Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Водна пом.от Фав за Фел?


Sevi79

Recommended Posts

Колеги интересува ме дали водна помпа от Фаворит може да се монтира на Фелиция МПИ.Намерих нова изгодно за моята,но не знам дали ще пасва, защото оригиналната вече капе по малко до пролетта дали ще издържи smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става. Чул съм само, че тампона е по -твърд при Фаворит и внимавай, ако е различна от оригиналната, по-добре ще е да отремонтираш твоята с 2 лагера и фибър, защото аз смятам че алуминиевите изделия ментаци са боклук. Няма ли логото на Шкода някаде по нея не бих я докоснал. В този случай почисти старата с кореселин и огледай за пропуквания ухото, за да не се окаже, че след време мотора ти е на земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става. Чул съм само, че тампона е по -твърд при Фаворит и внимавай, ако е различна от оригиналната, по-добре ще е да отремонтираш твоята с 2 лагера и фибър, защото аз смятам че алуминиевите изделия ментаци са боклук. Няма ли логото на Шкода някаде по нея не бих я докоснал. В този случай почисти старата с кореселин и огледай за пропуквания ухото, за да не се окаже, че след време мотора ти е на земята.

 

Ще я ремонтира ,ама много трудно.Без подходяща скоба трудно се сваля здраво витло,а последователноста на разглобяване е:

-демонтаж на витлото

-демонтаж на фибърчето

-избиване на оста с лагера (избива се в посока страната на шайбата)

При фав /фел устройството на помпата не е като на 105 /120

Оста е по дебела и двата лагера са в един корпус.Фибърчето също e различно!

 

Помпите на фав/ фел са еднакви .Има разлика само в шайбите, но те се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме дали водна помпа от Фаворит може да се монтира на Фелиция МПИ.Намерих нова изгодно за моята,но не знам дали ще пасва, защото оригиналната вече капе по малко до пролетта дали ще издържи smile049

няма да издържи и не става....освен ако фаворита е мпи :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме дали водна помпа от Фаворит може да се монтира на Фелиция МПИ.Намерих нова изгодно за моята,но не знам дали ще пасва, защото оригиналната вече капе по малко до пролетта дали ще издържи smile049

няма да издържи и не става....освен ако фаворита е мпи :lol::lol::lol:

Отговаряш с кратък и неясен отговор :-k ,на човек който не разбира от водни помпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , какво толко и е различно на помпата освен многоканалната шайба ... аз карам вече трета година с помпа с клиновидна шайба , която сложих на мястото на течаща помопа с многоканална и не съм забелязал разлика в охлаждането освен , че таз помпа не тече smile049

Колега , гледай какво ти дават , че има едни китайчета с пластмасова турбина дето за нищо не стават .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , какво толко и е различно на помпата освен многоканалната шайба ... аз карам вече трета година с помпа с клиновидна шайба , която сложих на мястото на течаща помопа с многоканална и не съм забелязал разлика в охлаждането освен , че таз помпа не тече smile049

Колега , гледай какво ти дават , че има едни китайчета с пластмасова турбина дето за нищо не стават .

Да защото Фаворитовата помпа е ориг. чешка мисля нея да сложа ако пасва само шайбите ако се сменят и готово.Тази от магазина е с 40лв по скъпа пък и била тя оригинална smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратък и неясен отговор :-k ,на човек който не разбира от водни помпи.

кво разбирам и аз ,че се обаждам :D

Като ги разбираш защо не обърна внимание дали шайбите на водните помпи се сменят.На фабията с този мотор шайбата на в.п. се сваля на 100%,но на Фелицийката спрямо Фаф. :-k шайбата е набита малко smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм много в час с тез чарколяци и сигурно ще трябва Краси или Росен да кажат , ама до сега никъде не съм срещал ос с лагер Фелиция MPI и друг за карбураторна , моно и Фаворит , за туй ми са чини , че разлика в устройството няма и са взаимозаменяеми шайбите .... smile049

 

П.П. При Владо има една течаща и нищо не пречи един ден да се развихрим с чука smile035

Както е казал поета има две не възможни неща - да си обуеш панталоните през главата и да влезеш там , от където си излязал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.