Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

вадене акумулатора на New Fabia 2008, 1.2


mastylo

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

И за много години (и километри)!

Имам следния проблем - изгубих час и половина в безуспешни опити да сваля акумулатора на колата (Skoda New Fabia, 2008, 1.2). В книжката има точно 3 подвеждащи изречения. Проблемът е, че не разбирам как да сваля пластмасовата кутия, в която е легнал акумулаторът. С триста зора успях да я откача от двете страни, но отзад и отпред просто няма начин, защото отзад няма как да се бръкне, а отпред има десетина кабела, вързани за пластмасовия капак. Досега вярвах, че няма по-лесно нещо от свалянето на акумулатор, обаче този ме вбеси. Дали някой е правил успешно това упражнение? Ясно е, че в понеделник ще се ходи до сервиза, за да могат да настроят борд-компютъра и стереото, но ми се искаше да заредя акумулатора през уикенда.

Имам още един аматьорски въпрос - ако все пак се проваля в опитите си да сваля и заредя акумулатора, посъветвайте ме как да допутам колата до сервиза на ЕТ и дали пълното автокаско ще ми покрие разноските, ако се обърна към Пътна помощ?

Благодаря предварително!

 

П.П. Току-що ми казаха от сервиза в София, че за да се откачи капакът отзад, трябва да се махне кутията на въздушния филтър (или на нещото, дето е отзад, не чух добре какво е). Отивам за втори опит. Стискайте палци! Няма да трия поста, защото може да е полезен на други колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.