Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Призовка - какво да я правя?


Recommended Posts

Получих призовка от кат, в която пише че на 29.08.2010 в 02:02 съм нарушил ЗДВП и има преписка. Пише че явяването е задължително и че при неявяване нося отговорност по чл 271 от ЗМВР. Има място на което да се подпиша, но нито има имената ми нито подпис на връчил или на получил.

 

Да ходя ли или не ? Нарушението най - вероятно е превишена скорост на орлов мост посока НДК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata е твоя човек,но според мен,как ти връчват нещо на което няма имена на получател ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих призовка от кат, в която пише че на 29.08.2010 в 02:02 съм нарушил ЗДВП и има преписка. Пише че явяването е задължително и че при неявяване нося отговорност по чл 271 от ЗМВР. Има място на което да се подпиша, но нито има имената ми нито подпис на връчил или на получил.

 

Да ходя ли или не ? Нарушението най - вероятно е превишена скорост на орлов мост посока НДК.

 

 

Първо - НЕ! НЯМА ДА ХОДИШ!!!

 

Чиста и проста простотия човешка е ако отидеш! Там се мотаят, нищо не правят, въобще не знаят, дали си я получил или не! Ти не си се подписвал! Има давност две години това писмо.

Аз отидох, имам червен светофар на орлов мост - като на зелено съм минал :) Ама бях с бащината кола, та той отиде да види да оправя, а се оказа, че ме има на снимката и оправях аз. Затова не ходи! Жената там, която ми писа акта се смя и ме пита "защо дойде, бе човек".

 

Аз от тогава занапред не ходя на такива! Няма мой подпис, няма данни, че знам аз за евентуална такава боза. Затова е призовка - дава се на ръка на човека и се връща с подпис!

Иначе, снощи ти я принтирах, ти не знаеш, ама ти я пуснах в пощата, ей така за майтапа?!?!?!?!?!?!

 

Честито за призовката :) Ако ти е първата, не ходи хич.

 

Поздрави

 

ПП: Моят акт е от 22 май 2009 година :) Писмото ми дойде на 20 Март 2010 година :) Баща ми отиде след месец и акта ми още е в подготовка. Няма го в данъци/глоби за плащане в НАП/общината. Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вариант в който да са ме потърсили а аз да не съм бил у нас, или директно пращат в плик?

има ама се съмнявам да са го приложили - практиката е да ги пускат по пощата,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На плика, пощенския, ми пише името, а в призовката не. Там пише,че е извършено нарушение от "Водач", с МПС с мойте регистрационни табели, без да пише какво е нарушението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На плика, пощенския, ми пише името, а в призовката не. Там пише,че е извършено нарушение от "Водач", с МПС с мойте регистрационни табели, без да пише какво е нарушението.

 

 

Да бе, човече :) Абсолютно същото!!! Пишеше номера, пишеше нарушение, явете се и така нататък. До последно не знаехме какво е, мислехме, че съм превишил скорост, а то като на зелено съм си минал при червен светофар и то на Орлов Мост - направо се втрещих като се видях как минах :D Явно съм бил ужасно уморен, че не съм го и видял това нещо...

 

Определено не ходи, нито си си гледал пощата, нито си го намерил, нито те интересува! Нито ще дойде в данъците нищичко! :) Едно приятелче е писало бая по темата. Няма нищо лошо да става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих призовка от кат, в която пише че на 29.08.2010 в 02:02 съм нарушил ЗДВП и има преписка. Пише че явяването е задължително и че при неявяване нося отговорност по чл 271 от ЗМВР. Има място на което да се подпиша, но нито има имената ми нито подпис на връчил или на получил.

 

Да ходя ли или не ? Нарушението най - вероятно е превишена скорост на орлов мост посока НДК.

Дай малко повече информация: По какъв начин ти бе връчена призовката и по-специално има ли обратна разписка? Кой е собственика на колата, с която е извършено нарушението - ти ли си или е друго лице?

Иначе, положението е следното:

Съгласно чл. 188 ЗДвП собственикът на МПС-то се наказва с наказанието, предвидено за извършеното нарушение, ако не посочи на кого е предоставил моторното превозно средство в момента на нарушението. Ако не отидеш в КАТ, служебно ще се приложи точно тази презумпция и Акта ще бъде съставен на собственика на а-ла. След това АУАН ще се връчи на собственика, който разполага със седем дни за да направи възражение и да посочи кой е управлявал МПС-то, ако не е той. След това, ще се издаде НП и т.н.... до съда. Ако собственика посочи друго лице, КАТ ще съставят АУАН на него и пак по същия път, та чак до съда.

Ако отидеш, имаш два варианта - единия е да признаеш, че ти си карал и процедурата започва спрямо теб. Другия е да кажеш, че нямаш нищо общо със случая и ако не си собственика, КАТ са в шах, защото трябва от начало да започнат с връчванията, т.е да издирват собственика. Правят се и едни други номера - посочва се лице с книжка, което обаче няма нужда от нея, колата се "дава" под наем примерно на 25.08.2010 год. и т.н., но няма да пиша подробно, защото в една друга тема от този раздел ме упрекнаха, че съм "скатавка" :D.

Извода: Ако призовката не ти е връчена с обр. р-ка - не ходиш, каквото и да стане ще падне в съда; Ако ти не си собственика на а-ла - не ходиш, пак ще падне в съда, каквото и да ти съставят. При всички положения обаче трябва да печелиш време, защото - чл. 34 ЗАНН : "Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението." А време се печели, като посочиш друго лице, което е управлявало, то от своя страна посочи друго и така ..... Има много за писане, но започвам да нарушавам правилата и ще се карат. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственика съм аз, и аз съм управлявал МПС, призовката ми е връчена чрез пощенската кутия. Друг шофьор ... няма, т.е. майка ми може, но тя си би камшика и няма да успея да я открия. Не мога да реша ?!? Ако автоматично ми се съставя АУАН, тогава е по добре да отида и да избегна глобата за неявяване ? Или просто да ги заеба и да рискувам 200 или нищо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс,

 

Просто си трайкаш. Писмо пуснато в пощенската кутия не е призовка. Просто няма как да докажат, че си го получил smile049 Друг е въпроса, че рано или късно ще упреш я до данък, я до нещо друго и пак ще си платиш.

 

BTW Ако си сигурен, че е за превишена скорост на Орлов Мост то надали ще се откажат скоро да ти пращат призовки - там се регистрират нарушения с над 35км/h превишение, т.е. книжката е на трупчета поне за месец smile049 . И ако не си сменил вече личните документи така и така ще отидеш до КАТ и ... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода: Ако призовката не ти е връчена с обр. р-ка - не ходиш, каквото и да стане ще падне в съда;

С това май съм отговорил на въпроса ти. Ако получиш нещо след време - Акт, НП и друго пиши, но мисля, че нещата са в твоя полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, никой нищо няма да му прати!!! Приятелче го удари бус отзад, ама леко минал - чака вече 1 година и жалбата му е изтекла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mr. White е напълно прав - ако няма обратна разписка могат с един и същ, последващ съдебен "успех" да ти пускат сто такива призовки

 

Добре аз засега мисля да не ходя, но не разбирам ти какво ме съветваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато не те прихванат някак лично (лично включва и писмо с обратна разписка) да подпишеш призовка или Акт не ходи.

ако не могат да докажат, че си узнал, че те викат (т.е. за призовката) или че са ти връчили Акта (щото като нищо ще напишат такъв и ще го пуснат по пощата) процедурата им е нередовна - лишен си от правото си на защита и евентуално наказателно постановление в 99 на сто от случаите ще падне в съда само на това основание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не се шашкай. По телефона ти казах - аз, след като получих аналогично писмо, отидох от чисто любопитство, а не по задължение. Според закона има няколко начина на връчване на призовка, като в твоя случай играят само 3:

-връчват ти я лично, разписваш се, че си я получил;

-връчват я на някой будала съсед, който се разписва, че ще ти я предаде. Ако не го стори, проблема става между вас двамата, но за пред КАТ се счита за връчена.

-връчват я на председателя на домсъвета на входа, в който живееш, при същите условия от горната точка.

 

Ако призовката е връчена по един от горените начини и не се явиш, по спомен дължиш 100 кинта глоба (пише го на призовката под кой член ще те подведат под отговорност за неявяване). Във всички останали случаи, когато призовката е пусната в пощата, подхвърлена пред вратата ти и т.н. тя не може да се счита за връчена. Най-малкото ти може никога да не я получиш, за което има много фактори - разбита пощенска кутия, грешка на пощальона и т.н.

 

Най-смешното (пък и трагично) в цялата тази история, както и писах в моята тема за призовката, е, че като попитах онази мърда в КАТ, при който се явих, защо КАТ не спазва закона и не връчва призовките по надлежния и ясно описан ред, а ги подхвърля в пощенските кутии, без дори да си прави труда да ги пуска препоръчани или препоръчани с обратна разписка, той ми отговори с вдигане на рамене "ами ние така работим". Смешник. То това е като с патрулките - като гледам на 1/3 от тях карат с изгоряла крушка на фар. Все се каня да питам някой от шофьорите им дали има в багажника резервна и дали ще отбие от пътя за да я смени, както е по закон и както ще накарат мен самите те... Или пък да седна да карам след патрулка, която извършва нарушение след нарушение, без да е пуснала светлинен и звуков сигнал, да ги повтарям след нея, пък после взаимно да се глобяваме... Пародия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, мен така една вечер ме спират за използване на клаксон - пуст булевард Мадрид, а аз абитуриент и с други момчета бяхме. По принцип не пия алкохол и тогава бях решил, че ще си се движа през нощта с колата. Спират ме, защото съм натиснал клаксона... Ама караха си по мене бая време и като ме спряха, когато отидох до колата, понеже нямаше алкохол, нямаше за какво да се хванат и хоп клаксона :) Както и да е, тръгнах от там, че единият се беше свил под волана и беше отворил кутия с бушончета. Не им работеше радиото или чистачките, нещо такова си говореха - единия се гъзеше там и сменяше... Принципно гледах репортаж по БТВ, мисля, че беше - уж нямали никакви средства, че и бензина им е ограничен на макс и всичко по колите си правели те. Затова една крушка няма кой да смени, явно :) По-интересното е, че би трябвало да се правят някакви проверки на светлините или ако щете на автомобилите като цяло, когато се сменят смените, ама явно е отживелица....????

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....ами ние така работим... Чувал съм и други такива бисери - отиваме с колега и клиент да ни предявяват обвинение (май в трето беше - вече не помня) влизаме без проблеми, почваме да четем материалите по преписката и тогава дознателката (инак хубава мома) се сеща, че не ни е и питала кои сме. Показваме си ние адв. карти, а тя - пълномощно дали сме имали. Казваме й за какво ни е - клиента е с нас? Има право човека навсякъде с адвокат да си ходи-в Конституцията го пише? ,а тя вика: "Ние тука работим със Закона за МВР не с Конституцията"!!!!!! smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.