Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгряваща седалка


Odin

Recommended Posts

Здравейте,

току що купих една покривалка за седалка, която се включва в запалката и би трябвало да се стопли (за жената).

Сега обаче гледам че е 50 W.Дали това ще отдели някаква топлинка или съм се прецакал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, питай дупето на жена си бре :lol:

На мен 50 вата ми се виждат малко и в големите студове може и да не се усети топлинка. Ама най-добре е тя да каже. А пък ако си готов ти да се жертваш, включваш покривалото в запалката и ако до 5-10 мин не усетиш затопляне (без да пръцкаш), значи си се минал.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то това е ясно :)

Аз още не съм и го дал, а ми стана инетерсно далище има някакъв ефект....всъщност винаги мога и да попръцна леко smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я пробвай да барнеш с гола ръка светеща 40 ватова крушка, па да видим дали 50 ще са малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50W не са никак малко, сравнете ги например с мощността на електрическа възглавница или електрическо одеало.

Проблемът е другаде - мощността не се регулира, и затоплянето ще става бавно (точно както при горните два примера).

Освен това няма и температурен датчик за обратна връзка, за да намали мощността, когато седалката загрее до номинална температура.

При мен в колата на която и степен да сложа отоплението, ефект се усеща след 15-20 секунди, а нормална температура се постига след около 1 минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Айде ако някой има впечатления от подобни подгревателни постелки да сподели. Щото аз само в Метро съм виждал и не ми вдъхнват много доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих 1 брой от Метро за около 12лв. с идеята да я използвам за донор на нагреватели, но реших в крайна сметка да си презапоя оригиналните. Не е като оригиналното подгряване, но се усеща. Нещо ми се върти вредната идея да си направя подгряване на задните седалки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествах я вече.

Като цяло е приятно. Топленето започна да се усеща след около 3-4 минути. Вътре има някакво реленце, което пуска и спира топлото. Има и малко бушонче вътре във включвателя.

След няколко дни ще дам още подробности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз, колега, изпитвам крещяща нужна, да имам подобен артикул! Моля сподели информация относно от къде мога да закупя артикула, и каква е неговата марка и гаранция. Тази калъфка е детската ми мечта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, ако нямаш Метро карта, виждал съм такива в Практикер и на Илиянци, а цената е не повече от 15 лв. Само че през зимата карам предимно на кратки разстояния, та задните ми части едва ли биха имали време да я усетят през шубата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, той Жоро за жена си я в взел, а макарите му са само като опитни зайчета :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си варите макарите ли... smile175

 

Стига бре :mrgreen: ! За коментираното нещо не знам, ама от заводски подгрев на седалката зимата не се сещам по-хубаво нещо. Особено за кожен салон, дето спокойно може да си залепнеш за него ако е по-студено smile048.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено за кожен салон, дето спокойно може да си залепнеш за него ако е по-студено smile048.

Бъркаш, Гога, или имаш подобен опит с изкуствена кожа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено за кожен салон, дето спокойно може да си залепнеш за него ако е по-студено smile048.

Бъркаш, Гога, или имаш подобен опит с изкуствена кожа :)

 

С естествена имам, и то отпреди няколко дни, на една Х единица smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пускам за 1-2 мин. на 1-ва степен и е идеално, иначе в този студ на кожата направо е неприятно.

Относно сварените яйца.... :D .............гледам да не сядам на тях smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви споделя и моя опит с подгряващите покривалки за седалки включващи се в запалката.

Значи понеже си падам експериментатор имам вече 2 модела.

 

Първият модел е продаваните в Метро за 12-15 лв /непрекъснато им сменят цената и ги въртят в промоции но става дума за едно и също/.Те са без степени и само включваш в запалката.За около минута,минута и половина се усеща топлината а след още няколко минути става топло.В определен момент автоматично изключва и като поизстине пак включва.За 12-15 лв е екстра.Недостатъка и е че материята е лигава и като ставаш все се размества.Ластиците с които се закача са слабо зашити и се късат.Колко ще изкара електрическата част ще видим.

 

Втори модел-купен от тукашен интернет магазин на цена от 29 лв /няма да казвам кой за да не им правя реклама въпреки че на Метро направих вече.../

Има освен куплунга за включване в запалката и превключвател със три степени :OFF ; Low ;High

Загрява за около минута.

На степен Low топлината е приятна и може да остане така постоянно включена в студени дни.

На степен High е топло и то доста.И тук има някаква защита,която изключва в определен момент като нагрее много и като поизстине пак включва.

Материята е стегната и оребрена.Прилепва плътно кум седалката и дори неприкрепена с ластиците си стои и не се мести при слизане от колата.

 

От опита ми до момента горещо препоръчвам втория модел.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай линк смело, че сега ще почнат ЛС-тата. Аз искам да си взема една за студените дни :)

 

 

Ето от тук я взех : http://www.darikmall.bg/15-sedalka-s-podgrqvane.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.