Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съхранение на бракувана кола


rsk

Recommended Posts

Колеги, искам да запитам кога една кола без номера (снета официално от отчет в КАТ) бива вдигната от съответните служби? Колата не е паркирана в двор с ограда, а си стои в нещо като вътрешен двор, но общ за няколко сгради. "Дворът" е между две улици, но е достъпен само от едната. Колата не пречи на уличното движение по никакъв начин. Общината е Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава кола може да се съхранява само на частен терен, ако двора е частен нямат право да я вдигат, но ако е общински трябва да я махнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава кола може да се съхранява само на частен терен, ако двора е частен нямат право да я вдигат, но ако е общински трябва да я махнеш.

 

колегата е напълно прав- само в изцяло собствен двор може да си я съхраняваш - иначе задължително отива за скраб в съответната морга, която трябва да ти издаде и документ, че колата е приета за разкомплектоване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас служители от "Екологията" към общината първо слагат голям оранжев стикер на предното стъкло. Дават ти някакво време сам да се оправяш. Следва репатриране и акт на 4-цифрена стойност за замърсяването, което с причинил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Следва репатриране и акт на 4-цифрена стойност за замърсяването, което с причинил.......

На мен /като фирма/ ми писаха акт за автомобил, които беше на лизинг и въпреки, че доказах, че нямам никаква възможност да правя с автомобила нищо, без разрешението на лизингополучателя, ми написаха акт. Но в наредбата на Община Бургас, са пропуснали да предвидят, че може и юридическо лице да си зареже автомобила на общинска територия. В акта пише, че съм нарушил наредбата за разделно събиране на отпадъците. Естествено тази смехория въобще не стигна до издаване на Наказателно Постановление.

 

Ако си държиш бракувания автомобил на частен терен, никои не може да ти каже копче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошо... :?

но благодаря за отговорите. просто ще чакам стикера, ако някой лош комшия се обади, за да видя колко е гратисният период.

обаче как пишат акт на кола без номер...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акта го пишат след като откарат колата с паяка. Отварят я и компетентните органи дават номера на рамата и от него всичко останало.

Само да ви кажа като пример: Констатацията за това, че автомобила е ИУМПС /т.е. Излязло от Употреба МПС/ беше август 2009г. а акта от февруари 2010г., като се има предвид, че автомобила си беше с номерата /не беше минавал преглед повече от две години/. Ако е без номерата - можеше и още да си го чакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е напълно прав- само в изцяло собствен двор може да си я съхраняваш - иначе задължително отива за скраб в съответната морга, която трябва да ти издаде и документ, че колата е приета за разкомплектоване

Как така задължително отива за скраб? Това става само при положение, че двора е държавна и общинска собственост. Ами, както е в случая /предполагам/, ако е собственост на няколко частни лица, какво - ще дойде някой без Изпълнителен лист да ми вземе колата ли? Може, ама след решение на собствениците по чл. 32 ЗС и/или след решение на Етажната собственост и заповедно производство, даже и тогава не е много сигурно, иначе има да взиииимат.... smile021 Друг е въпроса, че такива коли не трябва да стоят с години по дворовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да установя статута на двора... Всъщност аз съм сигурен, че подобен проблем бих имал само при сигнал от недобронамерен комшия. Такъв в блокчето, в което съм аз няма, съседите ми са малко и са добри и разбрани. Също така, място за всички коли в двора има (след работно време разбира се). Но всъщност това ще е без значение, ако има сигнал... Относно стоенето на такава кола - не е редно наистина, но какво да се прави, кризата се намеси в творческите ми планове... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е по сигнал поне при нас в София периодично обикалят от общината и ако видят зарязана кола с изтекли преглед и гражданска веднага лепят на предното стъкло оранжав стикер с предупреждение за отстраняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е напълно прав- само в изцяло собствен двор може да си я съхраняваш - иначе задължително отива за скраб в съответната морга, която трябва да ти издаде и документ, че колата е приета за разкомплектоване

Как така задължително отива за скраб? Това става само при положение, че двора е държавна и общинска собственост. Ами, както е в случая /предполагам/, ако е собственост на няколко частни лица, какво - ще дойде някой без Изпълнителен лист да ми вземе колата ли? Може, ама след решение на собствениците по чл. 32 ЗС и/или след решение на Етажната собственост и заповедно производство, даже и тогава не е много сигурно, иначе има да взиииимат.... smile021 Друг е въпроса, че такива коли не трябва да стоят с години по дворовете.

АКО ДВОРЧЕТО Е ЧАСТНО СЪСОБСТВЕНО - ДА, АМА ИНАК ЗА СКРАБ.

а колега не е написал дали е частно дворчето та съм казал общия случай :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да установя статута на двора...

Погледни си нотариалния акт (ако си собственик на жилището естествено).

Ако там пише, че имаш собственост (дял) в/у двора - можеш да си държиш колата там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

За протокола - оказа се, че във Варна вдигат без предупреждение колите без номера... :? Трябват ти само "добронамерени" съседи, които да подадат сигнал.

Естествено има процедура за прибиране на колата, но ще уточня точно каква е, когато преди това намеря място, на което да я сложа. Ако не намеря място или някакъв друг вариант, проекта отива по дяволите. Още един гараж, при това за донор, не ми се плаща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.