Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте съвет за добър акумулатор


Recommended Posts

Днес след 5 години вярна служба заводския акумулатор на Октавия 2.0 TDI-PD 140 к.с. сдаде багажа! Не съм отварял да го гледам какъв е на обяд като се постопли, ще ходя за нов да ми кажете няколко добри предложения и каква мощност да са и до колко пари вървят горе долу да си приготвя пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kalata

    5

  • Цецо75

    5

  • zloQQ

    4

  • coverdale

    3

Най-много писали в темата

5 години карах рендето с Монбат-никакви ядове,още си е с него но собственника е друг :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банер,братле БАНЕР,няма мон бат,искри и темподобни.Колегата с мон бата,7 акумолатора смених неща и да чуя за тях.Взех си Искра,но се запознах с 2 момчета,които работят там,направо се чудя как изобщо има ток да пали.От както съм с Банер проблеми не съм имал,44 ампер часа с висок стартов ток,ако щете вярвайте лятото съм го качвал на фиат браво джи ти ди.А аз съм с 120L.И все пак предоставям избора на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземи си AcDelco за дизеляка и няма да го мислиш никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги БОШ си взех да знаете с 3 години гаранция 225 български гроша, мале докато само наближих ключа до ключалката и пали! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само казах,че не ми е създавал ядове та и 3 пъти е падал до нула 1,скъсах пистов ремък и докато можеше карах само на ток от акумулатора и 2 пъти тая зима го изтървах заради новото шкоде :) само нея си карах smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук също има размисли на тема акумулатори:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=17453&start=0&hilit=%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мойта Окти и замина акумулатора миналата седмица,след 5,5 години служба.Гледах му марката-пише Акума и VW на него.Та понеже беше неделя и нямах много избор,взех Banner Power Bull,62Ah.,немски,3год. гаранция за 192лв.

Много го похвалиха,пък ще видим! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

вижте малко любопитни данни от тестовете на ADAC:

 

2007

http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/autobatterien/default.aspx

 

Berga #1

Banner #4 задоволителен

 

2010

http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/autobatterien/autobatterien_2010.aspx?ComponentId=54228&SourcePageId=31895

 

Banner - незадоволителен

Berga - липсва

 

Един наш колега и мой приятел си сложи Берга тази зима и е много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа тоя Бош не ми го хфалите,250лв дадох и за 8месеца умря ищот е такси само 3месеца гаранция,нали им са мно хубави що не ми дадоха 3г гаранция като на чяастните коли :smt0344

сега карам съм top la словенски мно съм доволен втора зима без проблеми

миналата зима на -18 от първия път запали Фабианка,колата етакси и на ден няма да ви обяснявам по колко пъти стартирам :smt017

на предната кола пак беше такъв от там я знам тая марка изкара 5г smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Berga Power Block 77Ah 780А

 

 

И аз съм с такъв и съм много доволен. Имам наблюдения върху доста акумулатори включително ексайд и бош и всички български. Мога да ти го обясня и с параметри по какво съдя за това но само ако те интресува, че мога да изпадна в прекалени подробности а нямам в момента време да пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа тоя Бош не ми го хфалите,250лв дадох и за 8месеца умря ищот е такси само 3месеца гаранция,нали им са мно хубави що не ми дадоха 3г гаранция като на чяастните коли :smt0344

сега карам съм top la словенски мно съм доволен втора зима без проблеми

миналата зима на -18 от първия път запали Фабианка,колата етакси и на ден няма да ви обяснявам по колко пъти стартирам :smt017

на предната кола пак беше такъв от там я знам тая марка изкара 5г smile126

:smt017

Баба шкода е с Топла. Вярно че двигателя няма нищо общо с 2.0 TDI-PD, но акумулатора вече две година е пушка, въпреки че колата се кара рядко и само градско. Не е дозареждан, не е свалян от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варта :smt017

 

 

VARTA ... :smt017 и аз съм за тази марка. На ПАСАТА ми е от 5 години и съм нямал никакви проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 седмици за Мерцедеса взех AcDelco - 100Ah, 3 години гаранция - 232 лв с отстъпка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз препоръчвам ACDelco. Карам го на Москвич, само зимно време тъй като лятото си карам Октавийката. Незнам дали знаете на Москвича, колко е тегав двигателя за въртене, особено зимно време при -15 и масло 15W40. На тези условия ACDelcoto, вече две години е пушка! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

и от мен запомнета всяка година го зареждайте поне веднъж-няма значение дали е паднал или не...

аз го правя даже два пъти-на есен задължително заради предстоящата зима и после на пролет,нищо че колата е такси се кара всеки ден без изключение smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си сгрешил. Само дано не си го купил от Метро, щото там са дърветата, дето мачкат имиджа на фирмата. Мога да ти кажа само едно. БОШ СИЛВЪР. Около 270 лева вървят сега . Ще ти надживее шкодата. Ако питаш мене си вземи по-силен, че то и дизела си е дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
Днес след 5 години вярна служба заводския акумулатор на Октавия 2.0 TDI-PD 140 к.с. сдаде багажа!

 

Привет колеги,

 

присъединявам се към собствениците на 2,0 TDI, които точно на петата година се разделят със заводския си акумулатор.

 

Вчера всичко беше ок, а днес - мъртвец. Метнах зарядното и след 4 часа диагнозата се потвърди - умряла клетка.

 

Първо се ядосах, но после се зарадвах - защото се случва в почивен ден, колата си е в двора... а можеше да е в някой студ след месец-два, да е паркирана кофти някъде, да не мога да свърша някаква спешна работа... Утре ще скокна с другата кола и ще си докарам един Berga Power Block.

 

Та в този ред на мисли - кой аджеба е официалния вносител на Берга и има ли изобщо такъв? Разглеждам из нета - всеки се пише официален вносител на марката. Утре ще ги прозвъня всичките за актуални цени и гаранционен срок. После ще споделя тук инфото. Ако дотогава някой реши да сподели нещо - няма да му се разсърдя smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.