Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лагер на диференциал


Axelerer

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам Шкода Фабия 2 1.2 12v закупена 2007 вече направих 43 000 км с нея. Преди около седмица се появи странен шум подобен на виене. Характерното за него е че е най-силно изразен между 40 и 50км/ч след тожа някак си утихва, не се чува винаги а след известно каране. Ходих в Еуратек, като си мислех че е лагер, обясних на човека за шума но за нещастие тогава колата не искаше да шуми. Отпратиха ме като ми казаха, 4е колата е нова и нищо и няма (след кратък тест драйв 1км). Шумът продължи и в събота отидох при едно майстори които правят колата на баща ми и той е много доволен от тях (има Seat Ibiza), с тях отново направихме една тестова обиколка като единият седеше отзад, защото им бях обяснил че шумат идва от там казаха ми че е отпред. След това я заведохме на канала им и вдихна предницата с крикове, дадоха газ, като единият седеше под джигателя след това м накара и аз да слушам чух нещо но много слабо даже не съм сигурен, че беше същия. Казаха ми че е лагер на диференциал и че пурво ще пробваме с някакво специално масло за скоростната което можело и да помогне и ако не стане ще трябва по някое време да сменя скоростната кутия :( та сега чакам да ми се обадят да ходя да сменим маслото. Има още едно странно нещо в петук когато натиснех спирачката и се чуваше скърцащ пшум от задните колела главно от това, което мислех че е с разбит лагер, след като измих колата не скърцаше реших, че е феродото но днес пак се появи този шум :( при натискане на спирачката.

Много ме съмнява дали наистина са познали какво е или просто действат прибързано. Питам вас защото предполагам все някой се е сблъсквал с подобен проблем.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се ако не друго поне да изкажете и ваще мнения, те са ценни за мен!

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали е нормално ако е лагер на диференциал, шумът да се чува само при определена скорост?

Искам да знам дали някой дали някой друг е имал подобен проблем а от какво друго може да е този шум?

 

ПС: Днес ходих до майсторите и ми замениха 150 мл от маслото в скоростната кутия с Metaltec-1 с надеждата да помогне. Ако има някакъв резултат ще споделя но все още се надярам да са се объркали и шумът да е от някои лагер на главина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.