Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1.8 TSI /118 kW/160 k.c.


padrino

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време съм си харесал една шкодичка, О2, бензин 1,8 TSI. Може да се каже, че имам афинитет към бензина, но нямам никакви наблюдения за този двигател. Настоящата кола ми е Толедо, 1,8 - 125 коня и не мога да кажа нищо лошо за нея, но все пак е много по-стара като технология. Интересуваме как се държи Октавията с този двигател - достатъчно еластичен ли е за това купе, съразмерим ли е разхода спрямо пътното поведение и т.н. Не искам да обидя дизелите, имат много по-силен въртящ момент и са по-икономични, но предпочитам звука на бензина. Потърсих мнения във форума /извинявам се предварително ако съм пропуснал някое/, но не намерих информация да този двигател. Забравих да кажа... че колата, която за момента съм харесал е от обява на ЕУ. Търся мнение, дали може да се разчита на тях при продажба на автомобили втора ръка.

Благодаря предварително на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двигателя ще кажа само едно: Уникален е !

За това не му мисли. Не е достатъчен, а е повече от достатъчен и еластичен.

smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.

Едно от нещата, които срещнах във форума, е че този двигател трябва да се кара само с 98 или 100 октана. Вярно ли е това?

И за последно... съвет за еуратек... струва ли си да се купува от тях?

Ицо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съвета за Еуратек немога да кажа, но като сервиз всички се оплакват от тях.

Относно бензина - не е вярно. В документацията пише 95. Аз лично не намирам разлика с 98 или 100 и затова си карам с 95.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е обявата, така, както е пусната в еуратек.... не мога да разбера, дали е комби или хечбек

 

цвят: Сребрист металик

оборудване: Двузонов климатроник, 4х Airbag за водача и пътника до водача, ABS+MSR+EDL+ASR, централно заключване с дистанционно управление, алармена система, хидроусилвател на волана, предни и задни ел. стъкла, ел. огледала, бордкомпютър, фарове за мъгла, тонирани стъкла, подлакътник отпред, ляти джанти 15", сензори за паркиране отзад, темпомат, радио CD MP3 SKODA STREAM.

първоначална регистрация: 11.10.2007 г.

пробег: 64 600 км.

цена в лева: 18 900 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е супер, дори супърба се изстрелва с него. Относно ЕТ, това са коли върнати от оперативен лизинг, километрите са нъпълно реални и автомобила е сервизиран само при тях, така, че не виждам защо да имаш притеснения. Ако ги напънеш малко ще ти свалят 500лв. или максимум 1000 но това е почти изключено, а зависи и на кого ще попаднеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да им звънна тези дни /на еуратек/ и да видим какво ще се получи... истината, е че втората генерация на октавията ми допада страшно много. Толедото също не е лошо, но испанците успяха много умело да развалят дизайна си.... пък и дребните проблеми по техните коли могат да те побъркат ](*,) .... та сега сърцето бие в друга посока... към Млада Болеслав. Има ли някой лични наблюдения как е върви разхода на този двигател в градски /софийски/ условия. 125-те коня почти нямат вариант да паднат под 10,5/100

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай тази колица, офертата е повече от добра. Имай в предвид, че този двигател ще е на светлинни години от твоя атмосферен 1,8. Разхода зависи изцяло от теб smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената ми се вижда доста добра а и важното е че колата е с гарантиран произход така, че ми се струва, че няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, дават й по каталог 8.1сек до 100км/ч на седана. Това си е чиста спортна натура автомобил! Ще се влюбиш до уши, вервай ми. Ще преоткриеш изпреварването 8)

 

Относно разхода не очаквай да е драстично по-висок от Сеата ти. Вероятно дори ще е същия.

 

Действай преди друг да я е взел :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата (ако е запазена) е идеална за тези пари. Километрите са напълно реални. Взимай, ако те устройва цената - няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Ходих днес да я гледам.... не мога да кажа, че не ми е харесала, дори напротив. Но ми се струва, че е имала леко преживяване... има следи от пребоядисване, забелязват се леки разлики в нюанса на боята. Ербеците са си на мястото, но все пак е леко притеснително. Искам да я изкарам оттам и да я закарам при независим сервиз за проверка на геометрията... но не съм сигурен, че ще ми върже... колата е с изтекла гражданска, каско и преглед... и е с летни гуми. Няма да е лесно, но засега не съм се отказал...поне засега. Иначе друга забележка засега нямам.. на ще се възползвам от съвета и ще си заведа човек, който разбира повече, та да я погледне по професионално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първоначална регистрация: 11.10.2007 г.

Дали аз не бъркам нещо, ама тия мотори не се ли появиха след началото на 2009 год. - на Фейслифта? Иначе каквото и да се каже да 1,8 ТСИ ще е малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Ходих днес да я гледам.... не мога да кажа, че не ми е харесала, дори напротив. Но ми се струва, че е имала леко преживяване... има следи от пребоядисване, забелязват се леки разлики в нюанса на боята. Ербеците са си на мястото, но все пак е леко притеснително. Искам да я изкарам оттам и да я закарам при независим сервиз за проверка на геометрията... но не съм сигурен, че ще ми върже... колата е с изтекла гражданска, каско и преглед... и е с летни гуми. Няма да е лесно, но засега не съм се отказал...поне засега. Иначе друга забележка засега нямам.. на ще се възползвам от съвета и ще си заведа човек, който разбира повече, та да я погледне по професионално.

 

Това е нормално. Ако няма следи от заварявано, счупено и тн по шасито и възлите свиркай.... Мойте коли имат поне по един пребоядисан елемент на година от надрасквания, колчета и т.н. Та пребоядисани елементи на 90% са от леки и козметични щети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добър двигателя!

Карал съм го и на Ауди А4 и на Октавия, като Октавията беше видимо по-пъргава (е, по-лека е).

Като разход също е доста разумен за бензинов двигател, в смисъл че не харчи драматично повече ако го понатиснеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

.... Но ми се струва, че е имала леко преживяване... има следи от пребоядисване, забелязват се леки разлики в нюанса на боята. Ербеците са си на мястото, но все пак е леко притеснително. ...

нормално е .. и е хубаво да е така .. явно предишния собственик е държал на вида на колата ... и е тормозил застрахователите редовно .. а във фирмените сервизи правят боите по каталог .. без да отчитат избелването или потъмняването на основната боя с времето .. малко майстори си дават толкова зор

.. а двигателя си е еволюция на 1.8 турбо .. и е капризен само на масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега видял ли си тази обява

 

http://www.mobile.bg/11293623824967219

 

 

Това е подарък за тия пари и 23к км!

 

160 коня? Кой е тоя мотор? Или е чипвана? Или е грешка нещо?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да, видях обявата... и също се чудя... :) . На старозагорската единственото нещо, което на ме допада е липсата на климатроник... подлакатник... Ако не бъркам, тя е базовото оборудвана. Километрите и годината на производство не мога да ги коментирам... но старият ми сеат е с доста прилично оборудване и ми е важно, като се качвам на нея да ми радва окото. Знам, че не е най-важното нещо в една кола, но създава друго чувство. Благодаря на всички за изказаните мнения... найстина много ми помогнахте в това да се ориентирам за този двигател... още не съм решил окончателно, дали да купя колата от еу... но при всички случай ще се похваля ако го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам това е колата в Еуратек за която говориш:

http://www.cars.bg/u246969

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега видял ли си тази обява

 

Януари 2010та първа регистрация, а не е фейслифт. :-k Няма да се изненадам и на други несъответствия :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.