Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да изчисля турбо пътищата


Mp3Max`

Recommended Posts

Здравейте, колеги в момента имам проблем с турбо пътищата понеже двигателя на автомобила е напречно разположен и турбото се пада под предното стъкло на няколко сантиметра от фаярлола а искам да сложа коолера отпред в дупката на бронята за да я пълня че така ми стои много празна понеже този вариант е пробван но започва да има турбо лаг и понеже неискам да ползвам турбо лаг килар искам да изчисля точно как трябва да са направени турбо пътищата за го елиминирам доколкото е възможно... Един приятел ме посъветва да сложа по тесни тръби от турбото до края или да сложа направо по малко турбо... чувал съм че има формула за изисление която е комбинацията от Bore-stroke-cam (duration). но сега немога точно да я разгадая цялата коет точно трябва да се премери... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко е фи-то на края на компресорния охлюв?

колко е входа на интейка преди главата-преди общата камера за пълнене?

Можеш да тръгнеш с тясна/естествено не по тясна от фи-то на компресорния охлюв/ тръба веднага след турбото,но 30 см.преди колера трябва да забавиш и съответно плавно да разшириш.И след това никакво стесняване непосредствено преди главата.

Правилото е по-къси турбо пътища-по-малко лаг.И по-малко 90 градусови завои и по-малко маркучи които да се надуват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е турбото - http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/catelog/Turbochargers/GT25/GT2554R_471171_3.htm => http://www.turbobygarrett.com/turbobyga ... _3_new.pdf тези дни ще го свалям отново и ще го измеря и снимам... понеже имам дросел преди смукателните колектори неговото Ф ли трябва да премеря ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а големината на колера колко трябва да бъде като размер? дросела утре щте го премеря и ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи какъв ти е двигатела....аз все още не зная???На какво налягане работи.Но най-показателно за ефективноста на колера е каква е температурата на въздуха след него.Трябва да е около 50-55 градуса при външна 30.

http://www.smokemup.com/auto_math/intercooler_eff.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи какъв ти е двигатела....аз все още не зная???На какво налягане работи.Но най-показателно за ефективноста на колера е каква е температурата на въздуха след него.Трябва да е около 50-55 градуса при външна 30.

 

 

Двигатела е 1.7 пълен инжекцион... тубото работи на 1 бар налягане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8v ?

 

Да 8v :) разгледах сайта и се спрях на размерите 550/140/65 размер на питата вход/изход 57мм Днес не ми остана време да премеря дросела ноо да се надяваме утре пак да е хубаво времето и ще го премеря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.