Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на врати


scarymovie

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния проблем на Супърба - почнаха да му скърцат гумените уплътнения на вратите, когато минава през дупки. Искам да питам някой друг има ли същият проблем и ако да какво е решението. Между другото намазах ги с течност за да не замръзват зимата но и това не помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писането на смислени заглавия е добра предпоставка за получаването на смислени отговори!

 

По темата - не знам как е при Superb, но при О1 скърцането не идва от самите уплътнения, а от механизмите на вратите. Пръскане с WD40 решава проблема ... за около 1/2 година. А ако все пак ти скърцат самите уплътнения - ползвай глицерин smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния проблем на Супърба - почнаха да му скърцат гумените уплътнения на вратите, когато минава през дупки. Искам да питам някой друг има ли същият проблем и ако да какво е решението. Между другото намазах ги с течност за да не замръзват зимата но и това не помогна.

 

Имам проблем по-скоро със звук причинен от вибрации откъм лява предна врата от около месец, който се проявява при преминаване през неравност или шофиране на ниска предавка. И най важното - не винаги се проявява. За сега не може да бъде установен източника на проблема - със свалена тапицерия не се проявява и е поръчана нова. Колата е на година и половина. Ако някой се е сблъсквал с това нека пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи точно се чува като гума в гума, не мисля, че е от механизмите на вратите. Иначе аз ги намазах с нещо май на силиконова основа, което го дават за зимата и то не помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния проблем на Супърба - почнаха да му скърцат гумените уплътнения на вратите, когато минава през дупки. Искам да питам някой друг има ли същият проблем и ако да какво е решението. Между другото намазах ги с течност за да не замръзват зимата но и това не помогна.

 

Имам проблем по-скоро със звук причинен от вибрации откъм лява предна врата от около месец, който се проявява при преминаване през неравност или шофиране на ниска предавка. И най важното - не винаги се проявява. За сега не може да бъде установен източника на проблема - със свалена тапицерия не се проявява и е поръчана нова. Колата е на година и половина. Ако някой се е сблъсквал с това нека пише.

От Еуратек ли ще ти сменят тапицерията? Сега като се замисля и при мен май се чува нещо подобно :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем по-скоро със звук причинен от вибрации откъм лява предна врата от около месец, който се проявява при преминаване през неравност или шофиране на ниска предавка. И най важното - не винаги се проявява. За сега не може да бъде установен източника на проблема - със свалена тапицерия не се проявява и е поръчана нова. Колата е на година и половина. Ако някой се е сблъсквал с това нека пише.

От Еуратек ли ще ти сменят тапицерията? Сега като се замисля и при мен май се чува нещо подобно :-k

 

Да, от ЕТ гаранционна е още 2 г 1/2. При теб какво/кога се случва и от колко време назад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния проблем на Супърба - почнаха да му скърцат гумените уплътнения на вратите, когато минава през дупки. Искам да питам някой друг има ли същият проблем и ако да какво е решението. Между другото намазах ги с течност за да не замръзват зимата но и това не помогна.

 

Имам проблем по-скоро със звук причинен от вибрации откъм лява предна врата от около месец, който се проявява при преминаване през неравност или шофиране на ниска предавка. И най важното - не винаги се проявява. За сега не може да бъде установен източника на проблема - със свалена тапицерия не се проявява и е поръчана нова. Колата е на година и половина. Ако някой се е сблъсквал с това нека пише.

 

... и при мен го има .... а колата е само на 1500 км. ... какво да се прави... ще пускаме музиката по-силно и яко хеви метъл smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И при моя Супърб от близо 6-7 месеца го има този проблем - предна лява скърца/пука при неравности по пътя, а колата е само на 28000 км. Ходих в шкода, правиха уж нещо, но пак си скърца!???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би и аз трябва да тормозя шкода да сменят каквото трябва - все пак е гаранционна и не сме дали малко пари....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем.Отидох в Шкода и ми решиха проблема.Нещо повече ,обясниха ми че това често се срещало при СУПЕРБ.

Първо повозих един от техниците,по няколко разбити надежденски улички и след като чуха скърцането я приеха.Казаха че ще центрират вратите и ще сложат някакви подложки.От как я взех вратите не са скърцали. smile175

Та отивайте право в Шкода и ще ви решат проблема.Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.