Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чукане в двигателя О1


sshtiliyanov

Recommended Posts

Чукането се появява най-често на студено, но се появява и при топъл работещ двигател. Продължава 2-3 минути след което постепенно заглъхва и както си карам може да се появи и да изчезне отново. Няма проблем с ускоряване на колата и поддържане на скоростта. Колата е комби "Тур" 1,9 турбо - 110 коня, 2004 година, вече на 186к км. Досега не съм чувал подобно тракане. Не мога да го определя съвсем точно какво е. Понякога звучи като чукане на метал в пластмаса, понякога като метал в метал. Трудно ми е да определя и откъде точно идва - дали е от горивната помпа или двигателя.

Някой имал ли е подобен проблем, може ли да даде съвет!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taкaaaa, това е явно ти е първия дизел , който си взел 2-ра ръка ... =D> Нали !

Всички дизели в Бг са така ...тракат , чукат аванси и т.н. И тъй като до скоро си карал бензинка ти се струва странно !!! Странно е само през първите няколко години *, после се привиква ...И от магазина да го вземеш - пак е така ... ;)

 

*- 2...5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нито ми е първият дизел, нито колата е втора ръка. Колата е купена от магазина на ЕТ на 3км пробег и целия пробег досега съм го навъртял аз. Ако нямаш какво да добавиш, просто не го прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е на тези километри да се е разхлопало амортисъорчето на обтегача на пистовия ремък,при мен трака сутрин най много после се укротява,но го чувам понякога и през деня.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в тази тема е разисквано за вибрации в обтегача на пистовия ремък. Може да ти помогне. Аз също имам това чукане, но само на празен ход. Причината е в шайбата на алтернатора, която е блокирала.

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0%BE%D1%80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.