Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нужда от помощ


karaul

Recommended Posts

Здравейте колеги. С наближаването на празниците, за съжаление вместо всички да се успокоят и да са вердри и щастливи, напротив нашата полиция дето уж трябва да ни пази се е овълчила страшно много....сякаш не са пости smile048

Та затова се налага да се обърна към вас за помощ smile012 !

Значи става въпрос за следната ситуация: Карайки си по бул. Симеоновско шосе след светофара с бул Г.М.Димитров в посока на движение към ул. ''Никола Габровски" бях спрян от едни....с длъжност "полицай" (не КАТ-аджии). Просто няколко хлапета от набор 89...

Значи, първо в акта пише че съм спрян на друго място, т.е. предишното кръстовище (ул. Професор Георги Златарски и Симеоновско) това защото тия "милите" милиционерчета дори не знаеха къде се намират и след кратка консултация по между тях си и чрез неоценимата помощ на една карта на София достигнаха до умозаключението, че се намираме на около 600-700 метра от действителното място на което са ме спрели....Пак държа да отбележа, че само аз единствения (тъпак ли съм....!?) бях тоя дето седи и си чака кротко да му пишат някакво жалко подобие на акт, а не като останалите около 20 (не няма грешка двадесет) автомобила, които също бяха спрени през времето докато аз бях там и всеки от водачите се притаяваше зад тяхната джипка и след 2-3 минутки изчезваше с мръсна газ от там.... ми пусто кво да правя не обичам корупцията и най-мразя да крадат от мен....

Както и да е........

Молбата ми е следната може ли някой колега, който е запознат с материала, да ми помогне в оформянето на жалбата (тази в три дневния срок...) и да ми разясни какви са стъпките и процедурите оттук нататък.

Предварително благодаря колеги! smile159

 

п.с. За който би искал да помогне мога да изпратя сканиран акта по мейл или друг комуникатор (Skype, ICQ и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с тридневния срок не е жалба, а Възражения срещу акта.

Напиши до началник пътна полиция такова възражения, макар че няма да има ефект- наказателно постановление (НП) ще има във всички случаи- просто не обръщат внимание на възраженията.

НП подлежи на отделно самостоятелно обжалване пред съответния Районен съд, (освен ако глобата не е до 50 лв.). В жалбата срещу НП (ако решиш да го жалиш) направи искане да ти допуснат двамата свидетели, които са били с теб и които да потвърдят, че по това време изобщо не си бил там където пише в акта. по-късно пак ще понапиша малко- сега трябва да изляза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за какво си спрян,ако е глоба до 50лв не си струва. Направи си възражение,че няма нищо общо с написаното и посочи свидетели. При наложена глоба над 50лв в съда със свидетелите и възражението представено от полицията. Възражението няма да мине, но е доказателство + вписаните свидетели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което казва bam_bam_dido е абсолютно вярно. Има обаче и нещо, което в твоя случай може да помогне:

1. На твое място, аз не бих писал възражение, защото няма смисъл, даже е вредно /виж по-долу/;

2. Преди започване на дежурството на всеки патрул /независимо от КАТ или РПУ/ трябва да има Разчет и Заповед за местостоянката, т.е. съответния шеф на РПУ-то трябва да е определил именно тези двамата юнаци да стоят на това точно кръстовище. Ако момчетата не са си били на мястото, Наказателното постановление няма шанс в съда. Ако обаче са си били на мястото и акта ти е съставен на място, което не е тяхното, пак става пробем за милицията и пак ще падне НП. Когато пуснеш възражение обаче, началника на РПУ-то има 1 месец да се осъзнае колко са му качествени хората и няма да ти казвам какъв му е проблема да си направи нова заповед и случайно да назначи точно тези момчета на точно това сгрешено кръстовище /историята познава и по-тежки случаи/ - с една дума да оправят проблема "пост фактум", едва след като се осъзнаят, но преди делото в съда. За това, действай така:

3. След ен .... на брой месеци ще получиш НП. Пишеш по тази тема за получаването, изпращаме ти една примерна жалба до РС - София, която подаваш с 7 дн. срок. След ен.... на брой месеци получаваш призовка от съда за дадата на 1-во с.з. КЪДЕТО ТРАБВА ДА ОСИГУРИШ двама свидетели, които да кажат, че акта е съставен не на това място, на което е отразено в него. Тогава, на самото с.з. се изисква заповедта по т. 1 и Разчета, водят се свидетелите и шанса на началника на РПУ-то е минимален.

Може още да се пише, ама ако има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което казва bam_bam_dido е абсолютно вярно. Има обаче и нещо, което в твоя случай може да помогне:

1. На твое място, аз не бих писал възражение, защото няма смисъл, даже е вредно /виж по-долу/;

2. Преди започване на дежурството на всеки патрул /независимо от КАТ или РПУ/ трябва да има Разчет и Заповед за местостоянката, т.е. съответния шеф на РПУ-то трябва да е определил именно тези двамата юнаци да стоят на това точно кръстовище. Ако момчетата не са си били на мястото, Наказателното постановление няма шанс в съда. Ако обаче са си били на мястото и акта ти е съставен на място, което не е тяхното, пак става пробем за милицията и пак ще падне НП. Когато пуснеш възражение обаче, началника на РПУ-то има 1 месец да се осъзнае колко са му качествени хората и няма да ти казвам какъв му е проблема да си направи нова заповед и случайно да назначи точно тези момчета на точно това сгрешено кръстовище /историята познава и по-тежки случаи/ - с една дума да оправят проблема "пост фактум", едва след като се осъзнаят, но преди делото в съда. За това, действай така:

3. След ен .... на брой месеци ще получиш НП. Пишеш по тази тема за получаването, изпращаме ти една примерна жалба до РС - София, която подаваш с 7 дн. срок. След ен.... на брой месеци получаваш призовка от съда за дадата на 1-во с.з. КЪДЕТО ТРАБВА ДА ОСИГУРИШ двама свидетели, които да кажат, че акта е съставен не на това място, на което е отразено в него. Тогава, на самото с.з. се изисква заповедта по т. 1 и Разчета, водят се свидетелите и шанса на началника на РПУ-то е минимален.

Може още да се пише, ама ако има нужда.

 

колегата е прав - има и нещо друго. Освен въпросните заповеди, трябва да има още една - за оправомощаване на хорицата, заемащи определени длъжности и чинове в КАТ и Полиция изобщо, които имат право да съставят АУАН по Закона за ДвП ( примерно сержантите и мл. сержантите от "Пътна полиция"). Имали сме случай (макар и преди години), в който в тази заповед (тя е министерска) липсваха старши серж., а при нас именно старши беше актосъставител и в СРС всичко иде у канала :-).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е прав - има и нещо друго. Освен въпросните заповеди, трябва да има още една - за оправомощаване на хорицата, заемащи определени длъжности и чинове в КАТ и Полиция изобщо, които имат право да съставят АУАН по Закона за ДвП ( примерно сержантите и мл. сержантите от "Пътна полиция"). Имали сме случай (макар и преди години), в който в тази заповед (тя е министерска) липсваха старши серж., а при нас именно старши беше актосъставител и в СРС всичко иде у канала :-).

Това вече отдавна го отработиха, не разчитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, първо да Ви благодаря за положените усилия smile126

Значи спряха ме, че уж съм бил минал на червено, после в акта написаха, че не съм "съобразил своето поведение със сигналите на длъжностните лица, упълномощени да регулират или да контролират движението по пътищата, както и със светлинните сигнали, с пътните знаци и с пътната маркировка..." според -чл.6 т. 1

След дооста продължителен разговор достигнаха и до "гениалната" идея след акто съм подписал АУАН да го допълнят с още нещо...абе незнам... днес отивам да подам възражението и ще видим какво ще стане. Ако и когато имам някакъв резултат ще ви информирам своевременно.

Още веднъж благодаря Ви!!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.