Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем - дърпане наляво - Октавия Тур 2006


NMink

Recommended Posts

"Разказа ми, че е говорил с негов колега, който се занимава с реглажи и той му е обяснил, че на този модел автомобили хидравликата на волана се управлява от компютъра."

А този Тарикат от Дружба взе ли ти пари, колко и за какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в Еуратек ти оправят дърпането с преинсталиране на софтуер.......................направо си късам книжката и тръгвам с градския транспорт......... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че

... когато колата е в спряло състояние, воланът е изправен, но при тръгване, воланът веднага леко се завърта наляво и си остава в това състояние. Впоследствие при по-висока скорост започва да дърпа. :-k ...
дали наистина няма грешка в компютъра?

Към тази мисъл ме води подобен дефект в моята Октавия - колата си върви направо, но спиците на волана са звъртяни леко надясно. Дали и при мен случаят не е

Човекът каза още, че като се фиксира този проблем, воланът щял да седи леко надясно, но нямало да дърпа...
???

 

NMink може лесно да провери това твърдение, като на прав участък я засили и я остави да се движи по инерция, с изключен мотор. Ако продължава да дърпа, значи проблрма е извън компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я пусне по инерция с изключен мотор има опасност от злополука. По-добре да я закара в ЕТ и да ги тормози докато му отстранят проблема. При положение че са официален вносител и сервиз трябва да имат повече информация, а ако не могат да кажат от какво е могат да поискат съдействие от чехите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че
... когато колата е в спряло състояние' date=' воланът е изправен, но при тръгване, воланът веднага леко се завърта наляво и си остава в това състояние. Впоследствие при по-висока скорост започва да дърпа. :-k ...[/quote'] дали наистина няма грешка в компютъра?

Към тази мисъл ме води подобен дефект в моята Октавия - колата си върви направо, но спиците на волана са звъртяни леко надясно. Дали и при мен случаят не е

Човекът каза още, че като се фиксира този проблем, воланът щял да седи леко надясно, но нямало да дърпа...
???

 

NMink може лесно да провери това твърдение, като на прав участък я засили и я остави да се движи по инерция, с изключен мотор. Ако продължава да дърпа, значи проблрма е извън компютъра.

 

Какъв компютър? На Октавия 1 хидравликата е проста, проста, та като на Зил проста. Никакъв компютър няма. Механична помпа и хидравлична рейка има, нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв компютър? На Октавия 1 хидравликата е проста, проста, та като на Зил проста. Никакъв компютър няма. Механична помпа и хидравлична рейка има, нищо повече.
Ох, олекна ми!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега стига си ходил насам/натам и само глупости да ти казват и нищо да не се решава. предлагам ти след празниците да дойдеш при мен в сервиза на Симеоновско 118 и да видим това прословуто дърпане от какво е, от гуми ли е, за стенд ли е или има нещо рдуго...??? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, тотална обърквация настана... кой крив, кой прав не знам! :) Идеята за грешка в компа ми звучеше добре, но сега се оказва, че компа и хидравликата нямали връзка... smile048

 

Колега стига си ходил насам/натам и само глупости да ти казват и нищо да не се решава. предлагам ти след празниците да дойдеш при мен в сервиза на Симеоновско 118 и да видим това прословуто дърпане от какво е, от гуми ли е, за стенд ли е или има нещо рдуго...??? smile027

 

Колега, съгласен съм. Даже и другата седмица преди Нова година, ако имаш свободно време съм навит. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата едва ли ще мога заради приключването на годината и т.н., затова след нова година на спокойствие да отделим повече време.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да добавя че и на моята след известно каране я усетих че волана седи с около 5-6 градуса надясно от изправеното положение - иначе не дърпаше. Пробвах с народната медицина от темата с махане на клемите и въртене на волана за "рекалибриране" и ефекта беше нулев. Проблема се реши с гаранционния реглаж, който ми направиха в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!Моят приятел има пасат 92г. и не му се връща волана.Като тръгва,ако не го върне със сила колата дърпа наляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!Моят приятел има пасат 92г. и не му се връща волана.Като тръгва,ако не го върне със сила колата дърпа наляво.

 

Като прочетох това, се сетих за една Вектра която имахме. След ремонт на кормилната рейка, волана в завой го оствяш и тя сама си завиваше!!! Онези "майстори" обясниха, че щяла да се отпусне като я покараме, но за 20к не можа...... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно темата, днес колегата NMink дойде в сервиза и след няколко размени на гумите установихме, че има много криви гуми от които дърпаше веднъж наляво, веднъж надясно. Важното е че автомобила е перфектен! Сега остава само да изберем нови гуми smile001 ..............и да си я кара със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, колегата NMink трябва да е благодарен, че се е разминал толкова леко. Доколкото си спомням беше обиколил 3-4 сервиза преди това, без да могат да диагностицират неговия проблем. Браво на masterOne, че отзивчиво предложи помощта си и наистина помогна. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дада, masterOne, благодаря за отзивчивостта! smile126 Силно препоръчвам за хората в Сф неговите услуги, щото си личи, когато правиш нещо с желание! :)

 

Важното е, че свършихме работа, щото в началото, като почнах да ходя по сервизите, си представях как колата я разчекват на дозера, режат и ботуши и какво ли още не, и се разделям с огромна сума пари...

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.