Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгряването на огледалата не работи!?


Grace

Recommended Posts

Относително дребен, но все пак проблем, особено зимата...

 

Почти убедена съм, че миналата зима работиха и че съм ги пипала и са топлили. В момента ефекта е 0, нито едното нито другото загряват дори и малко! Проверих съответния бушон - здрав е, размених го с друг от 5А - никаква разлика... :?

 

Къде може да е проблема?? Идеи? Има ли и други бушони, които може да са отговорни за това?

Електрическата настройка функционира нормално...

 

:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се провери с мултицет ключето за включване. Ако е наред, трябва да се свалят и двете съкла и да се измери съпротивлението на реотанчетата им. Вероятността е много малка да са прекъснали и двете, но все пак я има.

 

На мен ми е прекъснало лявото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те огледалата работят по 20 минути. След това ако искаш трябва да превключиш на друга позиция и пак да го върнеш на нагряване. Иначе може да ти е прекъснат захранващия кабел на сгъвката на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при мен не работят и минута, камо ли 20 :?

 

Странно е наистина, че и двете... ще трябва да я прегледат явно :?

 

За такова нещо не би ли трябвало да записва грешка в паметта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

A лесно ли и как се отварят огледалата за да се стигне до нагревателите?

 

Новото по темата при мен:

 

- При включване от ключето се чува как релето включва/изключва, което ме навежда на мисълта, че проблемът не е в ключето

- Няма съответни грешки в паметта

 

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата не се свалят много лесно /без да ги счупиш/, но е постижимо, аз сменях стъкло преди 3-4 дни. Нагревателите са под самото стъкло и от него излизат 2 крачета, на които се включват буксите. Стъклото се сваля по следният начин:

 

С джойстика се сваля до най-долна и най-лява позиция /за шофьорското/ - така отгоре се виждат вътре щипките с които се държи към основата, която е кръгла. Полека се натискат с нещо тънко и остро докато освободят, и после леко се откачат и долните щипки. Ако е фабричното огледало - станали са крехки и лесно се чупят! За замерване не е нужно да се демонтира стъклото - има достатъчно място за пинсета с която да се откачи едната бука и да влязат после 2-те тънки жила на мултицета да мерят. Ако са прекъснати - 15 лв е шофьорското стъкло с подгряване, за другото - предполагам пак толкова. Но щом и двете не работят, по-скоро причината е по-генерална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията, ще погледна какво се вижда отгоре и как да процедирам. Не знам къде другаде би могла да е причината... релето определено се чува, което значи, че вероятно причината е след него. Иначе огледалата са фабричните да, не са сменяни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Айде пишете какво става,че и моите не работят-и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се отчета и аз - и моите и двете не бачкат!!! Считам, че ще е много полезно ако някой даде формулата за решение на тази задачка!!! Благодаря му предварително smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене неми работиха но пипнах тук-там и се оправиха.И що се оправиха незнам но беше изкочил джама от механизма и рекох да го отворя и да погледна разбутах където е моторчето за джама има три букси отделно под буксите има една платка от чисто любопитство я отворих накрая затворих и стана чудото проработи smile126

И да допълня и релето накрая се чуваше да цъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой има ли идея къде да погледна с какво точно е оборудвана 1 шкодичка :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой има ли идея къде да погледна с какво точно е оборудвана 1 шкодичка :roll:

 

http://igorweb.org/equidec/Default.aspx ще ти трябват и 3-буквените/цифрените кодове залепени на първата страница от сервизната книжка(има ги също на стикер на дъното на багажника). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile126

а някой има ли идея къде да погледна с какво точно е оборудвана 1 шкодичка :roll:

 

http://igorweb.org/equidec/Default.aspx ще ти трябват и 3-буквените/цифрените кодове залепени на първата страница от сервизната книжка(има ги също на стикер на дъното на багажника). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.