Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторче на задна чистачка - Felicia 97


Je4KY

Recommended Posts

Здравейте, имам въпросче относно отремонтирането на моторчето.

1-во се беше счупило едно от колелата вътре които се въртят и заяждаше - смених го и сега като го включа се чува припукване вътре.

2-ро - обявиха ми цена от 90 лева за 2ра ръка и 150 за ново

Някой ако знае къде мога да отида някой да го погледне или да има старо ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това припукване вече съвсем ли спря ? Виж зъбното колело което си сменил да не е заяло отново . Аз също си търся моторче от доста време , но не съм намерил . А и не съм склонен да дам 90 лв. да не говорим за ново за което и аз съм питал в магазина на Ст. гара = 150лв. Има ли разлика м/у моторчетата на Фаворит/Фелиция ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не си давайте парите на вятъра! Това са някакви ненормални цени, обявени от хора, които имат да купуват много коледни подаръци! :evil: Ако самото моторче работи, сменете зъбните колела и гресирайте дебело. При мен се беше счупило секторното зъбно колело и срещу 4 лв (което също е доста, като цена за една пластмаса, ма нейсе) го оправих. Съветът ми е - не оставяйте чистачката да се мъчи с много сняг или лед по стъклото, защото така цялото усилие пада именно на това зъбно колело. И ако е и студенко, нищо чудно, току-що смененото колелце, да се сцепи пак. При мен то работеше, макар и сцепено, но пукаше в крайните положения и при повече усилие в чистачката, я обръщаше наопаки. И още един съвет : виж дали всички зъби на колелата са наред. Възможно е при счупването да са се помляли и сега при преминаване през липсващото място, да припуква.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не си давайте парите на вятъра! Това са някакви ненормални цени, обявени от хора, които имат да купуват много коледни подаръци! :evil: Ако самото моторче работи, сменете зъбните колела и гресирайте дебело. При мен се беше счупило секторното зъбно колело и срещу 4 лв (което също е доста, като цена за една пластмаса, ма нейсе) го оправих. Съветът ми е - не оставяйте чистачката да се мъчи с много сняг или лед по стъклото, защото така цялото усилие пада именно на това зъбно колело. И ако е и студенко, нищо чудно, току-що смененото колелце, да се сцепи пак. При мен то работеше, макар и сцепено, но пукаше в крайните положения и при повече усилие в чистачката, я обръщаше наопаки. И още един съвет : виж дали всички зъби на колелата са наред. Възможно е при счупването да са се помляли и сега при преминаване през липсващото място, да припуква.

Успех!

 

Абсолютно съм съгласен . :smt017 Моторче втора употреба за 90лв. При което нямаш никаква гаранция ако се развали до два дни, да речем . На моето моторче се беше стопил четкодържача (който е пластмасов и доколкото знам не го продават). Правих опити да си направя четкодържач самоделка,но не се получи . Ако някой има някаква идея бих се радвал да спестя 90лв. smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмите на задните чистачки на Фаворит и Фелиция са еднакви само дето оста на рамото на чист. при Фелиция е по дълго заради по заобления капак на багажника,ако зъбчатката на оста е изронена се сменя заедно с оста smile049 иначе другите части са заменяеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмите на задните чистачки на Фаворит и Фелиция са еднакви

[-X то е така ма не е баш тъй , щот окачването е различно , устройството на редуктора е различно и куплунзите не са еднакви ... не , че не могат да се нагодят , ама това е друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмите на задните чистачки на Фаворит и Фелиция са еднакви

[-X то е така ма не е баш тъй , щот окачването е различно , устройството на редуктора е различно и куплунзите не са еднакви ... не , че не могат да се нагодят , ама това е друга бира.

За куплунгите си прав но механиката се е същата и на двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво им е същото след като си монтирах фелициево моторче на Фаворита и се наложи да режа капака , кората и да преправям захващането ... на това ако му казваш същото smile049

 

П.П. Па и каталожните номера са им различни на тия еднакви механизми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш капачето на механизма, всичките чаркове които са вътре даже и моторчето ставааааат от Фаворит на Фелиция и обратно, само оста на рамото на чист.,куплунгите и окачването са различни съгласен съм, и ако не е така повече няма да споря smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И оста на колелото е по - дълга при Фелицията ( за това на тесния капак на Фаворита и трябва да се кривят и режат ламарини ) и хода на рамото е по - дълъг , което се определя от зъбчатката ( според мен ) ... на вид може да изглеждат еднакво съгласен съм , ама не са с директна взаимозаменяемост .

 

П.П. В спора се ражда истината беше казал някой smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизмите на задните чистачки на Фаворит и Фелиция са еднакви само дето оста на рамото на чист. при Фелиция е по дълго заради по заобления капак на багажника,ако зъбчатката на оста е изронена се сменя заедно с оста smile049 иначе другите части са заменяеми.
;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...2-ро - обявиха ми цена от 90 лева за 2ра ръка и 150 за ново ...
А аз за 60 лв. давам цяяяяяяла врата, барабар с чистачка и клубен стикер.

viewtopic.php?f=14&t=18267

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.