Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маслото Luxoil ???


Spartan

Recommended Posts

Препоръчаха ми руското моторно масло Luxoil с добавка на молибденов дисулфид като антифрикционна.Като гледам разните свръхестествени масла на Кастрол,Тотал,Мобил /60-80-90 лв за литър!!/и т.н. със същата добавка ми се вижда нереална цената от 8 лв. за литър на руското.Вярно,западните са синтетични а руското е полусинтетично,но нали съм налитал и на западни боклуци от извесни марки /въздърам се да цитирам!!!/.Дали предразсъдъка "абе руско-сделано,махни го.../ не важи навсякъде?Ако има ползвали от това масло моля споделете мнение!Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм Liqui Moly 10W40 с MoS (сива туба) - 3 смени общо 45 000 км на една семейна кола, доволен съм. За руското нямам идея, но Liqui Moly полусинтетиката беше около 40 лв за 5 л. в Брико, което е добра цена. Ако руското струва толкова, не виждам с какво е по-изгодно от немското.

 

Маслото с MoS шашка с оловния си цвят и всеки майстор изтрещява и пита от колко години не е сменяно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ си вземай такова масло.

Шкодата я карах с 20/50 на приста, че беше по-евтино.

Луксойл си сложих на ладата (2103). Разпени се на високи обороти. Гнусна работа. Вече е на 1000км и вече е тъмно. Не ми е издухан двигателя. Предишното масло беше кастрол. С него проблеми нямах. Руско НЕ вземай. Личен съвет. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, patologa_ds, има извесно недоразумение - става дума за ЛУКСОИЛ а не за ЛУКОИЛ има разлика изглежда - там са конкуренти.Аз питам дали някой е карал с ЛУКСОИЛ.За ЛИКИ МОЛИ вече чух добри думи,и цената е добра наистина стига да не е менте като някои Шелове и Кастроли...боже опази!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Луксойл си сложих на ладата. Разпени се на високи обороти. Гнусна работа.....
Виж, patologa_ds, има извесно недоразумение - става дума за ЛУКСОИЛ а не за ЛУКОИЛ има разлика изглежда - там са конкуренти.Аз питам дали някой е карал с ЛУКСОИЛ...

:-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разните свръхестествени масла на Кастрол,Тотал,Мобил /60-80-90 лв за литър!!/и т.н.

От къде ги намираш да му се не знае все тея цени бе?!? (Или си ги измисляш :lol: )

Преди бях с приста супер бензин 4л 15w40 -38лв цена за 1л -10,50лв

Сега съм с Шел Хеликс 15w40 - 42лв цена за 1л - 11лв

Ето ти още

viewtopic.php?f=43&t=15494&hilit=castrol+15

Castrol GTX 15W-40

Опаковка: 5 литра Цена: 42 лева

Опаковка: 1 литър Цена: 11 лева

 

Castrol Magnatec 15W-40

Опаковка: 5 литра Цена: 50 лева

Опаковка: 1 литър Цена: 11,50 лева

 

Наливай руски боклуци, и тези който ги продават трябва да ядат, както и хората в автосервизите, а след някой и друг месец напиши в форума колко гадна кола е 120 Л! Вечна дружба другарю :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си итал масло 5л. полусинтетика 10в40 28лв. ??? на алфа 156ца :D та макс незнам кво се чудиш за цени ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много качествена полусинтетика, с която си карах преди години лада нивата ми и която навъртях 100 000 км с перфектна компресия на двигателя, е оригиналното масло на опел GM 10W40. Първо е 100% сигурно, че няма ментета, второ е евтино за качеството си - под 40 лв бяха 5 литра. Продава се в сервизите на OPEL, има го и в магазините за опелски части. Някакъв непотвърден слух имаше, че е производство на BP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за маслата е без начало и без край, за 120-ката, пък и за първите коли с катализатори /около 90-те г./ в Метро на промоция пущат отвреме навреме Ессо 15/40 4л. за 24 лв. Иначе може да се сдобиеш с много препоръки, също и от продавачи - естествено каквото продават е най-хубавото. ;) Не съм с предразсъдъци към руското но в случая заради няква добавка е по-скъпо от масло на реномиран производител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Имаше пРимоция в Карфур /и сигурно пак ще има/ - 5 л английска полусинтетика Car lube за 25 кинта, взех си 1 опаковка за да доливам на Фелата, че си го хапва и то стабилно при сменени гумички на клапаните, а следващата операция - смяна на сегменти и ризи се връзва доста по-скъпо от доливането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.