Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зстраховател - кой и защо?


dodev

Recommended Posts

Здравейте колеги? Пускам питането си тук, за да сравня горе долу как е при октавийте. Карам О2 1,9TDI PD 2006г. Застрахована е в булстрад, но техните условия предполагат винаги много висока цена на каското. За 2009г ми беше 1200лв, но за 2010 ми направиха отстъпка за незаведена шета през 2009г и намалих премията при кражба и стана 950лв.Според наблюденията ми из интернет и приказки с познати, в другите компаний е доста по евтино. Та въпроса ми е, ако можете да споделите наблюденията си от вашият застраховател като цени на каското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да има такава тема за каското и къде е по- изгодно. Аз напролет живи и здрави също трябва да правя на шкодака, че тогава и лизинга и каското изтичат и не ми се ще да се набутвам пак при Алианц. Между другото скоро звънях на ЕТ и една любезна служителка от лизинговия им отдел се опита да ме убеди, че кажи- речи трудно ще успея да намеря по- изгодна цена за каско от тяхната и, че досега са имали доста случай на клиенти, на които лизинга и каското им изтичат и те изявявали желание пак при тях да си направят застраховката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя опит от Алианц и Уника, и двете компании застраховат на 5% от стойността на колата, засега (да чукна на дърво) нямам непокрити щети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да има такава тема за каското и къде е по- изгодно. Аз напролет живи и здрави също трябва да правя на шкодака, че тогава и лизинга и каското изтичат

 

И друг въпрос имам. До сега е била при Алианц и след изтичане на лизинга ако реша там да остана трябва ли да се премаркира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се срвни така каско на една кола с друга дори и еднакви модели и година. Както колегата каза зависи от това дали си имал щети и колко са големи, зависи от оборудването на колата и дали искаш на по-висока сума при кражба или тотал. Разбира се цените варират в някакви граници но пак е относително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друг въпрос имам. До сега е била при Алианц и след изтичане на лизинга ако реша там да остана трябва ли да се премаркира

 

Не.

 

При прехвърляне от лизинга на твое име, трябва да ги уведомиш в 7-дневен срок мисля беше. Мисля ти издават нови полици, ама на мен не ми издадоха, щото ги домързя, някава кореспонденция м/у офисите им се загубила, ала-бала. Ама аз и не претендирах много, щото след 1 месец трябваше да ги подновявам.

 

А при подновяването само пари и подпис.

 

 

Аз като си я прехвърлях на мое име, питах някакъв брокер и той ми препоръча Булстрад или ДЗИ, че било най-евтино. Ама дали е най-евтино не е ясно. Може тези 2-те да са му давали най-голяма комисионна за това.

 

А по-евтиното беше 80 лв. 950 с/у 1030 - нещо такова. Ама трябваше да се води да се премаркира и да се снима и не ми се занимаваше и си останах при Алианц.

 

Иначе нямам щети - съответно оплаквания.

 

Ако не броим, че я одрасках днес и мисля да отворя нова тема по въпроса, но не мисля да се занимавам със застраховател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е в Армеец. Ползвам добра отстъпка от познат брокер. 1300 ми е реалната премия, 1000 лв плащам след отстъпката. Като изплащане на щети и срокове съм много доволен от тях. Рядко им крадат и разбиват колите. Какво повече мога да искам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от Армеец, бих ти ги препоръчал и на теб. Както казва колегата evin, щетите ги изплащат добре и не те бавят много дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и след изтичане на лизинга останах в Алианц за каско и ГО. Защо:

- Еуротек работят с тях;

- те се оправят помежду си;

- щетите се завеждат бързо и за ден два минаваш всичко.

- колата не се снима при подновяване; т.е. си спокоен ако има леки щети, които не си обявил.

 

минуси:

- с около 15% по-скъпо от примерно лев инс.

- на телефона им за връзка отговарят меко казано ни в клин ни в ръка. Бяха ме блъснали и им звъня какво да правя... а те даже и ме подведоха.

- нямат дежурни служители да идват на място да регистрират щетите. А това е неприятно при леки щети при които КАТ само регистрират и ти после трябва с другия учатник да се мъкнете по офиси на застрахователи... А да не говорим ако си в друг град....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво очакваш да получиш в замяна. Има хора, които търсят най-ниска възможна цена и не се интерсуват от нищо друго. За мен лично е важно като има проблем да го отстраня бързо и лесно. От тази гледна точка по-важният въпрос е "Кой брокер?". Аз лично съм в Армеец, с които общо взето нямам проблеми. Но аз с щети почти не се занимавам, брокера се грижи за всичко, аз се грижа да платя веднъж в годината. Като има да се завежда щета - за ръчичка и с мен в Армеец, попълват ми всичко, разбират се с тях и ми дават документите. Нито знам как се завежда щета, нито искам да знам. Има си големи тънкости в тая работа и от начина на завеждане (опис и т.н.) зависи дали и колко ще ти платят. Тъй като не мога играя с тях на тяхната игра съм се погрижил да имам някой, който знае правилата.

 

Чух, че отскоро са измислили никой застраховател да не слага стикери, което е идиотщина специално за България. За всеки е ясно, че тук застраховането все още е мутренски бизнес и препикаването на територия, кавото всъщност са стикерите си е много важно в джунглата. Относно снимането при подновяване - при Армеец също отпадна преди повече от година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да има такава тема за каското и къде е по- изгодно. Аз напролет живи и здрави също трябва да правя на шкодака, че тогава и лизинга и каското изтичат

 

И друг въпрос имам. До сега е била при Алианц и след изтичане на лизинга ако реша там да остана трябва ли да се премаркира

Нали ПРЕМИЕРА каза,че всякаква маркировка по автомобилите отпада..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

Нали ПРЕМИЕРА каза,че всякаква маркировка по автомобилите отпада..........

 

Така е на Бат Бойко ли ще вярваш или на очите си... За стикерите едва ли ще отпадне... нали първо милиционерите трябва да си махнат лепенките с логото на народна милиция.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алианц таке или иначе нямат стикери, сигурно ще ги махнат и останалите застрахователи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.