Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Икономията е майка на мизерията!!!


VALDO

Recommended Posts

От определено време насам ми прави впечатление,как се правят икономии от смешни неща!

 

#липса на кора под капака на двигателя - бензинка била(особено смешно беше при мойта);

#новите модели излизат без пластмасов кожух на акумулатора,а с някакво мизерно кече;

#Fabia 2 и Roomster идват без кора около стъклото на петата врата;

#в отделението на двигатела и на самия капак на двигателя на Yeti Adventure липсва боя,а е някаква основа само;

#все още се предлагат модели без тонирани стъкла;

 

и други подобни!

 

Не знам дали е така само за BG !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    11

  • tihoslav

    7

  • anikolov

    4

  • gogata

    3

Най-много писали в темата

Наистина е смешно! И на мен това ми прави впечатление! Повечето неща ги няма само в БГ, а други защото Шкода по цял свят иска да докара цена под ФВ. smile175 Ами за тапицерията, която не е кожа, какво мислиш? Супърба е на 7 000 км и има следи от употреба. smile049 Весела коледа! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

#в отделението на двигатела и на самия капак на двигателя на Yeti Adventure липсва боя,а е някаква основа само;

Това VALDO го видях за пръв път в Германия през далеечната 1996 г. на новия модел Нисан Алмера, също и на Нисан Примера. После разбрах, че и италиански, и разни други производители правещи японските марки го правят тоя номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като искаш екстри колега трябва още по-яко изваждане, така е измислено, че за всяко да се доплаща. тая кутия около акумулатора аз на българска фабия 1 например не съм я виждал, тонирани стъкла също рядко на фабии, за 1ците от Сърпрайс нагоре- ама здраве да има, важното двигателя да е здрав и да е чиста и поддържана, оттам и по-дълго се запазват пластмасите и другите финтифлюшки които ги има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за тия тонирани стъкла се доплащаше около 50 лв при поръчка за класика. А ако искаш фабрично по-тъмни задни стъкла, 200 лв.

Абе вие какво сте седнали да се цупите. Може ли кола за 27 хилки и да не знам дали ще стигна до бензиностанцията на 300 метра на собствен ход или ще бутам. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези икономии не са от вчера, аз например доста се чудех като се возех на първите фабии таксита преди години, при тях на тавана липсваха дръжките за пътниците отзад. Вместо тях има по една мизерна кукичка за дреха. Явно е, че разликата между цената на кукичката и дръжката не е повече от 15 цента при мащабна поръчка, ама 500000 бр фабии с по 30цента на парче икономия си е цифра, но пак е смешнишко защото ако продажната цена на колата е с 2лв. повече и си има дръжки ще е по-добре.

Интересното е, че фелицията ми която е LX 2001г. си има и дръжки и кече на двигателя явно икономийте са ги прихванали след 2001г. защото на наи-евтините фабии липсват задни чистачки и дори капака на жабката.

Още по-интересно е, че на ладата която имах до скоро /21043/ 1998г. си имаше и задна чистачка и дръжки на тавана и капак на жабката :mrgreen: , таблото не е пластмасово, тапицерията е плюшена, чак пък имаше и чистачки на фаровете, дори и мокета на пода е в пъти по качествен от този тип "велтер" който слагат в шкодите и т.н. а цената на ладата в магазина през 1998г. беше почти с 1/3 по-ниска от цената на фелицията. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересното е, че фелицията ми която е LX 2001г. си има и дръжки и кече на двигателя явно икономийте са ги прихванали след 2001г. защото на наи-евтините фабии липсват задни чистачки и дори капака на жабката...

Бъркаш. Моятя е българка, т.е. купувана е от ЕТ през далечната 1995 г. и като екстри липсват:

- кече на предния капак

- осветление в багажника

- отваряне на багажника отвътре

- оборотомер

- барче

- халогени

- огледало на десния сенник (!!!)

Абе кола за 11 500 лв. Единствените екстри, които има са дръжки отвътре и зумер за забравени фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нещата които си изброил ми липсват само халогените, моята също е купувана от еура тек.

 

P.S и за да не кажете, че някой преди мен е слагал допълнителни неща, ще кажа, че колата е купувана нова и явно има разлики в годините и партидите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш така. Фалата ни също беше 95 и си имаше огледало на сенника и осветление на багажника. Другото за което говориш е за GLX моделите. Кече под предния капак, не слагат на бензинки и на мен лично не ми и трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

anikolov,за каква точно тапицерия говориш и какво и е точно?

tihoslav,такава кутия за акумулатора аз имам.Даже е много готина! \:D/

C2H5OH, за първи път видях такава история с небоядисани чаркала при Електрожен С3!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

anikolov,за каква точно тапицерия говориш и какво и е точно?

tihoslav,такава кутия за акумулатора аз имам.Даже е много готина! \:D/

C2H5OH, за първи път видях такава история с небоядисани чаркала при Електрожен С3!

Става въпрос за текстилната тапицерия на Амбишъна. Замъши се по краищата на долната част, а 7 000 км са навъртени с 30 качвания. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за текстилната тапицерия на Амбишъна. Замъши се по краищата на долната част, а 7 000 км са навъртени с 30 качвания. smile049

Е, има препарати за тапицерия. Нормално е да я зацапаш. Направи едно освежаване с хубав препарат и ще е като от магазина smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за текстилната тапицерия на Амбишъна. Замъши се по краищата на долната част, а 7 000 км са навъртени с 30 качвания. smile049

Е, има препарати за тапицерия. Нормално е да я зацапаш. Направи едно освежаване с хубав препарат и ще е като от магазина smile021

Не - зацапа! ЗАМЪШИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - зацапа! ЗАМЪШИ!

Това ми хареса smile091

 

Виж какво казва Google по въпроса:

 

"При търсенето на - замъши - не бяха открити съответстващи документи.

Предложения:

Уверете се, че всички думи са написани правилно.

Опитайте с различни ключови думи.

Опитайте с по-общи ключови думи."

 

Явно затова не те е разбрал колегата.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - зацапа! ЗАМЪШИ!

Това ми хареса smile091

 

Виж какво казва Google по въпроса:

 

"При търсенето на - замъши - не бяха открити съответстващи документи.

Предложения:

Уверете се, че всички думи са написани правилно.

Опитайте с различни ключови думи.

Опитайте с по-общи ключови думи."

 

Явно затова не те е разбрал колегата.

smile159

ок, може да не съм се изразил точно. Става въпрос за протриване на страничната опора на долната част на седалката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, може да не съм се изразил точно. Става въпрос за протриване на страничната опора на долната част на седалката

Хм, аз нямам такова нещо на 27000+км. Ако можеш прати снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорите за пластмасовата кутия на акумулатора, тя не е точно кутия. Отделни парчета пластмаса са, защипани и отгоре с капак. А за двойките Октавия и т.н. наистина е едно като кече, което според мен не е по-лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък е кутия с пластмасов капак и отделно кече с велкро, с което се "опакова" акумулатора. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.