Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Надрана алуминиева джанта


neyko

Recommended Posts

Отиваш при застраховател или РПУ на МВР да се състави констативен протокол. Някои застрахователи го искат дори за нещо толкова дребно, ако не е първа щета за времето на полицата. После в ЕТ. Те имат подизпълнители които имат специални пещи където ще я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията!

Така се ядосах на себе си, че изцяло забравих за каското.

Сага ще видя как ще реагира застрахователят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, че ползвам темата на колегата. Питането ми е, дали застрахователя ще ми признае за щета счупено парче от преден подкалник във висок бордюр. Това е парче пластмаса от подкалника, което продължава пред предната гума като калобран. Айде и черната престилка в долната част на бронята е надрана, ама е съвсем малко и не се личи и няма счупено.

35d35088667c8f336eedef9cfc01cb6d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам, че ползвам темата на колегата. Питането ми е, дали застрахователя ще ми признае за щета счупено парче от преден подкалник във висок бордюр. Това е парче пластмаса от подкалника, което продължава пред предната гума като калобран. Айде и черната престилка в долната част на бронята е надрана, ама е съвсем малко и не се личи и няма счупено.

 

Би трябвало, но най-вероятно ще искат протокол от КАТ, или ще платят на 50%/и по-малко/ щетата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин в ДЗИ за 20 мин. ми издадоха възлагателно писмо за отстраняване на повредата в доверен сервиз. Не искаха протокол. Обясних им точно каквото се случи – щетата възникна при маневра. Сега ще видим как ще се представи сервиза.

Sotef, според мен е най-добре да разговаряш с някой познат, който има представа как работи твоя застраховател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

И аз имах същия проблем, качен беше 12 см. бордюр на 2-ра скорост и джантата се надра на две места, а на гумата се скъса борда. Заведох ги като щета и първоначално ми дадоха писмо за 2 часа труд по джантата и то по фактура. Отидох до ЕТ и замерих предния мост за да видя дали има отклонение и те извикали мобилен екип който констатирал че гумата не става, а от ЕТ ми написха констатация че джантата не може да се отремонтира. Върнах се пак при застрахователите и след дълги преговори ми издадоха възлагателно писмо за подмяна на джанта. Сега съм в очакване на джанта и гума, че нямат налични smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.