Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светване на лампата за охлаждащата течност


karaul

Recommended Posts

Здравейте колеги, значи случи се следното вчера вечерта след работа качвам се на колата да потеглям към дома и....Запалих колата и след няколко секунди светна ей тази лампа: 021715810.jpg

(за която в последствие разбрах, че е за охлаждащата течност), т.е. според тази аларма колата трябваше да е прегряла smile049 . Лампата е придружена и със звуков сигнал, когато не са включени светлините. Изгасих колата и я запалих отново - същото, пак след няколко секунди се включиха и лампата и пищялката. И така няколко пъти (2 или 3), докато не се присетих да я задържа малко на по-високи обороти. Постоях около 5 минутки в диапазона от около 1500-1750 об/мин. И след като не светна отново лампата потеглих. Днес (събота) нямаше и помен от вчерашните проблеми. Според вас, на какво се е дължи тази аларма, която вдигна колата? smile012

Добавям факта, че беше спряна под наклон напред, но не много голям, а и не за пръв път паркирам там ако има някакво значение де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има си, и аз това си помислих, т.е. не, помислих си че от студа маслото е по-гъсто и не може да се развърти из двигателя но докато бях отворил капака и там погледнах. Затова и задържах малко по-високи оборотите, че да стане по-бързо smile049 . В казанчето антифриза си е в границите между мин. и макс, поне вчера ми се видя там....Но ще долея малко и там.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема из раздела, колега беше с твойте оплаквания и се беше оказало, че има датчик в казанчето, който превеше това лъжливо сработване и след смяна на въпросния датчик всичко се оправило. Така че пробвай и с една диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто да му е дошло времето... може :) Ама оттогава не е давало ник'ви признаци за ядове. Както и да е, мен ме стресна червената лампа и бученето на зумера... дооста се оплаших и си викам, мали к'во пА сбърках smile049.

 

Мерси на всички за отговорите, ако се случи нещо непредвидено (дано не) ще Ви питам отново smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... вчера вечерта след работа качвам се на колата да потеглям към дома и......

 

Датчика ти е сработил, защото колата ти е била студена, а е спрял да отчита ниско ниво защото

 

... Постоях около 5 минутки в диапазона от около 1500-1750 об/мин.....

 

просто се е стоплил антифриза и се е разширил. Долей си антифриз и няма да имаш повече проблеми.

Все пак наблюдавай си нивото. Може някъде да го губи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика ти е сработил, защото колата ти е била студена, а е спрял да отчита ниско ниво защото

...

просто се е стоплил антифриза и се е разширил. Долей си антифриз и няма да имаш повече проблеми.

Все пак наблюдавай си нивото. Може някъде да го губи.

Разбрах, това ще е и първото нещо, което ще свърша след като се прибера.

Още веднъж благодаря за съветите smile159

 

p.s. А може и факта, че е беше спряна под наклон + свиването на антифриза също да е оказало някакво влияние....нищо просто си расъждавам "гласно" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[А може и факта, че е беше спряна под наклон + свиването на антифриза също да е оказало някакво влияние....нищо просто си расъждавам "гласно" :)

 

 

И правилно разсъждаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте,

 

да продължа темата със светещата червена лампа за ниско ниво или прегряване което се случваше рано сутрин.

Свалих казанчето почистих го обилно и проблема се оправи. Явно вътре датчика се замърсява и има нужда от почистване от време на време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и при мен се получи тая досада - свети ламбата - камбани звънкат smile048 ужас

рекох си - ще напръскам с контактен спрей буксата на датчика на казанчето - да - ама не ....

я да видим кво пише у големио тефтер с надпис Шкода - след като при мен не е причина ниско , или високо ниво - както са писали чехите - проверих предпазителите на вентилатора на охладителната течност - лентовия 40 А ,кво да му гледам - там си е - нищо му няма , извадих другия 30А - в ред си е - капнах две капки спрей за ел.вериги и го сложих обратно на мястото му

вече трета сутрин нито ламБа светка - нито камбанен звън чувам - дано това да е била причината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - ще се сменя разш.съд ....

но засега е окъсен куплунга - за да не ми свети лампата на таблото

някакъв съвет за закупуване на читав разширителен съд - от Еуратек - или друг магазин???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се изчисти - пластините са поместени в нещо като пластмасово вертикално цилиндърче

нов съд в Еуратек е 28 лева с две години гаранция :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

На мен миналата година ми светна 1-2 пъти, ама тая година, на студа всеки път като я запаля. Явно ще се взима нов разширителен съд, не е скъп. Въпросът ми, трудно ли се сменя и има ли някъде инструкции с картинки как става цялата операция? Как става източването на течността за охлаждане? После трябва ли обезвъздушаване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен тази сутрин светна; предположих, че е от студа, ...

 

Да се включа и аз към списъка с светналите ламПИ. При мен светна преди няколко сутрини същата лампичка и отново със пищене и т.н. погледнах антифриза и както и при някои от другите колеги и при мен беше между максимум и минимум нивото. Вярно, навън беше минусова температурата ама не повече от -8,9 градуса. Даже го замерих да видя гъстотата и до колко градуса може да не замръзне и беше някъде между -18 и -20 smile049

Въпреки това долях малко антифриз, запалих отново след 2 минути и вече не светеше лампичката... та от тогава вече 3 дни нямам проблем с тази лампичка

 

И аз ли да сменям този разширителен съд или .... други съвети ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно пак ще ти светне лампата. Това с доливането само отлага момента на смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно пак ще ти светне лампата. Това с доливането само отлага момента на смяната.

 

А това новото казанче си е с датчик нали? Май ще трябва да направя коледен подарак и на колата :) освен каското и винетка за новата година,които са си по подразбиране.

 

Всъщност има ли проблем, ако светне лампата и видя, че нивото е ок на течността да си карам или тя тази лампа и за друго би могла да се активира? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цената на нов разширителен съд в ЕТ?

Моя е захабен в горната част, долната половина успяхме да я измием перфектно.

Не ми прави проблемите със светването на лампата, но ме дразни и ще го сменя smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.