Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светване на лампата за охлаждащата течност


karaul

Recommended Posts

Сега си изрових документите по смяната на тоя съд в ЕТ - 23 лв е струвал без ДДС, в края на 2008 г.

И при мен започна да свети всяка сутрин лампата :D

Три години изкара и сега нов ще се купува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да долеете първо около 100 грама антифриз и ако тогава няма ефект и продължава да свети лампата всяка сутрин - може да се замислите за почистване на разширителния съд. Честно казано не мога да разбера защо директно отивате на варианта смяна. Датчика на дали върви с "казанчето". При мен светкаше и свиреше, долях по-малко от 100 грама и от тогава /4-5 години/ не съм го чул да мрънка това чудо smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да долеете първо около 100 грама антифриз и ако тогава няма ефект и продължава да свети лампата всяка сутрин - може да се замислите за почистване на разширителния съд. Честно казано не мога да разбера защо директно отивате на варианта смяна. Датчика на дали върви с "казанчето". При мен светкаше и свиреше, долях по-малко от 100 грама и от тогава /4-5 години/ не съм го чул да мрънка това чудо smile056

 

Аз точно това направих онази сутрин Велко... долях малко антифриз и спря да свети и да пищи от тогава вече 4 дни.. та ще изчакам да видя какво е положението и тогава, не че съм за 30 лв, но може би проблема ще изчезне без смяна.. пък ако не... ще ходя да го сменя и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, предполагам, че няма да се обади повече тая свирка, особено ако си налял една идея повечко антифриз. Варианта със смяна на казанче е ясно, че не е финансов удар в джоба, но проблема идва от датчика. Не знам цените, но ако са зацапани датчика и казанчето /чудно от какво ще са зацапани мамка му/ - спокойно може да се почистя. Не, че е лошо да се смени с ново, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна долях, доста над максимум е в момента, но пак на всяко палене сутрин когато е под 0 градуса пищи.

Ако е 3-4 градуса над 0 не се обажда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се присъедния към пискалките smile091 ,но при мен беше паднало нивото под минимума,може би 2-и :o

Колата е с газов инжекцион на БРЦ.

Долях антифриз,сега ще почакам да видя кога ще го излапка.

Идеи,съвети как да процедирам,ако отново стане същото :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

откакто съм писал миналия път свалих и почистих казанчето с спрех за почистване на дроселови клапи. Изтече сума ти мръсотия отвътре и от тогава не съм имал проблем със светването на тази ламба. И при мене странното е че губи по 100мл антифриз на месец и го прави само като карам на кратки разстояния. На дълги разстояния не губи абсолютно нищо но явно от капачката има някакво изпарение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, предполагам, че няма да се обади повече тая свирка, особено ако си налял една идея повечко антифриз. Варианта със смяна на казанче е ясно, че не е финансов удар в джоба, но проблема идва от датчика. Не знам цените, но ако са зацапани датчика и казанчето /чудно от какво ще са зацапани мамка му/ - спокойно може да се почистя. Не, че е лошо да се смени с ново, но...

 

и при мен светва само когато е под нулата , нивото е малко над средата и казанчето е кристално чисто , вероятно ще трябва да го сменям цялото защото датчика не се разделя от казанчето.интересно ми е обаче от какво е станало .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долях вчера 150 мл. антифриз концентрат ,вече е 1 см. над чертата за максимално ниво- не е светвала лампата - да видим докога .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

За да не отварям нова тема реших да попитам тук. Значи вече на два пъти ми се случи докато си карам и изведнъж светва лампата за ръчната придружена с три изпищявания (ръчната не е вдигната :D ). Това на какво би могло да се дължи според Вас!?

Нищо друго не се променя, с "две думи" абе нищо и няма видимо на колата!?!?!?

 

Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниско ниво на спирачната течност, вероятно поради теч от някое от цилиндърчетата на задните барабани. Една и съща е лампата с тази на ръчната. Друго, окъсяване на ключето за индикация на вдигната ръчна, окъсяване на нивомерното ключе в капачката на спирачната течност....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за "посоката" към която трябва да се обърна smile159

Утре колата влиза за смяна на задни амортесьори и едни такива изчанчени гумички (някакви тампони бяха, ама им забравих името smile049 ) та ще се навра и аз барабар с мастера да позяпам smile035 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И при мен вече свети тази лампа :D само сутрин за около 2-3 минути и угасва, а антифриза е малко над максимума. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен вече свети тази лампа :D само сутрин за около 2-3 минути и угасва, а антифриза е малко над максимума. 8)

 

Аз забелязах, че при мен свети, когато ходя в къщата на бъдещата тъща :) Или иначе казано когато оставя колата навън в двора и сутринта запаля и е минус 4, минус 5 градуса. Светва за малко след което като оставя колата на слънце примерно и след 20 мин запаля пак тогава не светва.

Иначе тук в София я държа в гараж и съответно е доста по-топло и няма такова светване на лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбинацията от минусови температури и лек наклон на мястото където паркираш колата предизвиква светване на лампата. Не е нещо страшно.

А това, че става при бъдещата тъща, хмм дали не е някакъв знак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Това с лампата ми се случи още на следващата сутрин след като купих колата от ЕТ :) /преди 2 дни/

Бях малко ей така ... smile048 понеже не знаех и за какво е точно лампата -- Изгасих колата отворих книжката за да открия за какво е.

Половин час по-късно се оправи :) и следващите дни, когато си на прав участък не ми е светвала отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това светване придружено със звуковия сигнал го имаше и при мен,на студена кола,при загряване на колата спираше.Свалих разширителния съд,и го промих с разредител AMB ,такъв имах под ръка,и проблема се реши моментално. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това светване придружено със звуковия сигнал го имаше и при мен,на студена кола,при загряване на колата спираше.Свалих разширителния съд,и го промих с разредител AMB ,такъв имах под ръка,и проблема се реши моментално. smile152

 

При мен беше спряло, но вчера сутринта пак изпищя. Беше около 2.0 градуса навън.

Погледнах нивото и имаше течност над минимума, не беше спаднала под минимум, но пък и не беше пълно.

Взех малко антифриз и долях така, че да стигне до горната граница и след това спря да свети, но подозирам, че ще трябва и аз да го сваля и да промия профилактично да не прави драми в по-големите студове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Това светване придружено със звуковия сигнал го имаше и при мен,на студена кола,при загряване на колата спираше.Свалих разширителния съд,и го промих с разредител AMB ,такъв имах под ръка,и проблема се реши моментално. smile152[/quot

 

 

Здравейте,

 

и аз го оправих като го почисти с обезмаслител и спрей а почистване на дюзи! Преди 2 години пак ми го беше напарвило не знам от какво се замърсява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.