Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Демонтаж на мотора


maxrpm

Recommended Posts

Много искам да се науча как се сваля мотора на предномоторни, тъй като искрено се надявам това лято да ме "огрее", защото много искам 136.

Ще помоля някой, който е наясно, да опише максимално подробно процедурата, като да речем съм склонен да му махна главата първо, за да не тежи.

От беглите спомени, който имам от Евгени от много отдавна, се сваля мотора и скоростите и после купето се вдига на крик и мотора се вади.

Трябва някой да ми обясни болт по болт кое се сваля първо, кое след това. Също има ли разлики между Fav и Fel. Malkiq като сваляше мотора на фаворита, си спомням, че отви коронната гайка на предна дясна главина, но за беда аз бях на интервю за работа и когато се върнах при него да гледам favo вече нямаше окачване.... и мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато свалях мотора на формана усигурих място за колата и поне 1.5 място зад нея за избутване на купето след дигане на мотора, свалих капака над него,махнах акумулатора,свалих алтернатора,стартера,въздушния филтър,разкачих жици и маркучи.Дигнах тринога от тръби за скеле и вързах с колани лебедката към мотора и ги изпънах леко.Развих болтовете между мотора и ск.кутия,развих болтовете на тампоните им и ги разделих.На полусоките бях разхлабил скобите на маншоните към ск.кутия и ги бях увил с плат, да не се ударят по рамата.После повдигнах малко и ги разкачих и извадих ск.кутия ,а после мотора го дигнах нависоко,за да избутам колата и да го сваля на земята.

 

Може да не съм точно описал ,но това беше преди 5 г и може да съм забравил нещо,но пък ще има и възможност някой да допълни. smile159 smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.