Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фаворит 1,3 1994г. запитване


tedodedo

Recommended Posts

Здравейте господа, първо - баща ми счупи дясно стълко за задно виждане и сега не знам от къде да намеря. В Шкода ми казаха, че вече нямало такива стъкла, също питах дали знаят с какво може да се замести (например от VW или Samara) но без успех. Иначе е счупена пласмасата и стъклото, "вътрешната част" си е здрава мисля. Второ - когато паля колата ми мирише на бензин или ако някога я вкарам в по-високи обороти. И трето - на мен ли ми се струва или колата не ще да пали както трябва, имам в предвид, че без да подам малко газ не ще да пали независимо колко време я чакам. Дали от тук идва проблема с мириса на бензин ?

 

П.П. В момента ми е наложително стъклото и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете smile126, че така не може да се кара, полицаите дебнат smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...когато паля колата ми мирише на бензин или ако някога я вкарам в по-високи обороти...

Провери си карбуратора - мембраните на ускорителната помпа (8 лв.) или на обогатителя (24 лв.) може да са пробили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте господа, първо - баща ми счупи дясно стълко за задно виждане и сега не знам от къде да намеря. В Шкода ми казаха, че вече нямало такива стъкла, също питах дали знаят с какво може да се замести (например от VW или Samara) но без успех. Иначе е счупена пласмасата и стъклото, "вътрешната част" си е здрава мисля. Второ - когато паля колата ми мирише на бензин или ако някога я вкарам в по-високи обороти. И трето - на мен ли ми се струва или колата не ще да пали както трябва, имам в предвид, че без да подам малко газ не ще да пали независимо колко време я чакам. Дали от тук идва проблема с мириса на бензин ?

 

П.П. В момента ми е наложително стъклото и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете smile126, че така не може да се кара, полицаите дебнат smile150

Имаш ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водих колата на преглед и сега всичко е наред, сменили са филтри (нямам точно спомен какави) и сега няма проблем с мирис на гориво или с паленето, но пък като изключа от скорост ми тресе в купето от двигателя. Дали това не е последствие от "прочистването".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А свещите как са ти ? Кабелите, които идват от делкото към свещите ? Може да е избил някой кабел, или свещите да са свършили ...

 

ПС: И аз преди 2 дена излизам една сутрин и изтрясках дясно странишно огледало от невнимание :mrgreen: една пластинка от пластмасата падна и самото стъкло се напука цялото .. сложих го и то си прилепна, май е на магнит и временно ще я карам така, че имам и други по належащи неща :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то и баща ми невнимание го е счупил по същия начин както описа, но стъклото също е счупено и има само парче пластмаса/метал стърчащо. Аз си намерих стъкло но още не съм го слагал което ме навежда на мисълта, дали мога аз да си го сложа сам. Ако не е някаква голяма философия да икономисам някой лев.

 

П.П. Свещите са си наред, наскоро ги бяха чистили. Казха ми да я карам при един майстор ама за сега си е наред и няма да се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

Качвам тази снимка защото ми трябват части втора ръка (ляв фар и маска). За момента мисля, че си намерих, но все пак искам да покажа на човека точно за какво става въпрос.

53441012888fd442.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Поредното запитване от моя страна :)

Зимата дойде и на колата мисля, че й има нещо.

Трака като дизел докато загрее (зависи от студа, но не по-малко от 15 мин.) и се клати (при всяко "тракане"), хвърля черни петна от ауспуха, а и отвътре има повече лед отколкото отвънка.

Вчера ужким беше загряла и като тръгнах на път имах чувството, че е с двигател на симсон. Много полусъединител и приритване на по горни скорости. Покарах я около 15тина мин. още и чак тогава заработи нормално.

Някаква идея на къде да се насоча. Ако може нещо бързо и евтино, ако не ... бавно и евтино.

Че последния път в сервиза ми казаха, че ремонта може да излезе повече от колата.

Мерси за евентуалните съвети :)

 

П.П. Има и бонус -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от вчера не пали въобще.

Не стана с бутане, но пък наклона не беше толкова голям.

Давахме ток на акумулатора защото "кюфкаше" още по-бавно, но и от това не беше.

Ужким чистихме свещи, не става.

Сега е в сервиз, да видим.

Май си плаче за нова, един Roomster няма да е зле :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
здравейте интересува ме някой дали продава карбуратор за шкода фаворит 1993 г. 1300 куб. 0878/23-05-34

Разгледай раздел "Продава" има няколко Фаворита и Фелиции на части .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.