Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шайбите на обслужващия ремък


maxrpm

Recommended Posts

Искам да ви попитам, за нещо което се сетих току що и би ми харесало да стане. Доколко взаймнозаменими са конусните и пистовите шайби за фелиция. Мога ли да сложа директно само шайбите за пистов ремък на 120 мотор и колко ще ми струват те 2ра ръка + нов ремък.

Нещо ми казва в акъла прост, че ще трябва да сменя сложа и фелициева водна помпа, но се надявам да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм правил обратното - на Фав мотор съм присаждал шайба от с100 /същата като на 105/120, но за 2 ремъка/, обаче течеше масло оттам и се наложи да поръчвам уплътняваща втулка при стругар. На алтернатора знам, че става без проблем, но избиването е трудно - статора се хваща на менгеме. А за помпата не бери грижа - имам една излишна фаворитова, която не смятам да ползвам и ако решиш ще ти я дам. Само не разбрах за какво ти е всичко това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да е по- красиво и интелигентно.

Шайбата на алтернатора аз и ловя контра с една отверка в перката за охлаждане и после с гедорето с голямата тръба напъвам. Попринцип е възможно и да се поизкриви перката, но може и после да се изправи. Свалях я на скоро, та тя не е проблем, но кажи от какво беше породена нуждата да правиш втулка? Семеринга ли е различен? Ако да, капаците на веригата взаймнозаменяеми ли са? Вариант 2 има ли на къде да се престърже шайбата за пистов ремък, че да уплътни семеринга за 120?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капаците мисля са различни, а каква точно беше разликата вече не помня - действието се развиваше преди 3-4 г. Във всеки случай имаше някакъв аксиален луфт, който наложи правенето на такава шайба. Единствения начин да разбереш е като сравниш на живо частите от 2-та модела. Мисля, че Ангел от Ст. гара с удоволствие ще ти услужи на място с фаворитови за тази цел. Но само заради едната естетика не виждам сми изобщо да се захващаш [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.