Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

50 000 км с Руумстър 1.9ТДИ - впечатления /vol.2/


iavorski

Recommended Posts

На 19.03.2011 чукнах 50 000 км и по този повод реших да разширя краткото ревю написано на 15 000км.

 

Този път обаче ще споделя само забележки:

 

1. Чистачките и по-точно рамената започнаха да не се притискат със достатъчно сила към предното стъкло. Закупени нови пера не решиха проблема тъй като става дума за отслабена пружина на рамото. В резултат чистачките не чистят на връщане в долната част стъклото. Малък проблем но адски дразнещ по нашите мръсни пътища.

2. И двете кори в задните калници проявиха склонност да се самооткачат от предните си щифтове което при движение по магистрала води до опирането им и остъргването им в задните гуми. Шумно, стряскащо и с грозен краен резултат.

3. Всичко което чистачките чистят при скорости от порядъка на 70+ км/ч отива върху шофьорското стъкло и огледало превръщайки ги в покрити с кални вадички и петна. Същия проблем забелязвам при Октавия 2 оригинал и фейслифт както и при Фабия 2. Определено може да се говори за дизайнерска грешка.

4. Двата ми предни габарита са на принципа работи/не работи. Проблема се оправя с леко чукване по фара - явно лош контакт.

5. След 4 месечен престой на заден десен колан в извадено положение - монтирано детско столче пружината на колана се разтегна и той вече се прибира с чужда помощ. За сравнение същото столче престоя 7 месеца в личната ми кола и не отчетох никакво отслабване на прибиращия механизъм.

6. В праговете на предните врати има отточни канали които резултират в мръсна ивица точно под средата на вратата. Със сигурност не съм забелязвал подобен проблем при други автомобили които съм ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те радва само занапред!

Иначе, 90% от нещата, които изброи са, меко казано от това, че колата ти старее/амортизира се. Поправими са, няма перпето мобиле. Все пак трябва да се откажеш от нея до 100 000км, че да вземеш следващия модел и да караш и него пак до толкова... ;) Важи за всички марки - главна идея. Това, че ние всички си го приспособяваме да ни вози доживот - наша си работа. Затова няма гаранция повече от 150 000км, че и те са рядкост, заради застояла стока...

 

+1 за това, че отива на шофьорското огледало, прозорец и т.н. :) При мен също се случва(октавиа), това им го пиши глобален минус, не е от стареенето [-X Обикновено се случва, когато съм измил колата хубавко и за да ми е гадно, някое пиле си свърши работата, пръскам обилно количество вода... и тогава става така. Иначе е добре, ако е постепенно и по малко пръскането. Явно вадичката му е малко и не може да го разкара, където трябва...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.