Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgautozone.bgШкода събор

Осветление табло

flickr8

Recommended Posts

Здравейте, Честита нова година на всички, дано Ви е успешна новата 2011г.

Сега на въпроса... карам Фабия 2001г. 1,9 ТДИ 101к.с. от 2 години.Наскоро се появи нов проблем, който много ме озадачи, та реших да го споделя: осветлението на таблото обикновено светеше щом запаля фаровете, ако след това тръгна да паля - загасва (не напълно ами просто свети много много лекичко и то без да светят лампите по централната конзола) докато запали колата и след това светва отново (предполагам за да няма излишен разход на ток) при мен обаче след като запали колата, таблото не светва.Съвсем лекичко свети, отново без централната конзола и е истинско мъчение да се кара вечер.Гледах бушоните, не открих нищо особено...Предположих, че може акумулатора да сдава багажа, но не е там проблема.

Втория ми въпрос може да е банален, но аз да си питам - като повечето такива фабии и тази има проблем с датчика на хидравликата, та някой има ли идея къде мога да намеря 2ра употреба такъв и срещу каква сума, че цената на новия е ми се струва обидна при положение, че става въпрос за толкова срещан проблем.Рейката е ТРВ, а хидравликата си работи, само дето лампата ми вади очите.

И други проблемчета се появиха с падането на температурата, но не зная дали някой би ме посъветвал за такива неща...Например подгряването на шофьорската седалка не работи тази зима, миналата работеше, сега явно покрай кризата стачкува, другата седалка си грее.За съжаление към стачката на седалката се е присъединило и подгряването на дясното огледало, на лявото си работи, та не вярвам да е от копчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е в затворен гараж.Дори да е от влагата - трябва да има начин да се разреши проблема :( прецакан съм, явно никой не се е сблъсквал с подобно нещо... все пак благодаря на всички които са прочели поста ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеци по-късно...

И аз имам същия проблем с осветлението на таблото.Пътувам много и е ужасно натоварващо нощно време.Предположих, че може да е от ключа за фаровете, разглобих го.Почистих с шкурка нагара, където имаше.Никакъв резултат :( Някой да има идея каква може да е причината???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.