Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb 2.0 TDI PRAHA DSG 2009


Мартин Великов

Recommended Posts

Здравейте, много скоро и аз се надявам да съм горд собственик на невероятния Суперб! Колата , която си харесах е нов внос от Франция на 87000 км. с първа регистрация януари 2009! Верно , че доста е карана за две години, но според мен е в рамките на нормалното за западна европа. Колата е със всички екстри за модела и се надявам да съм случил с нея, а не да е някой проблемен екземпляр. Ще я вземам на лизинг и очаквам до края на седмицата всичко с документите да е приключило и да мога да споделя първи впечатления от шофирането. Ето линк към обявата за продажба, за да може да я видите и вие:)

http://kapitol.car24.bg/car.cgi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Добре си се насочил според мен. Този човек редовно внася автомобили от Франция и според няколко познати, които са му клиенти е коректен.

Закарайте я в ЕТ да и направят обстоен технически преглед и обърни внимание дали е сервизирана на определените интервали. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам приятели взимали от тях(двама са един пълничък и един по-слаб/собствениците/), та приятелите ми са много доволни, но все пак си отваряй очите :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре,дано да имаш късмет!

А това ниво на оборудване-"PRAHA",откъде пък го измислиха? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е на Капитолски диалект smile004

 

Да ти е честита новата придобивка и да си я караш с кеф ! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skoda.fr/modele/skoda-superb [-X

Finitions

1. Ambiente

2. Confort

3. Elegance

4. Praha- * Jantes alliage 17” “Vénus”

* Phares avant bi-Xénon directionnels

* Radars de stationnement avant et arrière

* Sellerie cuir noir ou ivoire

* Sièges avant et arrière chauffants

* Système d’éclairage auto-adaptatif AFS

* Système de navigation “Columbus” avec écran tactile, disque dur 30 Giga et DVD -Rom de navigation Europe de l’Ouest (incluant l’information sur l’état du trafic en France).

* Préparation téléphone Bluetooth® avec commande vocale

* Volant 4 branches multifonctions en cuir pour radio et téléphone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skoda.fr/modele/skoda-superb [-X

Finitions

1. Ambiente

2. Confort

3. Elegance

4. Praha- * Jantes alliage 17” “Vénus”

* Phares avant bi-Xénon directionnels

* Radars de stationnement avant et arrière

* Sellerie cuir noir ou ivoire

* Sièges avant et arrière chauffants

* Système d’éclairage auto-adaptatif AFS

* Système de navigation “Columbus” avec écran tactile, disque dur 30 Giga et DVD -Rom de navigation Europe de l’Ouest (incluant l’information sur l’état du trafic en France).

* Préparation téléphone Bluetooth® avec commande vocale

* Volant 4 branches multifonctions en cuir pour radio et téléphone

 

Това да не е френския л&к :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледаи колата обстоино ели пък,ако е от Капитолия!!!Иначе добре си се ориентирал smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Френска им работа.Значи мойта е ниво - ''SOFIA''!

Демек , ''PRAHA''+...... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледаи колата обстоино ели пък,ако е от Капитолия!!!Иначе добре си се ориентирал smile159

 

По линка на колегата става ясно, че автокъщата е Капитол Лизинг/Варна/, която няма нищо общо с Капитолия/София/ smile049 , може би само малка прилика в имената smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, което ми дадохте за автокъщата и собствениците, отделно и аз съм си ги проучил и засега всички сме на едно мнение, че тези хора внасят само нови и хубави коли. Надявам се до края на седмицата да успея да я регистрирам и да пиша за първите си впечатления. Задължително ще я кача на диагностика в Шкода център преди да сключа сделката, сега само чакам да одобрят лизинга от банката, обикновенно става бързо, но ми казаха за някакви си 48 часа срок за отговор от подаването на документите за лизинг и сега едва ме свърта на едно място :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-после ми се обадиха от ДСК лизинг, че са ме одобрили и да подпишем договора. Платих едни пари и после ми казаха, че колата ще я видя чак след като мине 15-дневния срок, през който съм можел да се откажа безнаказано от лизинга. И сега излиза, че тази поправка в закона, която трябва да е в защита на клиента, всъщност се оказва в негов ущърб ](*,) Не мога да проумея в каква държава живеем. Просто не мога да си събера мислите от яд и едва ли скоро ще се успокоя от този идиотизъм! Добре поне, че човека от Капитол лизинг ми влезе в положението и ще даде колата да я регистрират и да си я получа на 25 март, а не на 28, когато всъщност ще му платят парите от ДСК лизинг. Така печеля цели три дни по-малко чакане smile149 Представям си обаче какъв вой биха надигнали тези от лизинга ако не дай си боже се забавя с ден с някоя вноска, а сега ще трябва да чакам цели 15 дни при положение, че съм си платил всичко smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега и честито (вече)!

 

Ти си късметлията, защото аз преди това щях да я взема, но... не се разбрахме със салонджията.

 

Виждам, че си точен човек, затова ще си позволя да ти кажа нещата, които на друг бих ги спестил:

- Колата е на 137,000км, т.е. вече НЕ Е в гаранция, както твърдят от автосалона;

- Има за смяна маховик, а не дюза, както твърдят от автосалона.

 

Успех в начинанието и ела на събора да се похвалиш.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o тук определено ме изненада с тези данни, благодаря за информацията, но би ли ми казал как разбра за километрите и маховика (става въпрос за скоростната кутия нали)!? И аз бях направил проучване преди това за салона и за колата, но това което разбрах, е че са чистили само някакви грешки от компа и нищо друго (т.е. не са поправяли пробега). Питам защото ако наистина се окаже, че колата е на 137 000 км. много се замислям дали да я взема или да се откажа докато мога! Ако намериш време ще се радвам и да се видим на по кафе!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш FIN номера и отиваш в Еуратек, Порше, изобщо дилър на VAG и ти проверяват историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямам никакво време напоследък, дори рядко влизам във форума и съвсем случайно се натъкнах на темата. Но преди да я купиш и да влизаш във финансови ангажименти, добре помисли ;)

 

В друг случай бих си премълчал, но докъде може да стигне безочието на ши*аните джамбази да те лъжат като става въпрос за гаранция, която колата всъщност отдавна няма!

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък ще я закарам в ЕТ да я закачат на компа и да я видят, ако нещо излезе не както трябва имам време да се откажа от сделката. Наясно съм, че няма как като купуваш кола втора ръка да я вземеш без никакви забележки, както и че трябва да се вложат едни пари за смяна на консумативи, но ако маховика е за смяна на кола, която още няма три години и ще трябва да се бръкна с допълнителна хилядарка .... доста взех да се замислям. От друга страна обаче каквато и кола да си вземеш няма гаранция какви скрити дефекти ще излязат. Дори и новите коли понякога имат фабрични дефекти. Въпросът е да случиш на обслужвана и пазена кола, пък после то си е ясно, че постоянно ще има какво да ремонтираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола идва с някакви дребни или едри дефекти, въпросът е, че ако наистина няма гаранция, цената е висока и трябва да бъде предоговорена. Маховикът си се води консуматив за съжаление. Също така сервизният VAG-COM в ЕТ не показва превъртяните километри, трябва ти кабел с VCDS на лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново!

Най-после си взех колата! Смених й консумативите и я обух с новички гуми! smile152 Суперба е СУПЕР! smile126 Засега нямам никакви забележки. Утре ще я пробвам и на извънградско и ще споделя повече впечатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега!!! Дано радостта и еуфорията от първите моменти с колата да бъдат винаги най-силните чувства които изпитваш, когато сядаш зад волана и тръгвате заедно на път !!!

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове! След изминати вече близо 1000 км. за една седмица мога да споделя и първите си впечатления за автомобила:), а те с две думи са - просто невероятен автомобил! Единствената ми забележка е, че при десен завой видимостта се ограничава от колоната. Това, което все още не мога да разбера е дали може при заключване страничните огледала да се прибират автоматично. Пробвах всякакви варианти, но мога да ги прибирам само ако сложа ключето им за управление в съответната позиция. Ще се радвам ако някой има информация каква SD карта мога да слагам, за да разглеждам евентуално снимки, на моята (2 GB) ми изписа, че има грешка! Не знам как колегата е решил, че колата има за смяна маховик (както писах по-горе навъртял съм почти 1000 км. и нямам никакви забележки) и че колата е на 137 000 км., в сервизната и книжка със съответния печат са записани обслужванията на автомобила. Последното е било на 25.09.2010 г. и тогава колата е била на 65 000 км., тоест съвсем нормално е за 4 месеца да е изминала 25 000 км. (Карана е до края на януари 2011г., като от франция е на собствен ход до БГ и след това е стояла в салона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.