Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно VAG COM


Skoda_Octavia 1.8T

Recommended Posts

Моля ако някой знае, да ми отговори на следния въпрос. Ако се свържа с бордовия на моята кола с програмата VAG има ли опастност ако имам вирус на моят лаптоп да се прехвърли на компа на колата. Колата е 1.8T Octavia 1.

Програмата която имам е VCDS- най-новата версия, надявам се че е подходяща. И Още нещо, ако някой знае на кой канал се наблюдава налягането на турбото нека сподели.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ако някой знае, да ми отговори на следния въпрос. Ако се свържа с бордовия на моята кола с програмата VAG има ли опастност ако имам вирус на моят лаптоп да се прехвърли на компа на колата. Колата е 1.8T Octavia 1.

Програмата която имам е VCDS- най-новата версия, надявам се че е подходяща. ...

Благодаря предварително!

 

Човече, на колата имаш нещо като супер опростена операционна система, която има 10 фукции на кръст. Подават се различни стойности на контролери, които си имат логика и си правят разни неща, според логиката им.

Вируса е код, който е писан специално да поразява даден файл, като му е зададен начин да си го намери или да го замени/модифицира в/около операционната ти система - така де в windows (мръсна дума за мен). Файла, най-често това е C:\Windows\winlogon.exe, бива модифициран, заради дупки в сигурността, а пък той се стартира по някое време от зареждането на операционната система и пуска някакви неща... В това число пуска и вируса, който пък от своя страна прави непозволени неща - понякога сриващи системата или каращи я да се бави в обработката на дадено нещо, защото е боза с две думи...

 

На бордовия ти компютър нямаш windows, слава Богу! Имаш някакво подобие на операционна система, най-често писана на C или нещо по-извратено, което се базира на дадена технология и стандарт, различен от всички Microsoft-ски ла*-й-*на... Така, че с една думичка - споко! :)

 

Проблем може да дойде от това, че използваш лош кабел, лош софтуер, който да ти омаже някои регистри на чипа на компютъра в колата. Обикновено има замислено решение да се самовъзстанови прецаканото място, но понякога не се случва - варианти всякакви. Пример ти давам с моята - правих мигача от 3 на 5 пулса - върна си го на 3 пулса след две седмици. Явно нещо друго има и не съм го гледал от тогава, защото нямам достъп до кабелче и времето, което ми трябва да разбарникам всичко...

 

Пиша в общ план и набързо нещата в по-горните редове.

 

Поздрави

 

 

ПП: Съветче - не използвай компютър с вирус докато боравиш с колата. Проблем може да възникне, ако правиш някаква адаптация или сменяш настройки някакви, ако ти забие компютъра следствие на вируса, можеш да нацвъкаш здраво пратените данни до контролера на компютъра и да се опулиш после... Ако му занулираш принудително някоя стойност ще се чудиш какво му има и не работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на колегата, който е отговорил благодаря много и аз си мислех, че не може ма да попитам все пак. Софтуера се надявам да е добър, пък и аз няма да правя кой знае кво просто ще прегледам за грешки. А на първия отговор, че гледам много филми да обичам да гледам и ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на колегата, който е отговорил благодаря много и аз си мислех, че не може ма да попитам все пак. Софтуера се надявам да е добър, пък и аз няма да правя кой знае кво просто ще прегледам за грешки. А на първия отговор, че гледам много филми да обичам да гледам и ми е интересно.

 

Ако ще правиш само диагностика - можеш да си напълно спокоен, защото само четеш. Т.е. ти правиш това:

 

Компютър --> кола: Здрасти, пич!

Кола --> компютър: здрасти, здрасти!

Компютър --> кола: Дай ми кода на адрес Х от контролер X да видим какво си писал там, а?

Кола --> компютър: Имаш го - на - 123ABC...

Компютър -- > обработка: търся търся какво е това 123ABC в речника/смятам го... Аха, намерих го!

Компютър --> потребител(ти): Изгоряла лампа на стоп/Грешка: еърбега не говори много.

 

Никой никъде не пише по колата. Дори да спре кънекцията, колата ще си каже - "тоя простак"... и си минава в стейт "обратно към работа"

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 smile091 smile091 :smt017

 

Нали...? "много добър"...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.