Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте съвет за добър акумулатор


Recommended Posts

Да ви се 'оплача' и аз. И моя оригинален акумулатор издъхна тази зима. 'Варта' на 9,5 години /произведена за Германия/, дадох го на баща ми, неговата бензинова кола си пали без проблем с него. Та взех си Фиам с усилен пусков ток 780А, и стартера ми върти като вентилатор вече. При температура -10гр. паля с без проблем с две изгоряли погревни свещи. Само съжалявам, че научих за акумолаторите 'МОЛ', за които колегата 'neo' говори, малко късно. Ще кажа само, че това са акумолатори за първоначално вграждане, малко по-скъпи но мисля че си заслужава!

Само времето ще покаже кой акумулатор какъв е, е при правилна експлоатация разбира се де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kalata

    5

  • Цецо75

    5

  • zloQQ

    4

  • coverdale

    3

Най-много писали в темата

Аз в момента съм с Фиам - 3 години. Лошото при мен е, че през тези 3 години, колата се караше само зимата, а през останалата част от годината седи бетонирана и съответно батерията се разрежда. Освен това имам и допълнителен консуматор освен алармата, който си го лапа тока и днес...повъртях, повъртях...и съм пешак, че работа има да се отмята. Демек - аз от Фиам съм доволен и пак бих си взел такъв, понеже вече колата си се кара нон-стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз писах и в другата тема, ама днес на -16 печката запали с фабричния 6 годишен акумулатор на 200 000 километра, при това не е карана от 2 седмици. Дзвер smile126

 

Та така - каквото и да купуваме, няма как да е на нивото на фабричните.

 

Иначе Фиамите са прилични като качество/цена, минаха поне 20 тина през фамилните коли и на познати. И само моя се прееба на 3 тия месец. Ама си знам за глухата акула. :) Сменихме го и сега и моя е ОК, аудито въртя 20 тина пъти преди да избръмчи за първи път сутринта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братото ти обади чудна цена за FIAMM 74Ah, та утре ще съм първа пушка предполагам smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ти е рода.... smile159

 

Само да не забравиш да оправиш гаранцията, че да не срещнеш и ти глухата акула :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Само да не забравиш да оправиш гаранцията, че да не срещнеш и ти глухата акула :)

 

И моя е FIAMM от брат ти - 6-ти месец 2009 (мисля 75 Ah). На много добра цена ми го намери тогава и до момента никакви проблеми (да чукна на дърво). Вентото пали без проблем вчера и днес (сутринта беше поне -19 градуса). Колата не се кара само по няколко дни в годината. Доста стартове е преживял. Но гаранционната карта си я заверих още в деня на купуването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера след обяд съм с новия FIAMM и даже врътнах доста прилично количество километри и стартове до среднощ. Стария FIAMM ще го правим май "биче", защото има живот в него, освен ако някой не изохка за батерия тези дни и има място да я събере, че е 74Аh. При Евгени няма място иначе предполагам щеше да развърти Форман-а чудно-чудно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е грехота е да се пенсионира за UPS. Според мен акумулатора си е ОК, просто Велко го експлоатираше в много "особен" режим. Тоя акумулатор в някоя бензинова кола ще кара още години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.