Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте съвет за добър акумулатор


Recommended Posts

Препоръчвам Berga Power Block 77Ah 780А

 

 

И аз съм с такъв и съм много доволен. Имам наблюдения върху доста акумулатори включително ексайд и бош и всички български. Мога да ти го обясня и с параметри по какво съдя за това но само ако те интресува, че мога да изпадна в прекалени подробности а нямам в момента време да пиша.

 

 

И аз съм с такъв обаче 72ah. вече 2 зими на оки 1 тди няма замисляне сутрин на студ и мраз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kalata

    5

  • Цецо75

    5

  • zloQQ

    4

  • coverdale

    3

Най-много писали в темата

Важна е грижата за него както е писано по-горе един заряд преди зимата е задължителен, аз карам само с български и с подходяща грижа имат живот по 4-5г. и това е напълно прилично за цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя сдава багажа. Но след близо 6 години и 3 пълни изтощавания, при това при студове от -10 беше ясно, че няма да преживее дълго smile049 . В голяма дилема съм какъв да взема. Замислям се за някакъв Bosch или Varta ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимайте какъвто щете, само не забравяйте да идете да подпечатате гаранцията. Че мен последния път ме домързя. Викам такива акумулатори сме взели поне 15 досега, няма ядове. Ама естествено баш на мен се падна глухата акула...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя сдава багажа. Но след близо 6 години и 3 пълни изтощавания, при това при студове от -10 беше ясно, че няма да преживее дълго smile049 . В голяма дилема съм какъв да взема. Замислям се за някакъв Bosch или Varta ...

Пепи, споделям мнението на един приятел - кара БМВ 730d. Колата е 2001 год. - миналата зима здаде багажа оригиналната Varta на колата. Но неговото мнение е, че Vartata тук в БГ няма нищо общо с тази, която се продава в Германия. Момчето е международен шофьор и пак си купи Varta, но от Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

ето обещаното инфо за Berga Power Block 77Ah, 780A:

 

Владо (с ник АСЕ) има тема в раздел Реклама - 195 лв., но трябва да се добавят и поне десетина лева за доставката.

Не съм му звънял, защото трябва да взема акумулатора днес, а той е в Пловдив и така...

 

bergabg.com

224 лв. и 3 години гаранция

 

akumulatori-bulgaria.com

222 лв., 2 години гаранция и безплатна доставка

 

avtozona33.com

224 лв., 3 години гаранция и безплатна доставка

 

По-късно ще проверя момчето със шкодата, който преди беше в avtozona33 каква оферта ще предложи.

 

akumulatori.bg

204 лв., 40 месеца гаранция

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BAREN POLAR 62Ah - 130лв; 2 години гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден смених акумулатора на Пасатора,осем години ,вярна служба-Варта .Смених го с Банер-80Аh за 230лв. от:

http://www.akumulatori.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера дали акумулатора който искам да си купя е нов а не стоял по складовете с години ? Имат ли ДОТ както е при гумите или нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Exide се правят в заводите на Varta - Johnson Controls. Така че избери по-евтиното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера дали акумулатора който искам да си купя е нов а не стоял по складовете с години ? Имат ли ДОТ както е при гумите или нещо такова?

 

И мен ме интересува точно това. Един приятел каза, че може да се разбере от кода/серийния номер, но трябва да знаеш кои цифри какво означават.

 

Някой да е наясно? Особено за Бергата :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както беше написал един друг колега - сега колата пали още като помирише ключа :smt032

 

Само за инфо - при смяната на акумулатора не се появиха проблеми освен ресетването на дневния/трип брояч, както и часовника. Комфорт модула на стъклата се ресетна също, но го обучих за 1 мин.

 

Хайде кажете как се разпознава датата на производство на Бергата.

 

И какво да правя със стария акумулатор - някой изкупува ли ги?

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво да правя със стария акумулатор - някой изкупува ли ги?

 

поздрави

 

Пункт за изкупуване на метали ------ преди месец изкупуваха 1лв- 1кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам 2 стари акумулатора и се чудя какво да ги правя - ако ги предам в някой пункт за вторични суровини ще ми искат личната карта и кой знае какво може после да се случи с личните ми данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам 2 стари акумулатора и се чудя какво да ги правя - ако ги предам в някой пункт за вторични суровини ще ми искат личната карта и кой знае какво може после да се случи с личните ми данни.

 

Ако искаш прати ми ги по Еконт за твоя сметка ( таман ще те оттърва от тях) , аз ще покажа моите данни в пункта за желязо... Не ме притеснява!:D

 

майтап

 

Мойта колица фабрично е излезнала с 61А - Варта . Когато се интересувам какъв ACC подхожда на моя мотор излиза 74А. Чудя се дали завода има право да поставя таквиз слаботелесни батерии на дизелови мотори. Не че не върти , но някой път когато е топла пали с разтрисане...чувства се,че акумулатора няма вътък, веднъж дори посредата на въртенето-аха да запали и загасна ( на горещ мотор). Полузапалване smile045 Така си е от малка , така си е и сега.

Някой колега , ако е усещал това нещо и е сменявал с >74А моля да пише остава ли ефекта или изчезва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта е така. Ама акумулатора вече е на 5 години и 200к километра въртене на дизеляк. Колко още ще живее незнам, ама и това е геройство.

 

Т.е. явно може и с 61 :)

 

Аз също имам 2 стари акумулатора и се чудя какво да ги правя - ако ги предам в някой пункт за вторични суровини ще ми искат личната карта и кой знае какво може после да се случи с личните ми данни.

 

Ти пък им поискай удостоверение за администратор на лични данни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал в друга тема оригиналния акумулатор на Октито издържа близо 6год.-Варта,като на Димон.А колко А/ч е бил,хич не погледнах.Смених го с Банер-74А/ч.И преди и сега пали като пушка! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес смених акумулатора на Оки с нов ,след кратко проучване реших да взема Молл, който не е известен в Бг но най-добър за 2010г според Адак. Старият ми го изкупиха и така свалих с 30 лв. от цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Една торба пари за "дърта" кола, а акумулатора пълен дроб, за 2 месеца 4-ти път го зареждам. Та дойде ред за подмяната му с нов, достатъчни ли са 72 Аh? Ето на какво съм се спрял до момента:

 

1.Berga 72Ah Power-Block

2.Berga 74Ah Basic-Block

3.Banner 72Ah Power Bull

4.Bosch 74Ah S4

5.Topla 75Ah Energy

6.Monbat 75Ah Premium / EXIDE 72Ah Premium

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.