Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgautozone.bgШкода събор

Плащаме за лични документи направени от неграмотни!

felicialx

Recommended Posts

Сименс са свалили цената по договора заради някакви закъснения. Това е по спомен от чутото по новините. А за грешките в личните карти - срамота, безхаберие и неграмотност от страна на институцията, от която зависи да каже "да" за пускането на документите за издаване. Много ми е интересно да чуя становището й по въпроса. Шапка свалям на професора. Жалко, обаче, че такива грамотни хора вече са рядкост, а в скоро време съвсем ще изчезнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята лична карта трябва да сменям след 7 години,да се надяваме,че тогава вече ще са се ограмотили и ще са свели грешките до минимум :lol: Днес разглеждах паспорта на газовата уредба и ми направи впечатление,че който я е попълвал е бил адския неграмотник.Направо се чудя как тоя е завършил дори начално образование :-k На абсолютно всички места,където в паспорта се споменават думите "България","Италия","Фелиция",те са изписани така: "Българиь","Италиь","Фелициь" :mrgreen: Тоя дори не може да изпише правилно името на родината си,изобщо как са го взели на работа и защо са му дали да пише и да се излага? smile049

Друг случай - като си вземах залената карта към застраховката - навсякъде пише ''FELICIIA" вместо "FELICIA".Вярно че на български е "Фелиция" и се оправдаха че така превеждал компютъра им.Ако са прави,на български трябва тогаз да е "Фелициа" :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво, сега, новите лични карти са един smile045 Това, просто е смешна история! Те, сигурно са превеждали в Google translate, то даже и там няма такива безумия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е редно институцията дето отговаря за това нещо да каже в ефир пред народа:

Да!! Ние се осрахме,грешката е наша и много се извиняваме.

Да,ама виновни в нашата родина няма..... smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви виновни? Че до сега все България пишеше?! Ние сами се делим на българи и други. И пак има хора които се обиждат, че не са българи, а с българско гражданство. А за всички други сме само и единствено БЪЛГАРИ! За No, също се използва, като съкращение. За сведение, в английския няма "o" в Number. За цвят на очите, аз лично не съм обръщал внимание на тази грешка, но и тя присъстваше досега. Е как изведнъж всички станаха толкова принципни? Правилно било "кафяви очи", обаче и "цвят на очите кафяв" е правилно. Колко от вас биха отговорили на въпрос цвят на очите, с кафяв вместо кафяви?

Отдавна има изкривявания в правилата. По тази логика трябва да казваме и евра, когато говорим за повече от едно евро.

edit: Този неграмотник, няма ли кой да му обясни, че мол на английски е mall, а това което той си мисли за mol, всъщност е MoI - Ministry of Interior. Ако са ни такива професорите, леле мале какви студенти подготвя :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, за MoI съм съгласен, за No - също. Но за първото не ми се занимава сега да видя с кой шрифт е правено, за да установя дали е въпрос на правописна грешка или е трябвало да изберат шрифт, изписващ достатъчно ясно I - виж форума как го прави - l и I - има разлика, нали? За останалите неща. Това, че до сега са били грешни не е причина винаги да останат такива. Бат Б. досега търсеше пропуски, грешки, кирливи ризи и т.н. в предшествениците си и след като е такъв ербап, защо не видя този пропуск? Може би защото не е пряко свързано с пари, а пък той обича да се бие в гърдите от къде и какво бил спестил (само на думи...). А защо е мълчано до сега? Ти като си давал пари за смяна на документи поглеждал ли си до сега за какво ги даваш? Аз не :)

Хайде, спокойна вечер, че утре пак ще се бачка smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivo е изписано със същото I. При толкова дребен шрифт може и лазарното принтене да доближава буквите, като форма. Като се видим, ще ти покажа моята карта. Както и да е. За цвета предполагам, че е тръгнало от някоя база данни, където е било само очи и после им е било сложно до махат "и"-тата.

А за плащането, не е редно да плащаме изобщо документи, които са собственост на държавата.

П.П.: И аз съм на работа утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mol or MOL

И според мен това, че дадена правописна грешка е присъствала и в старите документи, говори още по - лошо за това, как се постига прогрес у нас. Защо не е отстранена... Аз съм забелязвал само за цвета на очите. Браво на професора, че е видял всичко останало и се е обадил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.