Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

VMax при Superb


tarmacfrenzy

Recommended Posts

Я споделете колеги, каква скорост сте постигали с вашите супърби. Преди някой да каже че става въпрос за мерене на нещо - интересно ми е да чуя при различните двигатели дали това което се твърди от производителя се постига на практика. При 1.8 TSI максималната официална скорост е с поне 10 км/ч занижена, поне след разработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркай скоростта изписана на таблото с реалната такава. Замервай с GPS и ще установиш, че вероятно когато си сам и без натоварена кола, най-вероятно ще постигнеш скорост по-висока от официалната. Общо взето за максималната скорост по книжка ми се струва, че се застраховат все пак да я постигнеш с 4 човека и на лек наклон (нагоре) smile021 Фактор са и метеорологичните условия, гуми, джанти, гориво...

Разбира се може да има и други мнения, това е моето smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с някои от нещата които твърдиш - реална скорост не може да ти бъде гарантирана от GPS, тъй като и там има доста фактори които влияят на точността. Нямам представа конкретния производител каква толерантност към грешка залага и при каква натовареност, но вариациите в тегло / размер на джанта се подразбират. Така или иначе ако имаш конкретни цифри получени от GPS или скоростомер ги сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моят двигател е доста по-слаб, така че не мога да съм полезен за статистиката. Само мога да ти кажа, че разлика между GPS-a и скоростомера ми има и е различна при различната скорост (т.е. колкото повече км/ч толкова по-голяма). И сравнено с радар (на някой места има) GPSа дава същото показание за разлика от бордкомпютъра.

Също така знаеш, че когато се тества максимална скорост едва ли гледат километража. В youtube би трябвало да имат клипчета за твоя двигател, повечето са за октавия, но ще придобиеш представа. Стойностите по спецификация почти винаги се различават от реалните. Може и с 1-2 десети при ускорението 0-100, може и с 5-6км/ч при vmax.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И я мерете на един и същи участък в двете посоки.Събирате двете стойности и делите на 2.Защото не може да намерите идеално раен участък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета какво пишат колегите които се занимават с ECU remap на 1.8 TSI, същия е ел ограничен на 230 км/ч, което трудно се прескача без допълнителни промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така. При мен 6та предавка е по-къса, явно искат да щадят автомобила за да не ходим често по сервизите им :smt032

Ти наистина ли обмисляш ремап?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Браво, браво това 1,4 tsi ще излезе голям двигател. Във всички тестове на АвтоБилд е на първо място, просто няма конкуренция. Не случайно е двигател на 2009 година smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S moeto DSG sam pravil 235 po kilometraj. Sashto taka greshkaka e viarna i e presetnata na 4km + 2%.

 

Това отклонение има ли го някъде по документация. Последно гледах при подобна скорост според табло, 7-8 км/ч беше отклонението спрямо измерване на GPS. Това с 225/45 R17 гуми/джанти.

 

 

Браво, браво това 1,4 tsi ще излезе голям двигател. Във всички тестове на АвтоБилд е на първо място, просто няма конкуренция. Не случайно е двигател на 2009 година smile035

 

Даже и за 2010 е международен двигател на годината. Само жалко, че не слагат 133 kW варианта в шкодите, вместо 92 kW :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, доста прилично върви! и не е шумно вътре. До 170-180 км.ч. ми харесва как набира, след това до 200 - 207,8,9 е бавничко. Но като цяло неразочарова. Ако е на по-малка кола ще е страшна работа, ако е 92кв. Но не знма дали сте забелчзали, при нас е 125 кс., а при ФВ - 122 кс. smile168 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат, слагат 133 kW, ама не на Супърба smile035

При него е излишен този агрегат, при положение, че си има 1.8 и 2.0 TSI smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Моя прави 240 на километраж. Мисля, че може още малко. Ще трябва да му сложа един GPS и да замеря... smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз да кажа - Супърб комби, гуми 205/55/R16 (зимни Dunlop Winter sport 3D, ако има някакво значение), 2.0 TDI-CR 140кс, с 2-ма души вътре - показание по километраж 210/ показание по GPS ~200 (199-201)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Но не знма дали сте забелчзали, при нас е 125 кс., а при ФВ - 122 кс.

 

Не знам дали си забелязал,че Superb тежи 1425кг,а Octavia 1300кг!!! smile004

Така,че тия 2 kW .... smile021 ще ми скиваш стикера на задно стъкло!!!

(А и micyri ми го е взел от бегаката,така че Octivia-ta автоматично си вдига конете с 3 kW!!!)

 

smile159 със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не знма дали сте забелчзали, при нас е 125 кс., а при ФВ - 122 кс.

 

Не знам дали си забелязал,че Superb тежи 1425кг,а Octavia 1300кг!!! smile004

Така,че тия 2 kW .... smile021 ще ми скиваш стикера на задно стъкло!!!

(А и micyri ми го е взел от bega4kata,така че Octivia-ta автоматично си вдига конете с 3 kW!!!)

 

smile159 със здраве

Така, така щом е от там стикера, поне 3 кв. smile168 Сигурно Октавия-та дърпа повече с този мотор. Исках да кажа, че е е много добър за кубатурата си! Какви са твоите впечатления?

Със здраве! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са твоите впечатления?

 

Страхотни!За този мотор,тези коне (пъргавина) и с разход под 8/100км е повече от добро!!!Сравнявам го с други марки (нови коли/карани в Германия/карани с ARAL).

Миналия weekend 200км пробег - ср. скорост 150-160км/ч - 7.8/100км (климатика работеше за малко). Сега сменям бензиностанциите,в търсене на по-добър разход!Защото се убедих,че може разхода още да падне!

Зареждах в Швейцария от една супер криминална "бензиностация" (пиша в кавички,защото това беше просто една колонка насред улицата,плащаше се само с карта,без марка,без обслужващ персонал ... от такова място в БГ никой няма да зареди).Та заредих там по препоръка на мой приятел.Първите 150км из Швейцария с 120км/ч(имат ограничение гадовете) ми даде разход 5.5-5.6 л/100км (4 души с багаж бяхме)!Помислих,че компа е заминал (защото по книга е 5.3/6.3/8.0) ... :smt0344 влязох в Германия,увеличих на 160-170км/ч ,разхода скочи на 6,2-6,3л/100км.Заредих на ARAL и пак 7.1-7.3л (120км/ч), 7.6-8.0л (над 150км/ч).Поне за компа се успокоих.Този литър и половина разлика не ми излиза от акъла.

 

Така,че тези мотори могат много,хем бягат smile117 ,хем не папат много :smt030 ... дано да излязат издръжливи smile126 а разходааа ..... ние да сме здрави! smile159 чешка да е ,както казват колегите от форума!

Със здраве

 

п.с. Ако имаш възможност сподели колко ти гори колата и твойте впечетления от нея!Може и на лично съобщение да не спамваме темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа. 1.8 тси комби, автоматик. 230 съм правил по километраж и може би още малко можеше, но с огромнааа засилка. Да кажа само, че съм с по-големи гуми 225/55/16 и разликата ор километраж и реална скорост смятам , че е елеминирана, а и в други ситуации съм сравнявал с GPS.

 

Понеже сега съм в Гърция, та да се похваля и на темата разход. Вчера от София до тук, (370км) среден разход 6.7л с обикновен бензин 95 от ОМВ и багаж до гореее. До Сандански имах задачата да догоня едни познати които бяха тръгнали малко по-напред. Скорост около 120км/ч.

 

Аз съм доволен и от вървене и от разход.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я тествах и мойта на Тракия,преди Пловдив.Направи си 210 и искаше още,като колата беше супер стабилна при тази скорост.Даде ми разход 7/100 при скорост около 160,170 през почти целия път до Пловдив.

Не беше излизала последните три месеца от София,та днес продуха ДПФ-а!

Нафтата-Макс Моушън на ОМВ. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я тествах и мойта на Тракия,преди Пловдив.Направи си 210 и искаше още,като колата беше супер стабилна при тази скорост.Даде ми разход 7/100 при скорост около 160,170 през почти целия път до Пловдив.

Не беше излизала последните три месеца от София,та днес продуха ДПФ-а!

Нафтата-Макс Моушън на ОМВ. :smt030

А ако беше заредил в Гурково ... smile091

Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.