Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия със стъкла от 2004, 2005, 2006 и 2007 г.?


ecm

Recommended Posts

Здравейте!

 

Търся си автомобил втора ръка за закупуване и попаднах на една Октавия, на която някои от стъклата са с маркировка от 2004 г., други от 2005, други от 2006, а други от 2007. Колата е обявена като закупена в началото на 2008 г. от Еуратек и проверката показа, че това е вярно. Като цяло офертата за колата ми харесва, но ме притеснява това с тия стъкла. Видимо външно няма следи от удари, пребоядисване и т.н. Има ли някой идея защо има стъкла чак от 2004 г.? Аз си имам някакви обяснения, но ми се иска да проверя дали няма и някакво "официално" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Търся си автомобил втора ръка за закупуване и попаднах на една Октавия, на която някои от стъклата са с маркировка от 2004 г., други от 2005, други от 2006, а други от 2007. Колата е обявена като закупена в началото на 2008 г. от Еуратек и проверката показа, че това е вярно. Като цяло офертата за колата ми харесва, но ме притеснява това с тия стъкла. Видимо външно няма следи от удари, пребоядисване и т.н. Има ли някой идея защо има стъкла чак от 2004 г.? Аз си имам някакви обяснения, но ми се иска да проверя дали няма и някакво "официално" :)

 

 

Притеснява те , че за 2 г са сменени всички стъкла ли ?

Ами то си е за притеснение , бе човек !!!

Кой ти каза , че няма следи от удари и пребоядисване !!! Слабо гледаш !!! Няма такава кола с 4 различни години-стъкла без удари !!!

Може да е тоталка пък - да е правена от квот има там .... smile159

Гледай хубаво , извикай някой дето разбира !!! Да няма после - малииий !

п.п. Затова може би и цената да те устройва smile092

Моята например е 12.2007 , ама за по-малко от 22500 не я давам . Басирам се , че твоята оферта клони към 12000 , нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз с човек, който разбира я гледах и той също не видя проблеми.. Питахме и човек в Еуратек, и той не знае.. Баса го губиш обаче - цената е почти 20к лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си имам някакви обяснения, но ми се иска да проверя дали няма и някакво "официално" :)

 

Я кажи какво е твойто "обяснение" което имаш. Не ни мъчи с догадки, при всички случаи подобна комбинация е смущаваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами човекът каза, че не го е забелязал до сега, което е странно.. Правеше се на учуден и каза, че ще пита в Еуратек защо така :) Между другото, установихме, че при едно от влизанията в Еуратек е правена врата, но не знаем какво точно. След това като питах собственика по телефона правени ли са ремонти, той беше категоричен, че не са, но като го "засякох" за вратата, каза че била само надраскана..

 

Та, ето и моите версии:

 

1. Колата да е разбивана с цел кражба на нещо вътре, или на самата кола.. Но, това предполага максимум едно-две стъкла, а те всички почти са с различни години.

 

2. Собственикът има заведение, и каза, че я продава щото имал джип. Освен това, каза, че я ползвал за по-евтино пътуване до морето, където, доколкото разбрах, май също имал бизнес.. Малко мафиотски ми изглеждаше - нищо лично, и се надявам да съм в грешка, но така изглежда.. Та, вариант е например някой да му е изпотрошил стъклата с цел отмъщение - например ако има строителен бизнес на морето и е завлякъл някого или нещо подобно - варианти колкото щеш.. Но, пък се съмнявам, че и ламарините биха оцелели, ако някой е толкова ядосан, че да му чупи всички стъкла..

 

Така или иначе, всичко е много странно.. За капак, по колата са налепени едни надписи V6 и S-Line, при положение, че тя си е с 4-цилиндров двигател - обяснението на собственика е, че децата му са ги залепили.. :)

 

Това е.. Ние с моя приятел и двамата сме озадачени, и въпреки, че колата е само на 40к километра и цената е почти реална, и цветът и екстрите са ми ок, нещо ме спира да я купя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Търся си автомобил втора ръка за закупуване и попаднах на една Октавия, на която някои от стъклата са с маркировка от 2004 г., други от 2005, други от 2006, а други от 2007. Колата е обявена като закупена в началото на 2008 г. от Еуратек и проверката показа, че това е вярно. Като цяло офертата за колата ми харесва, но ме притеснява това с тия стъкла. Видимо външно няма следи от удари, пребоядисване и т.н. Има ли някой идея защо има стъкла чак от 2004 г.? Аз си имам някакви обяснения, но ми се иска да проверя дали няма и някакво "официално" :)

 

 

Притеснява те , че за 2 г са сменени всички стъкла ли ?

Ами то си е за притеснение , бе човек !!!

Кой ти каза , че няма следи от удари и пребоядисване !!! Слабо гледаш !!! Няма такава кола с 4 различни години-стъкла без удари !!!

Може да е тоталка пък - да е правена от квот има там .... smile159

Гледай хубаво , извикай някой дето разбира !!! Да няма после - малииий !.....................................

Щом не са усетили , че вратата е пребойдисвана , значи е тоталка ( сигурно е обръщана ) , провери при застрахователите , там ще има следи от щетите по колата . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи я. По добре да изтървеш добра кола (което никога няма да разбереш), от колкото да купиш нещо дето после ще ти скъси живота (съвсем реално).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те спира да я купуваш - не я вземай бе! Не е била твойта! Аз така щях да взема едно ауди, ама най-накрая само изгубих 300лв капаро :) И по-добре, че тая кола беше перфектна! Чак да те е страх - само мотора не се видя как е! Оня го запали от втория подгрев... Абе...

 

Общо взето, версията със трошените стъкла е добра. Определено, може и да е обръщана, затова да са й правени почти всички стъкла. И още нещо - гледай челното как е, винаги остава криво след ремонт...

 

Няма такава кола, която всичките стъкла да са правени, а тук ми изглежда, че е събирал части от колите през годините, за да я направи...

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всеки автомобил закупен от Еуратек , има история за тенекеджийски и бояджийски ремонти..Погледа ти трябва да е насочен към застрахователя , питай там за историята на автомобила , в компанията в която е застрахован(говоря и за трите години) , какви щети са изплащани.Сигурен съм че ще излезнат доста нещица.Тук има хора които работят в Еуратек и може също така да ти направят справка , въпросната фирмата собственник (или физическото лице) какво е купувала от тях за периода.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! За това със застрахователя не бях се сетил.. Ще проверя, макар че вече съвсем се разколебах за въпросната кола, но пък любопитството ме гложди, е и ще е полезен опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали има оригинална заводска лепенка на средната колонка долу откъм шофьорската врата - черна лепенка SKODA AUTO с VIN и бруто/нето тегло на автомобила. Ако лепенката липсва или си личи, че е махана и слагана - колата е пълна тоталка и е пребоядисвана основно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но пък любопитството ме гложди...

 

 

Да и нас. Ако разбереш какво е, кажи да знаем. Иначе... определено не я вземай, зарежи - не е първата нито последната, а после тънкото излиза дебелко. Кой я знае каква е... Продължи нататъка, пък... Ще си дойде хубавко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взе да става интересно ... :D

Ако не е тайна - дай номера на колата и ще видиш какво ще ти изпея ! Че и мен взе да ме гложди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм на твое място никога няма да я купа тази кола!!!!Имаш 20к,а помисли,ако се напънеш дали няма да смогнеш за нова пък с тези 20к в ЕТ плащаш 50% от стойноста на колата и застраховката,ПОМИСЛИ!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитие няма засега.. Въпреки, че според застрахователите е "чиста", нещо ме притенсява в цялата работа.. Що се отнася до последното предложение - за нова не може въобще да се мисли.. По-скоро до към 25к има и други читави предложения, но аз дори и до 20к трябва да извадя доста над планирания бюджет, та 25 вече ми идва много... За сега си гледам и други разни коли и така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитие няма засега.. Въпреки, че според застрахователите е "чиста", нещо ме притенсява в цялата работа.. Що се отнася до последното предложение - за нова не може въобще да се мисли.. По-скоро до към 25к има и други читави предложения, но аз дори и до 20к трябва да извадя доста над планирания бюджет, та 25 вече ми идва много... За сега си гледам и други разни коли и така..

 

 

Сети се после да споделиш какво си взел, че е интересно :P

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.