Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Домашни любимци


biser.or

Recommended Posts

  • Отговори 171
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefan l

    16

  • gogata

    13

  • PRR

    12

  • dude_BG

    9

Най-много писали в темата

Страшни сладури са, Сами! Дано им намериш добри стопани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега съм гледал 2, 3ти дакел би ми дошло в повечко. а и сега имам ретривър....

 

иначе наистина са страшни сладури !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Това е нашият мачарок. Историята му е много дълга и невероятна. През лятото на 2002г. щерката както си карала колело в махалата този котарак тръгнал след нея и я следял навсякъде. Гледам аз, малко коте се вози на багажник на колело. И така си го взехме у нас, прекара една зима и изчезна. Все го споменавахме,/знаете, че човек се привързва/. Беше много игрив, умен, възпитан и съвсем не досаден. Ако има нещо за ядене - добре, ако не, си кротува и така. Винаги ни посрещаше на вратата, като се прибираме. Ако щете вярвайте, Шкодата, като я чуеше и се появяваше. Иначе си щъкаше из двора.

И преди две седмици кво да видя? О, чудо! Същият котарак у нас на двора! Не мога да го сбъркам, щото има особен белег на ухото, а и поведението му е същото. И това след 9години да се върне, просто не вярвах.

Споделих с комшията за случката и се оказа, че той го е донесъл. Намерил го на отсрещната бензиностанция до тепето. Там хората му казали, че някой го свалил от кола и го зарязал. В същото време го подгонило едно куче и котарака се скрил в бензиностанцията умрял от страх. Комшията е милостив човек и го прибрал у тях/има един черен котарак/.

Ама този нашия не ще да стои у комшията, а веднага си дойде у нас.

Явно през тези 9г. е гледан, щото е загладил косъма и освен котешка храна, друго не яде.

Направих му колибка на терасата. :)

post-4842-138453338461_thumb.jpgpost-4842-138453338602_thumb.jpgpost-4842-138453338606_thumb.jpgpost-4842-138453338611_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка и аз съм имал същия котарак.Беше ми писнало от него щото правеше само бели.Един ден тръгнах за работа и го качих в колата и право в АЕЦ-Козлодуй го хвърлих smile091

Минаха се три месеца и тая гад се прибра.Явно 30 км за него не са проблем,а как е запомнил пътя и е успял да се ориентира,идея си нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка и аз съм имал същия котарак.Беше ми писнало от него щото правеше само бели.Един ден тръгнах за работа и го качих в колата и право в АЕЦ-Козлодуй го хвърлих smile091

Минаха се три месеца и тая гад се прибра.Явно 30 км за него не са проблем,а как е запомнил пътя и е успял да се ориентира,идея си нямам.

 

Ами ше избяга от АЕЦа! Видял е зор там. Те котките са много чувствителни, усещат ги нещата ;)

До радиация кой ти стои?! :lol:

Иначе си е направо куриоз. От 30км. да се върне. Не е за вярване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето каракачанско другарче - Арора ;)025359745.jpg

 

Ааааа... все едно се взира в душата ти направо. Ще се хипнотизирам ако си задържа погледа върху очите и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа... все едно се взира в душата ти направо. Ще се хипнотизирам ако си задържа погледа върху очите и.

:smt017 Има нещо вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъчо с лятната прическа :D

 

025362740.jpg?r=0

 

Ти ли го нагласи така бре? smile091 smile091 smile091

 

Нас пък не ни е страх от високо smile001

 

01502.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

От три дни в работата ми взех тези две кутрета ,на 4 месеца са ,но с колегите нямаме опит в храненето и затова който е по-навътре в нещата ,нека ми пише на лични ,за да не разводняваме темата.В момента има от гранулирана храна,приготвил съм за утре и пилешки фенери.

Чакам наставления.post-245-13845335389_thumb.jpgpost-245-138453353912_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги хранете с пилешки кости!

Много са остри и се забиват в корема на животинките :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, кокалите не са добра храна за кучета, особено мънички като тия бебешоци. Както казва ветеринарката, която ми лекува кучетата от десетина години "Кучетата са месоядни, не кокалоядни".

Най-лесно е с гранулирана храна, там и съставките са най-добре разпределени, е не говоря за храни от типа на "Любимец" де, които даже и в приютите не ги дават на животните. Кажи какви са ви възможностите, за да ти нахвърлям няколко марки. smile049

 

П.П. Ако наистина мислите да си ги гледате, не пропускайте ваксините. ;)

 

И за да не е съвсем спам, да се похваля моя вагабонтин колко е пораснал за два месеца, откакто го имам. smile048

 

025720561.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кучето кокали си трябва, но да не са птичи. Другото е задължително да имат непрекъснат достъп до прясна вода. Особено при положение, че ги храните със суха храна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По книжките кучето го рисуват с кокал, не с консерва или гранулки :)

 

Пилешките фенери са екстра точно за тия бандити на снимката. Я ги гледай какви лапи и гръден кош имат. Това ако се храни както трябва ще стане 20 кила добитък. С гранули е подигравка. Хляб и фенери. Аз мойте така ги отглеждам. Като яде трябва да се чува хрущене. Куче е това ей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълъг и безсмислен спор ще се заформи на тема кучета и кокали...та ще гледам да съм кратък и да не подклаждам излишни страсти. А и както се убедих в неделя, колегата Цецо е голям пич, та го казвам без никаква нотка на заяждане и без "рогата" напред smile027 .

И аз давам на моя кокали, но само такива, чиито размер му позволяват само да си чеше зъбите на тях и нищо повече. Хрущялите са друга бира, те даже са полезни и гледам да му давам повече. Кучетата не са направени да се хранят с кокали, а и не са един вид боклукчийско кошче(това последното си е мое мнение). Някои казват, че е хубаво за аналните им жлези, но и ако ги храните с читава храна, която се смила добре от организма му, аналните жлези също няма как да се възпаляват и пълнят с гадости. А и в природата няма да видиш хищник, който изяжда плячката си с кокалите, нали? А и ми стигат многото случаи на които съм се нагледал в "Байвет" на кучета с перфорирани черва или стомаси от кокали, при това дворни кучета, за да не давам на моя такива неща.

 

Относно "на село" как е - имах едни съседи във Варна, които си хранеха кучето(при това породисто - ротвайлер) с колбаси с изтекъл срок на годност, взимани от разни складове за без пари. А въпросните колбаси се поднасяха на животинката дълбоко замразени, директно от фризера. И така, това куче живя години наред. Ама не значи, че е било правилно хранено. smile049

 

П.П. Редактирал мнението, докато съм писал моето. ;) А по анимациите също съм виждал и куче със сурова пържола, дали ще дадеш сурово месо на твоето куче? :-k smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има много теории по въпроса. Ама мойте ядат консерви и гранули, само като няма кой да купи пилешки фенери и да им направи попара с хляб. Всъщност на гранулите се мръщят по дефиниция. Но все пак животното си е отговорност и всеки сам решава как да носи тази отговорност smile159

 

Относно пържолата, аз няма да му я дам, за да не набара някоя тения от нея, това е ясно. Ама съм сигурен, че ако го питам него ще е на друго мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм купил като пилешки фенери на пипане е меко,не са кости,може би като хрущяли,аз не разбирам от пилешки неща,не ги обичам и не се храня с тях.Утре на светло като ида на работа ще видя какво е .

 

Дайте пример на някакво количество храна ,която да им даваме,аз продължавам да търся в гугъл разни примери и напътствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качете ги някъде, в snimka.bg, photobucket или някой друг подобен сайт и дайте линк към тях тук.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.