Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Объркани сервизни интервали


Ivan4o

Recommended Posts

Понеже съм брЪз и първо ръчкам после чета си обърках сервизните интервали.

 

Исках да разбера според компютъра след колко км и време трябва да сменя масло. Натиснах бутончето за нулиране на километрите на таблото и дадох на контакт, а то било в обратната последователност :oops:

 

Сега ми показва 15к км 372 дни.

 

Означава ли че след като колата е програмирана за променлив интервал след определени км ще ми покаже реалните стоности отново или съм прецакал работата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, на мен показва 657 дни или 17500км още, а съм минал почти 11к км и 5-6 месеца откакто смених първото масло???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това питам, дали съм си препрограмирал компютъра за фиксиран интервал без да искам или нещата ще се оправят след като покарам известен брой км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15к км или 372 дни ти е до смяна на масло

Нищо не можеш да препрограмираш без VAG-COM или максидот (май)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какви променливи интервали говорите, че не съм в час и за първи път чувам нашите точно коли да имат такова нещо, че ми стана интересно!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15к км или 372 дни ти е до смяна на масло

Нищо не можеш да препрограмираш без VAG-COM или максидот (май)

Можеш, и още как!

Нулираш ли веднъж интервала с бутона, губиш променливия интервал.

Но мисля, че в случая не е станало нулиране и това са си текущите стойности (ако не се кара предимно извънградско колата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно съм го нулирал с бутона, защото при натскането му и след това включване на контакт ми изписа service now! :( Няма как това да са реалните условия защото съм сменил масло на 31.08 и би трябвало времето до следваща смяна да е около 600 дни а не 372.

 

Ако с ВАГ-КОМ прекодирам колата отново на променливи интервали дали ще ми покаже реланите данни до следваща смяна?

 

Wizi, ако използваш long life масло има възможност автомобила да бъде кодиран за променливи сервизни интервали, при които компютърът сам изчислява, кога е необходима следваща смяна. При всички случаи между 15 и 30 хиляди километра и не повече от 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-различен проблем:

Сменям си маслото вече извън ЕТ, нямам ВАГ-КОМ и не знам как да нулирам сервизния интервал, имам макси-дот и до сега колата е на променлив интервал. Как се нулира на макси-дот и ще стане ли на фиксиран интервал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-различен проблем:

Сменям си маслото вече извън ЕТ, нямам ВАГ-КОМ и не знам как да нулирам сервизния интервал, имам макси-дот и до сега колата е на променлив интервал. Как се нулира на макси-дот и ще стане ли на фиксиран интервал?

Според ръководството нещата стоят така:

post-6048-138453273706_thumb.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi, ако използваш long life масло има възможност автомобила да бъде кодиран за променливи сервизни интервал

 

Супер, благодаря ти за инфото! Чувал съм принципно за тази възможност, но далеч не предполагах, че Шкодите ни са толкова навътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.