Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно калтушкане на двигателя ????Проблема е РАЗРЕШЕН :)


bull669

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следният проблем.Колата е Шкода Фабия 1,9 SDI 2006 Фабия-1 При високи обороти когато пусна педала на газта двигателя ми започваше да се клатушка и да издава странни вибрации в купето ?? Реших че тампонн на двигателя и се оказа вярно !Беше се закъсал левият тампон на рогът смених го + другият който стой от дясно , 3 тия тампон отдоло е здрав проверен .Но двигателя пак си издава същите вибрации се едно е с прецакани тампони това се случва при вдигане на 2500,3000 оборота при пускане на педалана газта и изключване от скорост двигателя се тресе и се усеща в купето което е супер кофти ,понякога се случва и на ниски обороти имам чуството че работи на 3 цилиндъра ако на някой му се случвало подобно нещо нека сподели как е разрешил този проблем !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох с търсачката доста и на едно място прочетох мнение със симптоми като твоите.Напиши "помпа" или "центровка".Ще ми кажеш ли колко ти струва тампона на мотора,че и аз имам за смяна,ама не знам кой е още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох с търсачката доста и на едно място прочетох мнение със симптоми като твоите.Напиши "помпа" или "центровка".Ще ми кажеш ли колко ти струва тампона на мотора,че и аз имам за смяна,ама не знам кой е още.

 

Скоро смених двата - този от ляво и този от дясно.Единият 130, другият 103 лева на Febi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох с търсачката доста и на едно място прочетох мнение със симптоми като твоите.Напиши "помпа" или "центровка".Ще ми кажеш ли колко ти струва тампона на мотора,че и аз имам за смяна,ама не знам кой е още.

 

Скоро смених двата - този от ляво и този от дясно.Единият 130, другият 103 лева на Febi.

Сега ще започна с втулките на предните носачи и тогава ще видя тампоните на двигателя.Май шкодата яде тампони,било на ДГ или по окачването като вафли.Струва ми се слабо място?Като чета май всеки втори е сменил тампони.Като смени двата тампона усети ли се тресене в купето и волана от вибрациите на двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено вибрациите на волана се усещат по силно. Но мисля че е от самите тампони на двигателя (просто си го обяснявам че са от по твърда гума). Ще видя с течение на времето дали ще спаднат вибрациите. И преди имаше вибрации, но по слаби.

Колкото до втулките на носачите не съм ги сменял, но пък сменях биалетки и тампоните на стабилизиращата щанга...

Сгеа колата е като влак - няма тропване, хлопване или нещо друго :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги отидох в сервиз на Bosh направиха ми диагностика чрез VAG Com не откриха нищо особено освен че ми поддава малко повече гориво горивната помпа и се оправи всичко двигателя мърка като коте Между другото продавам ляв тампон за двигател оригинален цена 80 лева възможен лек коментар тампона не бил за смяна но аз съм си малко манияк като почна да правя и наред всичко което не много добра черта :( бърка в джобчето доста !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.