Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заменяемост?..


Eney

Recommended Posts

Колеги, имам "Фаворит"-доста старичък. Засега държи. Предлагат ми чаркове от Шкода 120. Някой може ли да ми каже дали изброените по-долу възли стават от Шкода 120 на

Шкода Фаворит.

-ГЕНЕРАТОР;

-СТАРТЕР;

-ДЖАНТИ С ГУМИ - 13 ЦОЛА;

-ЕЛКТРОДВИГАТЕЛЯ НА ОХЛАДИТЕЛНАТА СИСТЕМА (НА РАДИАТОРА);

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За генератора е сигурно че ще стане,дори да не е от последните години 88-90 т.е. 55А фаворитски с регулатор на корпуса.Ако е от по-старите модификации които са 35А и 42А пак става,но трябва да го вземеш с регулатора на напрежението,който е отделен.Има едни електронни на CDL - сполучливи са.В краен случай с механично реле :mrgreen: Има и една подробност - ако генератора е от тези за 105/120 - 35А или 42А трябва да го вземеш със стойката му.Иначе не става.

 

Стартера ако е от последните години на 105/120 - 88-90г. ако не се лъжа също става.

 

Джантите директно не стават,но ако гумите са хубави може да си прехвърлиш на фаворитовите джанти.

 

Вентилатора на радиатора не съм сигурен,но мисля че става защото дори на първите фелиции може да се сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера става,но трябва да се смени бендикса!

 

Сега се сетих че това беше тънкостта 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бендикса, а задвижващата зъбчатка и камбаната но е 660W a на фаворита е 800W. Перката за радиатора става, но алтернатора е скръб, не бих го монтирал на нищо никога дори и най - силния за 130 - 55А не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.