Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Течност за чистачки -кой какво ползва, от къде и за колко ?


Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackSpot

    5

  • evin

    5

  • ID A

    4

  • skodko

    4

Най-много писали в темата

Аз се убедих , че марката е от значение ... в началото на студовете взех някаква течност за размразяване на стъкла на MA-FRA върши работа за монент и пак замръзва и т.к. ми трябваше течност за ключалки , но имаше само в комплекти на Сонакс с течност за размразяване и още един флакон концентрат и си взех и О чудо ... не само , че разкисва един пръст лед за секунди , ами и после не замръзва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Аз досега бях с Еко концентрат в туба от 5л, от миналата година минаха на нова опаковка 3л и много по-тъмен цвят. Оказа се, че сега при всяко пръсване първо има фина дисперсия, после слаба струя, която дори не може да се качи на повече от 10-тина см по стъклото, като при свършваща течност  и после тръгва нормално. Това означава, че концентрата не създава устойчиви връзки с вода и имаш все едно спирт и вода. Спирта се изпарява, водата замръзва. Това увеличава и разхода на течност, защото пръскаш за да изчистиш стъклото. Докато преди без значение от интервала между две пръскания винаги течността излизаше по един и същи начин. По-скоро важно е течността да е качествена, а какви бъркочи забъркват от нечие име не е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти съм патил от продукти на марката Starline и въобще не я препоръчвам - бих казал боклук. Доволен съм от Сонакс и Мотокс ( 3-4л. Mr.Bricolage).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 90% от предлаганото на пазара е метанол.

Преди 15-20 години някой е знаел етанол/метанол.

Масово се сипваше спирт за горене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се убедих , че марката е от значение ... в началото на студовете взех някаква течност за размразяване на стъкла на MA-FRA върши работа за монент и пак замръзва и т.к. ми трябваше течност за ключалки , но имаше само в комплекти на Сонакс с течност за размразяване и още един флакон концентрат и си взех и О чудо ... не само , че разкисва един пръст лед за секунди , ами и после не замръзва :)

Аз имам спрей - 2ра зима го ползвам и наистина е много добър. Като минус отчитам факта, че стъклото веднага се запотява отвътре, но това го има при всички препарати за размразяване. Миналата сутрин обаче ми се случи нещо много интересно - напръсках стъклото и го изчистих, но като влезнах в колата беше замръзнало отвътре-за първи път ми се случва. Редактирано от 4е4о
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти съм патил от продукти на марката Starline и въобще не я препоръчвам - бих казал боклук. Доволен съм от Сонакс......

 

Колега, бъди любезен да се уточниш - конкретно за течността ли говориш или за други неща. Да, има немалко боклуци Старлайн, но от течността съм много доволен аз и още неколцина.

От Сонакс и аз съм много доволен ама 6.50 лв за литър концентрат и това цена на едро множко ми се виждат. :nea:

В онлайн магазина на Сенакс май беше 8.50 кинта и то без доставка? :blush:

http://www.senax.bg/eshop/product/21/zimna-technost-za-chistachki-kontsentrat-1-l.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Били са ти мокри стелките...

....Интересно, не се бях замислял. Хм ама те мойте стелки са гумени, а колата стои пред блока и зимата винаги са мокри. А това за пръв път ми се случва.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало като е топла колата и стелките са мокри, предполагам водата оттях се изпарява и естедтвено се овкажняват прозорците. Замръзването е в последствие, когато съвсем изстине. Не е от спрея, с когото пръскаш отвън, със сигурност. Друг момент е филтъра на купето, да не е замърсен и да прави конденз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първака, който отделям при варене на ракия го смесвам с дървени въглища или пепел от печката и чакам да се утаи. След това го филтрирам, слагам му препарат за прозорци /възможно най-евтиния/ и разреждам с вода 1:1:2. Със същата смес си пръскам и по прозореца за да го размразя. Не мирише на ракия, а по скоро на спирт и чисти чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Starline - рекламна марка на Auto Kelly - т.е. минимално вложени средства за продукт -> ниско качество. Конкретно течност за чистачки не помня да съм слагал,ако съм - то не съм повтарял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам течност за чистачки зимна българска на фирмата ZOIL за  - 60 градуса в бутилки от по 940 ml (синя), която разреждам 1:1 от две години и съм доволен. Бутилката струва 3.50 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Starline - рекламна марка на Auto Kelly - т.е. минимално вложени средства за продукт -> ниско качество. Конкретно течност за чистачки не помня да съм слагал,ако съм - то не съм повтарял.

 

Пак говориш общи приказки. Миналата пролет спешно трябваше да сменим една ролка на алтернаторния ремък на VW Polo и веднага имаше възможност само Starline. Бях силно предубеден, но лагерът се оказа FAG и то Germany. :sorry:

Пак повтарям - течността им нито е SONAX, нито оригиналната като качество, но е на напълно приемлива ниво и категорично е по-добра от масовата Кауфландска и тем подобни хипермаркетни бъркочи.

И понеже споменаваш Auto Kelly - сравнявах техния и този на Maxxcar CASTROL по външни признаци на опаковката - не са еднакви. Дори за клиенти с максимални отстъпки Кастрола на Кели е по-скъп от другия. Не визирам себе си.

Нали се сещаш защо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам само тази течност в моята Шкода,  Wynn's Super Concentrated Screen-Wash 21+:

:

https://www.wynns.eu/product/super-concentrated-screen-wash-2/

Продава се 1 литър за към 5 лева, и 5 литра за около 19 лева , ако не се лъжа. Последния път си взех 5 литра, защото и без това все си го купувам. Мирише добре. Концентрат е до -70 С. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз за поредна зима съм с анасонова ракия 50градуса 1:1 с вода. Не замръзва по стъклото и чисти чудесно :)

А аз отново да кажа - ти си престъпник... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз отново да кажа - ти си престъпник... 

 

Сашето преди години ми каза, че не понасял анасонлийка. Та затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.