMotorsQ5fAutomotiveQ5fTools

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.