Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AUX в подлакътника


NightSpirit

Recommended Posts

Срам ме е да си призная, но за 4г. така и не разбрах как точно се ползва AUX-a в подлакътника. Интерсува ме мога ли да свържа Stream-а с iPhone по някакъв начин и да пускам музиката през телефона, вместо от диск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този AUX жак е малък кръгъл като за слушалки то, да - можеш, но е тъпо, защото няма да имаш контрол върху иФона чрез касетофона, а все едно слушаш през слушалките. Трябва ти Multimedia interface вход, който жак вече изглежда по съвсем различен начин и към него можеш да закачиш USB флаш драйв или цял хард диск дори. Така контролът вече минава през касетофона, изписва ти коя песен слушаш, но ако не се лъжа, от това което четох, отново удряш греда специално с иФона, защото дори за следващия модел касетофон Swing имал проблем с контрола през касетофона :? Това специално за Swing с вързан към него iPhone/iPod през MDI-то.

 

Аз дебна да си добавя такава екстра към моя Swing, че ми писна да горя дискове, но нещо не намирам готов цял комплект с кабели, а може просто и да не търся достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входа си е такъв като за нормален малък жак, не знам кек се води 3.5/4.5... :-k Идеята ми е да закача телефона посредством някакъв кабел и да свири музика от него през колоните на колата. Най-много да ми трябва да мога да увеличавам волумето. Всъщност каква е изобщо идеята на този AUX вход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да използваш колоните на колата и касетофона като усилвател. Нищо повече, нищо по-малко.

 

Купуваш си един елементарен кабел, който от двете страни е мъжки с жакове (3,5мм ако трябва да сме максимално точни), включваш го от едната страна в изхода на слушалките на иФона, другия в AUX входа и си готов! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И освен това, вероятно трябва да активираш AUX входа от някое меню на Stream-a.

Поне на Skoda Dance е така.

 

Натиска се 2 пъти бутон CD и на екрана се появява AUX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е точно както са го описали колегите. Аз ползвам aux входа за един iPod от 3 години и си работи добре. Използвам кабел 3,5 мъжко в двата края. Пускам касетофона на AUX и от него само усилване може да се прави.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също от много време си пускам музика от iPhone 2G през AUX входа, работи идеално.

Както споменаха колегите по-нагоре ти трябва само един обикновен аудио кабел 3,5 ММ и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам така със стария 30GB iPod на дъщеря ми, след като монтирания XCarLink се оказа пълно ...но. Единственото гадно е, че се налага да го слушам усилен на 30, и ако забравя и превключа на диск или радио има БУМ по тъпанчетата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като монтирания XCarLink се оказа пълно ...но

Почти се бях навил да взема такава джаджа. Би ли споделил какви са проблемите на въпросното ...но?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук: viewtopic.php?f=46&t=17353

Отделно звукът е лош, една и съща мп3ка от диска звучи в пъти по-добре, отколкото от флашка през XCarLink-a. Изкушавам се да го разкарам и да сложа Parrot или Dension, но искам първо да чуя някой да ги похвали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не оригинално MDI? От eBay се връзва към 100 и нещо Евро, но поне знаеш, че по-добро няма да намериш.

 

Тази измислица XCarLink лъже, че е чейнджър, не изписва ID3 или каквато и да е друга информация, трябва да качваш песните в конкретна структура на директориите за да ги разпознае.... Егати бозата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че да. Провери си за всеки случай.

 

Иначе MDI е Multimedia box, който освен в нашите Шкоди го монтират същия и до ден днешен по А6ци, Q7ци, Пасатори и всички други от групата VAG. Представлява сравнително маллък модул четящ MP3, който се разпознава от касетофона и се командва изцяло от него. При Шкода Оставия седи скрито между жапката и средната конзола, а само в нея (жапката) се подава куплунг към който включваш USB стик или направо хард диск. Дори ако си отвориш жапката и погледнеш в ляво ще видиш една гумена елипсовидна тапа - тя е за куплунга на MDI-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото гадно е, че се налага да го слушам усилен на 30, и ако забравя и превключа на диск или радио има БУМ по тъпанчетата...

Виж в настройките каква чувствителност на AUX входа е зададена.

Там има избор от три нива, сложи на по-чувствително, ако вече не е на най-чувствителното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На най-чувствителното ниво е, но пък не надувам много айпода, че е на пет-шест години и бързо му пада батерията.

Колега Wizi, не успях да намеря MPI в ибей, ако имаш подръка линк, моля те да метнеш насам. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията не зависи по никакъв начин от силата на звука, защото в случая няма свързани слушалки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук: viewtopic.php?f=46&t=17353

Отделно звукът е лош, една и съща мп3ка от диска звучи в пъти по-добре, отколкото от флашка през XCarLink-a. Изкушавам се да го разкарам и да сложа Parrot или Dension, но искам първо да чуя някой да ги похвали...

Благодаря за отговора, колега. Явно ще се търси MDI, ако го поддържа Стрийма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На най-чувствителното ниво е, но пък не надувам много айпода, че е на пет-шест години и бързо му пада батерията.

Колега Wizi, не успях да намеря MPI в ибей, ако имаш подръка линк, моля те да метнеш насам. Благодаря.

 

 

MPI най-много 1,4 литров да намериш някой ;)

 

MDI е това, което търсиш ;) Пробвай с нещо от сорта на "vw skoda mdi"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, това обяснява защо не съм намерил нищо... Очила вече трябват.

Например:

http://cgi.ebay.com/VW-SEAT-SKODA-MEDIA ... 500wt_1156

:?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MDI-то идва накрая с една букса към която закачаш едно от трите му вида кабелче: мини USB за връзка примерно към 2.5" хард диск; женско USB за връзка директно към USB стик ("флашка" както му викаме по нашенски) и третият е с изход за iPod/iPhone. Това от линка е второто - за връзка към USB стик 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е само кабела, но и той ще ти трябва. Ето това търсиш или поне това е за ФЛ Октавия в момента:

 

Kit for additional fitting of MDI

(Mobile Device Interface) (1Z0 051 592);

not in combination with Blues radio

Connecting cable for MDI

for iPod/iPhone–MDI (AZO 800 001);

for USB–MDI (AZO 800 002);

for miniUSB–MDI (AZO 800 003);

for 3.5mm jack–MDI (AZO 800 004)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Според официалния отговор от Еуратек моята Октавия няма възможност за добавяне на MDI. Ще сваля XCarShit...Link-а и ще карам с айпода, и без това през повечето време съм с другата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.